Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Építkezés saját kezűleg 2018-ban?

Építkezés saját kezűleg 2018-ban?

Figyelt kérdés

Szeretnék építeni a telkemre egy 65 négyzetméteres, 2 szobás, kis legény lakást. Sajnos, ahogy utána olvastam, a kaláka építkezési forma megszünt :( A ház amit megterveztem, lapostetejű, modern polisztirol blokkokból, vagy zsalutéglából készült ház lenne, az anyagokra, megvan a pénz, de arra, hogy megbízzak egy kivitelezőt már nincs :( szeretném saját kezűleg felépíteni, de nem tudom, hogy milyen engedélyeket kell beszereznem. Illetve azt sem tudom, hogy lehetséges e az, hogy saját kezűleg felépítsem. Olyan négy éve spórolok rá, főleg az ablakok kerülnek sokba (egy teljes fal edzett 3 rétegű üveg ablakokból állna) eredetileg fotós vagyok, ezért is kellenek az ablakok, a házat műteremnek is használnám.

A terv amit készítettem, lényegében megfelelő, (építészmérnöki egyetemre jártam, de nem fejeztem be) de ki szeretném kérni egy hivatalos építészmérnök véleményét, és szeretném, ha az én tervem alapján elkészítene egy hivatalos tervrajzot. Ez milyen költségekkel járna? Olyan 200-250ezer elég lenne rá? Maga a ház építési költsége olyan 2-2,5 millió forintba kerülne, a keretem 3,7millió forint.


2019. jan. 5. 20:54
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
500 000 ft alatt nem fogsz találni építészt rá.
2019. jan. 6. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Nem eri meg, mar csak az emberi hulyeseg/marhasag/irigyseg/rosszakarat/nevezdahogyakarod miatt.

Nem egy esetrol tudok kulonbozo helyeken ahol meg joforman neki se fogtak semminek, de mar fel voltak jelentve.

2019. jan. 6. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Igaz 130 m2-es a házunk de csak a tégla 1,5 millióba került. 2013-ban.Te ekkora összegből házat akarsz építeni. Ráadásul azt írod mérnök vagy. Havan időd írd maros hogy kalkuláltál. Komolyan érdekel.
2019. jan. 8. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
írd már le
2019. jan. 8. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Szia, izé...szóval 4 millió forintból inkább csak egy nagyobb garázst fogsz tudni felépíteni, 65 négyzetméteres házat nemigen.


Saját kezűleg bele se kezdj.


Engedélyek nélkül sem, a szomszédság lesz az első, aki feljelent.

2019. jan. 10. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim válasza:

Üdv!


Tibor vagyok!


Na akkor nézzük a tényeket! Magyarország és vele együtt a hivatalai jogilag nem létezik.

Erről itt tudtok meg részleteket egy jogász mondja el. https://www.youtube.com/watch?v=Bxwjj1FLXr8 ha többet akartok megtudni erről, akkor ajánlom figyelmetekbe ezeket a videókat. Én nem tudom olyan jól összefoglalni, ahogy a videókban elhangzik ezért érthetőbb lesz mindenki számára. https://www.youtube.com/watch?v=22ZOm4yiPdc&t=2s Ez egy kb. 8 részes (kb. 25 perces) videó sorozat. Ez az egyik amiért nem szólhatnak bele a hivatalok abba, hogy a telkeden belül mit építesz. A másik ág pedig az, hogy Magyarország Cégként van bejegyezve New York-ba 1930 óta ez is bizonyítva van a fenti videókból kiderül. De egy Amerikai Cégkereső oldalon ti is meggyőződhettek a saját szemetekkel. Én semmilyen szerződésben nem állok a Magyarország nevű céggel, ezért nem is írhatják elő, hogy a tulajdonomat képező telken mit és hogyan építek. Íme az oldal: [link]

Fel kellene már ébredni és visszaszerezni az önrendelkezési jogunkat amit cselesen elvettek tőlünk, amikor megszülettünk.

Csak ennyit szerettem volna!


Üdv, mindenkinek

2020. dec. 11. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!