Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Hogyan álljunk neki egy...

Hogyan álljunk neki egy építkezésnek?

Figyelt kérdés

Szeretnénk a házunkat bővíteni +2 szobával

De így ügye növeljük a ház négyzetméterét és ha jól tudom ezt meg kell terveztetni akkor új tervrajz stb milyen engedélyek kellenek ahhoz hogy eltudjuk kezdeni az építkezést?



2019. ápr. 1. 18:47
 1/10 mindentudó99 ***** válasza:
17%
Keress valakit lehetőleg egy normális naprakész felelős műszaki vezetőt. Itt kezdődik ő majd segít. (Jó pénzért persze)
2019. ápr. 1. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
85%

Nem FMV-re van szüksége a kérdezőnek, hanem építész tervezőre.


Az építésznek elmondod az igényeidet, ő pedig térképmásolat és tulajdoni lap alapján megvizsgálja a tervezési előírásokat, felvázolja a lehetőségeket (pl. ellenőrzi, hogy a telek beépítettségéből mennyi áll még rendelkezésre).

Aztán elkészíti a felmérést és a vázlatokat. Ha minden tetszik, akkor elkészíti a végleges terveket statikus, gépész és elektromos tervező bevonásával.

Ha szükséges elvégzi a hatósági egyeztetéseket, közmű egyeztetést, településképi véleményeztetést. Ez után lehet feltölteni e-napló rendszerbe.


Ez után kell egy kivitelező aki ajánlatot ad, neki van FMV-je (felelős műszaki vezető). Az építész tervező is végez 6 alkalommal tervezői művezetést. Ha ezen felül is szeretnéd képviseltetni az érdekeidet, akkor fogadhatsz műszaki ellenőrt. De az építésznek és az FMV-nek is büntatőjogi felelőssége van, általában elég szokott lenni az ő jelenlétük.


Dióhéjban ennyi. Sok sikert és türelmet.

2019. ápr. 1. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
80%
mindentudó99 a kategória trollja... Én fmv/me vagyok én nem rám van szüksége a kérdezőnek..
2019. ápr. 1. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 mindentudó99 ***** válasza:
10%
Hát én pedig elör azt kerestem mikor építkeztem és ö intézett mindent. A tervezővel se találkoztam. Ezek szerint nem te lehetsz a legjobb szakmabeli.
2019. ápr. 1. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 mindentudó99 ***** válasza:
0%
#3 Troll? Egyenlőre magasabb %-on vagyok ezek szerinte szoktál gyengébb válaszokat adni. Ami egyébkén nem is érdekel. De mégis ezek szerint hasznosabb válaszokat adok mint te. Mikor én építkeztem így ment . Leírtam a saját tapasztalatomat ennyi.
2019. ápr. 1. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
73%

Mindentudó, ha nem találkoztál építésszel, nem mondtad el az igényeidet, csak megbíztál valakiben, akinek nem az építészeti kialakítás (ez által a használhatóság, az életed könnyebbé tétele), hanem csak a műszaki minőség a lényeg, akkor nagyon nagy hibát követtél el. Természetesen utóbbi is nagyon fontos, a kettő együtt jár, de egyszerűen rossz a sorrend.


Bár nálad, ha jól tudom egy régi vályogház felújításáról volt szó, nem építkeztél, így olyan nagy szükség valóban nem volt építészre. De javíts ki, ha tévedek.


Minden esetre attól, hogy te így csináltad, még kifejezetten rossz tanácsot adsz. Szerencséd volt, a te egyedi esetedben lehet, hogy az FMV hozott egy jó építészt és még le is kommunikálta az igényeidet, de alapból az építész a te bizalmi embered, az FMV pedig a tervek betartatásáért, a kivitelezés minőségéért felel. Köztük is fontos a jó kapcsolat és együttműködés, de ezzel nagyon megszivethattad volna magad (vagy meg is szivattad csak nem tudsz róla).

2019. ápr. 1. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
81%

Na, mondjuk a gyakoris pontozásokat nem kell okvetlen komolyan venni.... Hány, de hány olyan kérdést láttam, ahol az értelmes válaszok voltak lepontozva, az ostobaságok meg magasabban álltak!


Nos, mindentudó, ha te kerestél egy fmv-t, aki mindent elintézett helyetted, az is egy megoldás. De ennyi erővel mondjuk az apósodat is megbízhattad volna, hogy keressen építészt, fmv-t, mindenkit, aki szükséges és mindent tárgyaljon le velük.


Ha az ember maga akarja intézni, akkor igenis első lépés a tervező!

Én mondjuk eleve szeretem kézben tartani a magam ügyeit, szóval nekem fontos lenne, hogy én beszéljek minden szakival, nehogy mást mondjanak neki igényként, elképzelésként, mint amit én mondanék.

2019. ápr. 1. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 mindentudó99 ***** válasza:
#6 Nem csak felújítás volt 62 m2 új építés toldás volt hozzá. Én így csináltam ezért tanácsoltam ezt más meg máshogy. Mi ebben a trollkodás? Minden jó lett szályosan át véve ahogy kell. Én elmondtam mit szeretnék és úgy is lett. Innentől nekem midegy ki milyen módon készíti a terveket.
2019. ápr. 2. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat, igazából a szakemberek megvannak az építkezésre, de viszont nekem még új ez az e-napló rendszer, ezzel nem voltam tisztába, én úgy gondoltam ha lakást akarok bővíteni, elég csak elmenni és új tervrajzot csináltatni a bővítés miatt, és azt le jelenteni az önkormányzatnak, de ezek szerint ez nem így megy
2019. ápr. 3. 11:30
 10/10 anonim válasza:
első körben kell egy tervező,aki elkészíti neked a tervet,utána jönnek a szakági tervek(statika,gépész stb) és ha minden kész van beadásra,akkor utána lehet megnyitni az e-naplót. ha megnyílt, 15nap múlva kezdheted az építkezést. mi nem fizetünk senkit az enapló vezetéséért,mi csináljuk amit lehet,meg persze a szakik. aztán ha kell amper bővítés stb akkor irány az eon.
2019. ápr. 6. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!