Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Repedés a ház alapján. Nagy a...

Repedés a ház alapján. Nagy a baj?

Figyelt kérdés

Tavaly februárban vettünk egy 2002-es építésű házat!brutto 145m2 ,38-as porotherm tégla,fa födém.szigetelés nincs.A sarkok vízszintesen repedtek(hajszál),amit betudtam hogy nem volt elvezetve az esővíz.Volt a ház felénél az egyik oldalon egy függőleges is,igazából fentről lefele egyenesen majd 30cm.re balra az ablak sarkáig s le a lábazatig.Ezt a sok esővíznek gondoltam,de februárban tettem egy gipsz pogácsát.Ezt november vége fele vettem észre hogy megrepedt.Nem hagyott most nyugodni mert szigetelést tervezünk ha feljön a jó idő,s leástam az alaphoz.mivel járda van így alatta,egyébként az is repedt.ahogy be fele haladtam egyből ehhez a repedéshez jutottam...nem is ástam tovább.Vékony a spakli nehezen nyomható bele.A képet csatoltam.

Nos a kérdésem hogy nagy a baj,mit kell,lehet tenni?Illetve jogilag tudok valamit elérni az eladónál?

Szeretném tapasztalattal rendelkezők tanácsát Kérni

[link]


2019. febr. 14. 17:05
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Van koszorú a nyílászárók felett és körben a fal tetején, a tető alatt?

Esetleg nem domboldalon van a ház?

Mindenképpen statikust hívj ki, kérj szakvéleményt, ez alapján tudod majd, mi a helyzet. Illetve ha a statikus szerint baj van, ezzel tudsz intézkedni. Rejtett hiba, tudsz mit kezdeni vele.

2019. febr. 14. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Amit belinkeltél -függőleges repedést- nem lehet, hogy ez egy toldás vagy hozzáépítés?

Nem látni egyben a házat, mert úgy könnyebb lenne a dolgunk.

2019. febr. 14. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Kerestem egy ügyvédi anyagot hozzá, ez segít az elindulásban, ha a statikus problémát lát: [link]
2019. febr. 14. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

1-es

Van koszorú a falon igen.Nem domboldalon van


2-es.

Nem toldás,már sajnos nem tudom egybe lefényképezni mert besötétedet.De holnap fotózom.

2019. febr. 14. 17:49
 5/8 A kérdező kommentje:

3-as

Hát igen de a falon láttam a repedést,de nem gondoltam hogy ekkora a baj,hisz tetőfedő vállalkozótól vettem aki anno magának építette...gondoltam csak megcsinálta magának

2019. febr. 14. 17:58
 6/8 anonim ***** válasza:

Az lenne a furcsa ha nem lenne repedés valahol a házon .

Az épületek is állandóan mozognak .

A joghoz az ügyvéd ért.A házhoz meg statikus ,aki majd elmagyarázza mitől történnek a hajszál repedések .

Az ügyvéd még egy pert sem veszitett el,csak az,akit képvisel .

Láttad mit vettél meg.Ezt egy jó ügyvéd bele is irja az adásvételibe .Ez egy nem rejtett hiba volt.

Hogy mit gondoltál akkor,ez a te dolgod .

Később meg a padláson találsz problémát,mert jönnek ám sorban majd ,akkor meg azért kellene reklamálnod .

E mind bent van egy ház vételnél .

2019. febr. 14. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 mindentudó99 ***** válasza:
Nézesd meg de szerintem nem gond. Nem hinném hogy találnál olyan házat amin nincs valamennyi repedés. Igazodik évtizedek alatt. Ettől még nem dől össze. Persze lefotózhatnád a házat a többi repedéssel.
2019. febr. 14. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Előző, a fő baj az, hogy nő a repedés.
2019. febr. 14. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!