Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Arra van valami szabály vagy...

Arra van valami szabály vagy szabvány, hogy mennyi a minimális magasságkülönbség a szoba járófelülete és a 0 (járda és talajszint) között?

Figyelt kérdés
Mert találkoztam már olyan házzal is, aminek a belső talaja egy magasságban van az udvar talajával (tehát az udvarból be lehet egyből lépni a helyiségekbe), meg találkoztam olyannal is aminek a belső padlója kb. derekmagasságban van az udvarhoz képest.
2019. máj. 4. 02:09
 1/5 anonim ***** válasza:
48%
És van olyan is,ahol jóval mélyebben van és van ahol jóval magasabban van.Nincs ilyen szabvány,de,ha akar az önkormányzat szemrebbenés nélkül hozhat ezzel kapcsolatban rendeletet.Ebben meghatározhatja ezt is,de én még nem hallottam ilyen rendeletről,bár nem lehetetlen a későbbiekben.
2019. máj. 4. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nincs. Ha nem akarsz magasságkülönbsèget, akkor ki kell vezetni a vízszigetelèst ès fel kell hajtani a lábazaton. Ettől mi èpítèszek rettegünk, mert amit el lehet rontani azt el is szokták, ez pedig nehezen ès drágán javítható, súlyos problèmát eredmènyez.

Egyszerűbb ès elegánsabb, ha plusz 30 cenin megvan az aljzatbeton ès a vízszigetelès, erre èpül a felmenő fal ès a padló rètegrend (hőszigetelès, fólia, felbeton, burkolat). Biztonságos, olcsó, hátránya, hogy a padlószint így 60 centire kerül, az 4 lèpcsőfok.

2019. máj. 4. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
21%
OTÉK nevű törvény.
2019. máj. 4. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
56%

Nem a padlóvonal magassága van meghatározva.

Azt írja elő, hogy 30cm magas fagyálló lábazatot kell kialakítani.

2019. máj. 4. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2019. máj. 4. 16:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!