Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Mennyibe kerülhet egy átlagos...

Mennyibe kerülhet egy átlagos méretű családi ház teljes villamos hálózatának a cseréje? A ház 110nm, földszintes

Figyelt kérdés
Újra vezetékelés, biztosítékok, biztosíték tábla, fi relé, kapcsolók, konnektorok + munkadíj?

2018. szept. 18. 13:03
 1/6 anonim ***** válasza:

Nekem azt mondta a villanyszerelő, hogy 7ezerFt fogyasztónként.

Tehát ha van egy szobád, amiben van 1 csillár 2 konnektor és 1 kapcsoló, az 28ezerFt. Ha újakat is kell létesíteni, akkor a vésésnek és a csövezésnek pluszba van az ára, de azt nem tudom, mert nálam nem kellett.

A 80 m2-es (3 szobás) lakás áthúzása, vezetékek, FI relé, kismegszakítók, kapcsolók, konnektorok, munkadíj 160ezerre jött ki tavaly.

2018. szept. 18. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Még annyit:

Számla nélkül.

2018. szept. 18. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Ez egy jó kiindulópont, köszi! Kicsit kevesellem, mert 1 milliót számoltam mindenestől, de ebben már beleszámoltam a led világítótesteket is. Nálad volt falvésés is a vezetéknek, vagy a falon kívülre hagyták az mt vezetéket?
2018. szept. 18. 13:52
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem volt vésés, csak átvezetékezés és mindenből új (konnektorok, kapcsolók) a villanyóránál lecserélték a régi biztosítéktáblát és lettek a kismegszakítók, meg a FI relé pluszban. Ja és még csináltak új földelést.

Egyébként a vésés sem egy nagy durranás, mert vésőgéppel csinálják ripsz-ropsz és - erre ne vegyél mérget! - úgy rémlik, hogy arra meg 10ezret mondtak fogyasztónként, de aztán abból nem lett semmi.

A vésések helyreállítását nem szokták vállalni, azt vagy magad megcsinálod, vagy hívsz egy kőművest, ha sok van.

Ha kevés, akkor egy ügyes barát, szomszéd, rokon, megcsinálja egy óra alatt egy üveg borért.

2018. szept. 18. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Mi két féle képpen számolunk alapszerelést (csövek,dobozok bevésve, levezetékelve, dobozok megkötve) Kiállásonként 6000-8000ft ig vagy 4-6ezer x nm. Persze ahogy mi jövünk ki jobban ez nem szociális ellátás. A szerelvényezés az más tészta az nincs benne, egy 20asért fel szoktuk szórni őket lámpákkal együtt (amiket a kuncsaft hoz ugy mint a szerelvényeket).
2018. szept. 18. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
1-es 3-as vagyok és igen, ez a szakszó, hogy "kiállásonként", ahogy Kalapúr írja és nem fogyasztónként ahogy én írtam, de egyébként minden stimmel.:)
2018. szept. 18. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!