Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Álmennyezet lesz épülő házunkb...

Álmennyezet lesz épülő házunkban, a belmagasság 247-248 cm lesz. Tervek alapján 260 cm-nek kellene lennie, így anyagilag remélhetőleg "jól" fogunk járni. Ettől függetlenül nem örülünk neki. Lehet probléma az engedélyeztetésnél? Meg fogjuk szokni?

Figyelt kérdés

Ha CSOK-ot vennénk igénybe, akkor megszívnánk, mivel tudtommal legalább a nappalinak 250 cm-nek kell lennie.

Szóba jött, hogy az álmennyezet "gipszkarton" részét leszednék a nappali-konyha-folyosó részen, amivel 7-8 cm-rel nőne a belmagasság és a felette lévő téglát (nem szó szerint tégla van felette, csak nem jut eszembe a szakkifejezés, aminek hívják) vakolnák le. Erről mi a véleményetek? Egyébként még annyi, hogy átlag magasak vagyunk, ez sem elhanyagolandó tény.



2019. jan. 15. 18:41
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
26%

Hát én akkor is visszabontatnám a kivitelezővel az ő költségére. Ha a terven 260 cm van, akkor annyinak kell lenni. Lehetsz most gyenge, később majd visszaüt.


#3

2019. jan. 16. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
#11 nem hiszem, hogy jelen esetben ezt gyengeségként kellene felfogni. Szét kellene b.rmolniuk a kész álmennyezetet, a villanyosnak újra kellene jönnie, a kőművesnek végig kellene vakolnia 50-60 nm2-t, stb. 1 éve készül a ház, ezzel még minimum 2-3 héttel meghosszabbodna, és még egyéb kellemetlenségekkel járna. Maradjunk annyiban, hogy vagyunk olyan viszonyban a kivitelezővel, hogy anyagilag jól fogunk járni, és ők is elismerték, hogy ezt elcseszték. Nem a 2-3 cm-t zavar a 250 cm-hez képest, mert az nem érdekelne. Hanem, hogy élhető-e ez a magasság, 260 cm-hez vagyok szokva. Ahol felnőttem (emeletes családi ház, ott pedig 270-280 cm a belmagasság). 270 feletti belmagasságot már feleslegesnek és butaságnak érzem a mai világban. 260-at tartom ideálisnak, mind térérzetben, mind kihasználtságban, stb-ben.
2019. jan. 16. 11:46
 13/19 anonim ***** válasza:
28%

Oké, feketéztek, elmondtad elégszer, csak akkor ne agonizálj máson, szerintem 2-3 hét 1 év távlatában nem számít, ha utána 20 évig azt kell nézegetned.

Az mondjuk már számomra nonszensz, hogy azért, mert valamiféle sumákolás, adócsalás van a háttérben, a vállalkozónak teljesíteni sem kell...


Egyébként élhető persze, de fel fog tűnni, nem a 2-3 cm, hanem a 12-13 a korábbihoz képest.

2019. jan. 16. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

Nincs szó feketézésről, adócsalásról, legalábbis tudtommal. De teljesíteniük kell, nem erről van szó. Szerinted a mai világban, ahol E-napló, műszaki ellenőr van, mindent és mindenkit ellenőriznek, mit tudnánk sumákolni és adócsalni? Maximum egyezkedni, hogy kölcsönösen jól járjunk. Amúgy meg 5% az építkezéseknél az ÁFA, mit akarsz azon még csalni?

De próbálj meg építtetni egy házat. Akárkivel beszélek, az jön ki a beszélgetésből, hogy jó ha 70-80%-ban úgy valósul meg a ház, ahogy a tervező, illetve a tulajdonos megtervezte/elképzelte.

2019. jan. 16. 13:18
 15/19 anonim ***** válasza:
45%

Nagyon messziről követed te azt az építkezést:)


De mindegy, majd megszokod a dolgot, és inkább élsz 20 évig alacsony mennyezettel, te dolgod



(Öcsém most építkezik, van rálátásom, csalni bárhol, bármikor, bárhogyan lehet, naivitás lenne azt hinni, hogy nem. Az építőipar híres a lehúzásról)

2019. jan. 16. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
Rendben, ahogy gondolod. A téma nem erről szól, hogy ki hogyan csal vagy sem építkezés során. Majd ha látod testközelből, mivel jár egy építkezés, és személyesen te építtetsz, akkor szólj. Nem úgy mennek ám a dolgok, mint 20-30 évvel ezelőtt (sajnos). De az építő jellegű hozzászólásaidat köszönöm! Arra lettem volna kíváncsi, hogy valaki él-e, vagy rokona él-e ekkora belmagasságú lakásban/házban, annak mi a véleménye, nyomasztó-e vagy sem. Könnyen megszokja-e az ember vagy sem.
2019. jan. 16. 17:07
 17/19 anonim ***** válasza:

Hú bakker, már ahogy olvastam,akkor fulladoztam. A 250 is baromi alacsony, de az alatt ha nem is tűnik fel ránézésre, majd feltűnik amikor nyáron nem bírtok benne megmaradni.

Szerontem nyomasztó,főleg egy állítólag családi házban,ami még tágasabb kéne legyen,mint egy sima 260-270-es lakáska...

De neked kell benne élned. Ezek szerint az ablakok sem lehetnek valami hatalmasok,ha a mennyezetet simán vissza tudják bontani.

Nem tudom kik építik,de egy kutyaházat nem bíznék rájuk... :-(

2019. jan. 16. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Mint írtam, öcsém most építkezik, testközelből nézem, sőt elég sokat vagyok kint, mert sok mindent csinálunk saját kézzel (vaszereléstől kezdve a mennyezeti szigetelésig pl, ami pont idevág). Azért írtam amit.


Egyébként én panelban lakom, 250 cm a belmagasság, kis térben nem gáz egyáltalán. De egy 20+ nm-es szobánál már durván összenyomja a teret.


De tényleg nem ezen a 2-3 cm-en kellene aggódnod, hanem azon amit itt sokan firtatunk, de nem veszel tudomást róla

2019. jan. 17. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:

#17: az ablakok nagyok. Sőt szerintem nagyobbak is, mint az átlag. Talán még emiatt is jobban észrevehető számomra, hogy a kb 35 nm2-es nappali-konyha részen, hogy összeszükíti a teret. Végül így döntöttünk a feleségemmel, hogy a folyosó-nappali-konyha részen lebontatjuk az álmennyezetet. Így azon a részen megközelítőleg 260 cm lesz a belmagasság. Kikértük a szüleim, a nővéremék és a szomszéd véleményét is. Mindenki azt mondta, hogy nem zavaró, nem is vennék észre. De engem rohadtul zavar. A kisebb helyiségekben nem gond, ott tényleg nem nagyon lehet èszrevenni. Így is rá fogjuk még ezt terhelni hibás teljesítés címén a kivitelezőre, viszont így màr nagy kő esett le a szívemről, hogy azon a részen lebontják. Egyébként ahogy írtam is, most a lakásban ahol élek 259-260 cm a belmagasság, számunkra ez ideális, sokkal magasabbat nem érdemes épittetni. Éltem olyan házban, ahol 280-300 cm a belmagasság, szóval van összehasonlítási alapom. Köszönöm az építő jellegű hozzászólásokat.

#18: maradjunk annyiban, hogy egyfajta üzleti kapcsolatban állunk a kivitelezővel, és nem fogunk rosszul járni. Egyébként az öcsédnél mekkora lesz a belmagasság? Köszönöm előre is a válaszodat!

2019. jan. 17. 07:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!