Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Lehetne 2 wc egy 120 m2 házban?

Lehetne 2 wc egy 120 m2 házban?

Figyelt kérdés

Lehetne 2 wc egy 120+ m2 házban?

Egyik egy külön wc helység a másik meg a fürdőszobában.

Létezik ilyen elrendezés vagy hülyeség lenne mások szemében?


Pl. Ha fürdik valaki nem kéne rá várni emiatt.



2019. júl. 4. 09:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Csak ennek van értelme, ekkora házban kell két wc. Ha van rá mód a fürdőszobait is elszeparáltan tenném.
2019. júl. 4. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Mr.Q77 ***** válasza:
100%

Már ne haragudj, de ez egy buta kérdés volt, ... miért ne lehetne? pláne egy 120nm házban? miért lenne hülyeség mások szemében? és ha hülyeségnek gondolják kit érdekel?


nekünk egy 80 nm es lakásban is 2 ő van egy fürdőszoba WC-vel és külön egy WC (csak nekem) :)


Szerintem ma már teljesen normális egy ekkora házban 2 vizes helység.


Nálunk jobb gazdasági helyzetben lévő helyeken (pl usa) szobánként vannak a fürdőszobák :) a nagyobb házakban

2019. júl. 4. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 northplace válasza:
74%
Úgy, ahogy az első írja. Ezt normálisan úgy szokták tervezni, hogy egy viszonylag nagy wc (1,5nm), ablakkal, bejárati ajtóhoz közel. Ezt észszerűen bepolcoznak vagy raknak egy kis faliszekrényt, amiben wc papírt, tampont lehet tartani, és egy kisebb, ami a fürdőszobában van, lehetőleg azt is elválasztva fallal vagy teljesen elszeparálva.
2019. júl. 4. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
66%
A szüleimnél (ahol felnőttem) 160nm-re egy wc volt, az is a fürdőben. Így szoktam meg, nekem ez volt a normális. A mostani albérletünk 75nm, és két wc van, egy a fürdőben, egy külön. Szóval ez csak szokás dolga.
2019. júl. 4. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
71%
Szerintem ez alap.
2019. júl. 4. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
87%

Az, hogy a lakás/ház 120 m^2-es, nem ad információt.

Az a lényeges, hány fő fogja lakni.

5-6 fős család lakta lakásban még a 2 WC sem mindíg elég.

.

"hülyeség lenne mások szemében?"

Kit érdekel mások szeme, ha a családtag azért csinálja össze magát, hogy másoknak tessék az elrendezés?

2019. júl. 4. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Nekünk 127 m2-es lakásban két fürdőszoba van vécével és pluszban egy vécé külön.

Nem mi építettük így, hanem 2 lakás lett egybenyitva és ezeket meghagytuk. Azóta az élet igazolta, hogy jól tettük, nagyon hasznos.

2019. júl. 4. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Régebben, amikor egy nagyobb lakást egy bennlakó cseléd tartotta karban (aki főzött, meg bevásárolt is), annak volt egy kis cselédszobája meg egy külön wc, míg a tulajdonos ill. lakó a fürdőszobait használta. Ma meg sok helyen már az a "normális", hogy "duplakomfort" van. Akárcsak a többszintes lakásokban, ahol szintenként van fürdőszoba és wc.
2019. júl. 4. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Meg fogsz lepődni, de nálunk 4 db. is van.

Egy az emeleti fürdőben, egy a fsz.-i fürdőben, egy a bejárat mellett, (ez a vendég wc.) és van egy a pincében lévő műhelyben is.


Az meg, hogy ki mit szól, csak a csökötteket érdekli.

2019. júl. 4. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Csak gondolkodtam, hogy egy új építésnél ha még nem is akkora a család, de mindenféleképp külön wc helység is lenne, akkor már könnyen becsövezhető a fürdőbe is. Később már nagyobb a bontás igénye.

Viszont a válaszfal, fél válaszfal tényleg esztétikusabb lehet a fürdőben kicsit elválasztva a wc-t.

Ja igen az Usa-ban külön fürdők is vannak.

2019. júl. 4. 15:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!