Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Árammal fűteni?

Árammal fűteni?

Figyelt kérdés

Olvashatók, írják nem éri meg, 4* annyi xy.. de konkrét adatokat sajnos nem találok

Nem tudom mennyi lenne gázzal, vagy fával mert vettünk egy régi házat amit felújitunk.

A fűtés még nincs eldöntve csak annyi hogy padlófűtés lesz. 75m2, 12cm grafitos szigetelés a régi 40cmes falon. Műanyag nyílászárók lesznek, a lehető legoptimálisabb. Alul és felül is szigetelve.

3 nagyobb helyiségben mindenképp lesz split klíma átmeneti fűtéshez. Jelenleg 3*16A-t kötöttünk be.


A kérdés ha a fűtés kombinálva lenne egy 5-6kwos napelemmel (ennyi fér bele max) mennyi lenne a fűtés költség vagy villany kazánnal +vizes padlófűtés / áramos padlófűtéssel.


Esetleg tapasztalatok? Konkrét adatok. Köszönöm előre is.


2019. aug. 13. 18:49
1 2 3 4 5
 31/41 A kérdező kommentje:
Elírtam bocsánat az összesen 12000kwh fogyaszt nem /m2 :D
2019. aug. 15. 09:44
 32/41 anonim ***** válasza:

Egy jól működő klímás hűtés/fűtésnek annyi a titka, hogy hűtésre kell méretezni!!!

Ezért ökölszabály szerint 1 KW-os klíma teljesítmény ~10 m2-t tud lehűteni gazdaságos üzemeltetésben.

Neked 75 m2 a házad --> 7,5 KWos klímára lenne szükséged, de egy géppel nem tudsz egyenletes komfort hőmérsékletet előállítani, csak nagy huzatot nagy hőingásokkal és egyenletlen belső hőmérséklettel.

Így minden szobába kell 1-1 kb 2 KW-s gép, és a nappali- konyha-étkezőbe feltételezve hogy egy térbe van kell egy harmadik min 3,5 de inkább 4 Kw-os. Ezen kívül a fürdőbe mindenképpen kelleni fog egy elektromos rásegítés pl infra panel, vagy a legolcsóbb ventilátoros melegítő.

Ha ezzel a módszerrel méretezed a rendszert akkor minimális csökkented a huzathatást valamint a beltéri egységek zaját, plusz a hőmérséklet is viszonylag egyenletes lesz. (Persze egy 3,5 klíma elegendő is lehet 75 m2-re csak megállás nélkül maxon megy, ami jóval több energiát használ el, mint a 3 ami normál üzemben dolgozik.)

Hűtésnél pedig a SEER értéket kell nézni, sajna minél nagyobb a klíma annál rosszabbak a szezonális hatásfokaik. A H tarifát mindegyik gépre meg kell igényelni, vagyis igazából egyet igényelsz 3 adatlappal.


Egy fürdőszobai melegítő átlag 2 KWh-t fogyaszt napi 3-4 órával lehet kalkulálni. A fűtési szezon 4440 óra/év -->185 nap x 4 óra x 26 ft/Kw = 19240 Ft. (Azért 26 mert itt csalni kell a H tarifával).

12000 KWh/a / 4 SCOP (átlagold a 3 gép SCOP értékét) = 3000 KWh/a -->3000x26 =78000+19240~100000 Ft/fűtési szezon.

Hogy mi az olcsóbb a multi split (több beltéri egy kültérin) vagy a hagyományos ezt meg kell nézni. Egy beltéri egység bekötése 4 fm csőhosszig átlag 60000 FT

2019. aug. 15. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 A kérdező kommentje:

Ismét nagyon köszönöm a választ :)

Úgy tervezzük hogy a 2 szobában (12 és 16m2) 1-1 kisebb míg a fürdő más fűtési mód, a nappali konyha étkező egyben van oda egy nagyobb.

Leírtak alapján 100e-re tehető/év + szerviz persze. De akkor ki tudja váltani egy napelem.

Köszönöm tényleg az adatokat és hogy ennyi időt fordítasz minden kérdésemre :)

2019. aug. 15. 11:01
 34/41 anonim ***** válasza:

Nekem egy önálló családi háznál igen kevésnek tűnik a 100-120ezer Ft-os ár egy teljes fűtési szezonra kivetítve úgy, hogy minden árammal működik.

Ez -ha nem értettem félre valamit- akkor télen kb. havi 20ezer Ft.

(Nálam 15ezer a vill. számla úgy, hogy gázzal fűtök.)


Ha nem gond, majd annak idején írd meg kérlek, hogy mennyi lett az éves vill. számlád.

Tényleg kíváncsi lennék rá, hogy a valóságban is hasonló érték jön ki mint papíron??

