Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Hőszigetelés vagy háztartási...

Hőszigetelés vagy háztartási gép csere?

Figyelt kérdés
Jó öregek a háztartási gépeim, 20 éves hűtő, 20 éves mosógép, 30 éves fagyasztószekrény. A ház nincs szigetelve. Én bárhogy számolom, a háztartási gépek cseréje nem térülne meg egyhamar, több száz ezres beruházás lenne, ellenben ha a mennyezetet szigetelném, ablakokat betömíteném sokkal többet spórolnék, s nem lenne akkora beruházás. Ti hogy vélekedtek? Az is érdekes, hogy minden reklám nyomja, hogy vegyél új hűtőt, mosógépet, de olyan reklámot nem látok, hogy szigeteljed a házat.
2019. aug. 30. 19:38
 1/7 anonim ***** válasza:
55%

Mosógèpcsere, hűtőcsere programban cserèlj gèpeket, ha lesz. Addig az ablakcsere a fontosabb, de attól függ milyen most. Règi gerèbtokosat nehogy újítgass. Födèmet meg szigeteled először egy rètegban, aztán majd többen.


Èn először gèpekre hagynèk pènzt, ha tönkremennek cseszheted. Aztán ablakcsere. Aztán vègül a födèm.

2019. aug. 30. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A szigetelés és ablakcsere se térül meg 3 év alatt, nehogy azt hidd. A meglévő dolgoktól és a beépítendőktől is függ, de ha nem túl rosszak, akkor a szigetelés meg az ablak megtérülési ideje 20 év fölött is lehet. 10 év alatt csak akkor térülnek meg, ha rettenetes rossz minőséget cserélsz le.
2019. aug. 30. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%

"20 éves hűtő, 20 éves mosógép, 30 éves fagyasztó"


Az új készülékek egyike sem fog 20-30 évig menni.

Hiába fogyasztanak kevesebbet, az áruk sohasem fog megtérülni, mert többnyire csak a garanciaidőt bírják ki. Azután mindig valami drága dolog elromlik rajtuk, míg végül javíthatatlanok lesznek.


Én az ablakokat cserélném ki. Az azonnal érződni fog a fűtésszámlán.

2019. aug. 30. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Na ez meg a másik, erre nem is gondoltam. Az ablakok nincsenek rossz állapotban, könnyen záródnak, viszont huzatosak, ezt elvileg fillérekből meg lehet oldani.
2019. aug. 30. 20:05
 5/7 anonim ***** válasza:

Ha csak a túl erős légbeengedés a problémád az ablakkal, akkor pár ezresért tudsz venni habgumi szigetelést, rengetegféle profillal és méretben kapható, kiválaszthatod a neked szükségeset:

[link]

De teljesen nem szabad megszüntetni a légcserét, mert annak 2 következménye lesz:

1. Bepenészedik a lakás, mert nem tud kimenni a pára.

2. Egész télen légúti betegségekkel fog küzdeni a család, a megnövekedett CO2-koncentráció miatt.

Az új, tökéletesen záródó ablakok mellé ezért kell beépíteni szellőzőt, ami kiváltja a rosszul záródó ablak mellett bejutó friss levegőt. A napi 1 szellőztetés semmi, 6 óránként lenne szükséges a lakás teljes levegőjét átcserélni, éjszaka is 1x fel kellene kelni szellőztetni. De természetesen ezt senki nem csinálja, mert sokkal macerásabb, mint egy szelelő ablak.

2019. aug. 31. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Abban amúgy igaza van a 3-asnak, hogy semmi új gép nem fog 20 évig tartani. A viszonylag drágább, jobb minőségű Siemens mosógépet 3 évesen kellett kihajítani, mert kinyiffant a motor, a szerelő szerint nem lett volna rentábilis új motort venni hozzá, 3 éves korára egyébként is csupa rozsda volt az egész.

A szintén nem a legolcsóbb Electrolux hűtő javítására 3 éves korában rá kellett költeni 30 E-t. Újabb 3 év telt el, ez is csupa rozsda.

2019. aug. 31. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
68%

Én már kb 5 éve minden hasonló évjáratú háztartási gépemet kicseréltem, A+ vagy A++ -ra, kiegészítve led izzókkal. Utóbbi ebayről filléres tétel, 1,5-2 évente kell cserélni. Hátránya egy lámpába egyszerre kell cserélni mert más lesz a fényerőssége és csúnya.

28000 körül volt a villanyszámlám 5 éve, most átlag 10000 és van szárítógép is ami télen nyáron megy, ezen kívül a 120 literes villanybojler nappali áramról működik. időkapcsolóval napi 4 órát megy így mindig elegendő a meleg víz.

Ezeket a gépeket cseréltem: kombi hűtő 130000, mikro 28000, tűzhely elektromos sütővel 110000 , mosógép 90000, hagyományos 2 db képcsöves tv-k helyett 3 db led TV lett 60000 (82 cm)+220000 (119 cm) +100000 (103 cm), szárítógép 240000 (itt megjegyezném ha ott vagyok a vásárlásnál biztos nem a digitális kijelzőset vesszük, hanem a tekerőset 180000 ért).

bojler időkapcsolós megoldása spórolt kb 8000-et havonta és 2500 az időkapcsoló. A led izzók 2 évente 10000.

Így kb 5 év alatt spóroltam 1 milliót, minden gép még működik és 5 évere kiterjesztett garit kaptak kivéve a mikro és a legolcsóbb tv. Ahogy számolom most vagyok kb nullán... még működik minden egyenlőre, bár már várom mikor döglenek meg a gépek sorozatba...


Én is csak födémet meg nyílászárókat cseréltem, bár pici a ház 5 éve kerültek kb 400000-ba a nyílászárók roto vasalattal. A födémbe 10 cm kőzetgyapot került, de maradt a régi 10 cm stukatúr 20 cm légréssel, ez kb megegyezik így 25 cm kőzetgyapottal hőszigetelésben. A kőzetgyapotot kb fél áron se vettem így lehetett kb 30000 ft

Ezzel a fűtés számla évi átlag 140000 Ft és nettó 60 m2 a ház, átlag hőmérséklet 26 fok! Ez előtt korábban kb 200000 ból tudtuk kifűteni.

Ezzel eddig 300000 körül spóroltam, azaz még kb 2 év mire megtérül.

2019. aug. 31. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!