2019. aug. 15. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 A kérdező kommentje:

Csak a fűtés havi 18-20 a kalkuláció szerint + villany számla.

De ugye tervben van egy 6kw napelem ami egy 20-22/hó villanyt fedez.

Sajnos idén télen még nem költözünk, jövő ilyenkor lesz szigetelve, belső burkolatok, bútorzat is jövő ősszel. Első telünk jövőre lesz :(

2019. aug. 15. 12:09
 36/41 anonim ***** válasza:

a kérdezőnek az energetikus 20 fokos belső hőmérséklettel számolt,mert ez a szabvány. minden +1 fok növekedés további +6 energia költség növekedést okoz.

akinek új építésű, vagy néhány éves háza van ott energetika alapján lettek tervezve a fűtések, és ezek a házak tartják is a számolt költségeket, kivéve, ha a tulajdonos a megbeszélt 24 fok helyett inkább 28-ba szeret lenni.

2019. aug. 16. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 szalaitamas87 válasza:

Hello! Nekem 100m2 a házam és padlófűtésem van alatta 10 szigeteléssel. Kinn a falon 15 cm fehér szigetetlésem van, a plafonon csak 10cm üveggyapot. Eredetileg vegyestüzelésű kazánnal fűtöm a házat, illetve van egy 1000 literes pufferem amiben van 12kW elektromos fűtőpatron. 2019ben került fel a kinnti szigetelés azóta próbáltam huzamosabban az elektromos fűtést. ÉS azt kell hogy mondjam, legrosszabb esetben kb annyiba kerül mint fával. Csak az áramot nem kell összehasogatni. Brikettel is fűtök de ha nagyon hideg van kinn akkor zabálja a kazán és egész nap lehet rakni.

Ha tisztán árammal fűtök akkor havi kb. 35ezer a fűtés, persze ez egy átlag érték. Ha még a padlásra teszek több szigetelést gondolom még kevesebb lesz ez az összeg.

Éjjszakai árammal hajtom a fűtőpatronokat, annak most 23,4 forint az ára ha jol tudom.


Üdv. Tamás

2020. jan. 24. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 anonim ***** válasza:

A fás tüzelés lényege, hogy száraz fával kéne fűteni. Akácnál 1 év, tölgynél 2-t kéne várni minimum mielőtt használni kezded.

Ha nem így teszel 1,5-3x annyi tüzifát is eltüzelhetsz!

2020. jan. 24. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 szalaitamas87 válasza:

A brikett szerintem elég száraz. De szerintem nem azzal van a baj nálam a kazánnál.

Az elképzelés az lenne hogy kazánnal egyszer jól felfűtöm a puffert és az egy napig eltart. De kazánnal ugye felfűtöm a puffert 70-80 fokra alul a padlófűtésből pedig 30 fokos víz jön vissza, ami egyből hűti is a vizet rendesen. Így ha nagyon hideg van kinn, akkor eltüzelek 20 kiló brikettet és nem tart ki egy napig. 20 brikettet 1480 Forintért veszek.

Viszont ha áramról fűtök, akkor csak 50-55 fokra fűtöm a puffert és a villanyfűtés csak szinten tartja ezt.

Így pedig árammal az sose hül ki a puffer és egy nap 1400-1500 Forint kb. Ez kinti -8 foknál. Illetve ha a visszajövő 30 fokos víz az 50 fokossak keveredik akkor szerintem kevesebb a veszteség.


Ugye ha egy liter 30 fokos és egy liter 80 fokos vizet összekeverünk akkor lesz 2 liter 55 fokos vízünk. viszont 1 liter 30 fokos és egy liter 50 fokos víznél lesz 2 liter 40 fokos vízünk.

Az első esetben 25 fok a veszteség a másodikban 10 fok.

2020. jan. 24. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 anonim ***** válasza:

NA igen brikett egy másik téma, kb 6 évig fűtöttem vele, de minden évben egyre több kellett belőle ugyanazon körülmények között. Végül átáltam akácra amit 1 évig szárítok. Mostmár ez a 4 év hogy fával fűtök és évi 100-120000 ft azaz 3-4 erdei m3. Brikettel 200000 alatt csak az első 1-2 évben állt meg.

Saját tapasztalatom alapján a brikettnél drágább fütés nem igen akad.

Idén 1.5-2 erdei m3-nél járok, de átlag 24-26 fok van a házban, bár csak 70 m2 és csak a födém van leszigetelve, műanyag nyílásárokkal.

A padlófűtésben nem igen kéne 45 foknál magasabb előre menőt beállítani, sőt a 28 fokos padló már káros az izületekre!

A 30 fokos visszatérő teljessen jó, átlagosnak számít padlófűtésnél.

2020. jan. 24. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!