Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Bejövő légvezetéket saját...

Bejövő légvezetéket saját költségen lecseréltethetem?

Figyelt kérdés

Van lehetőség, hogy lecseréltessem egy plombabontásra jogosult villanyszerelővel?


Teljesítményt csak szabványosítással bővíthetnék, új mérőhelyet kellene kiépíttetni, számomra elég komoly költséggel járna, de nekem elég lenne a bejövő vezeték cseréje is és maradna a 16A.


Eon terület.



2019. szept. 3. 11:07
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

ezt most nem értem.

miért akarod lecserélni?

2019. szept. 3. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

Azért mert hosszú, az út túloldaláról jön be, onnan se egyenesen, hanem ferdén és a telekhatártól még 15 méterrel beljebb van a ház. Ez mellett vékony is, több mint 40 éves, talán 5 -ös alu lehet, vagy annyi se.


Tudom, hogy sokat kibírnak ezek a vezetékek, de egyszer ha el találna szakadni főleg télen azt mondják csak úgy húznák vissza, ha szabványosítanék, új villanyóra doboz, stb. ami amellett, hogy nem kis összeg időben se két nap.


Egy új légkábellel szerintem 20 évig is meglennénk, nekünk nincs szükségünk rá, hogy a villanyóra 200.000 Ft -ért költözzön ki a házból, meg pénzünk sincs rá, aztán addig meg csak lesz valami.


Egy plombabontásra jogosult szerelővel ezt megcsináltathatom, vagy az is ugyanígy villanyóra udvarra költöztetéssel járana?

2019. szept. 3. 11:37
 3/19 anonim ***** válasza:

Ezt mindenképp terveztetni kell.Ha nem szabvány a mérőóra doboz,azt is cserélni kell.

MInden anyagot neked kell megvenni,és úgy elkészitetni ,hogy a szolgáltató csak a vezetékeket köti be ,

természetesen ezt is fizetni kell,még hozzá előre.

Amig nincs befizetés ,nem is foglalkoznak a kérelmeddel .

Kérjél csak 32 A -t

2019. szept. 3. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

A 40 évesnek a csövezésébe a mai csatlakozó úgysem menne bele.

Szóval a szabványosítás az elkerülhetetlen, ha előre akarsz lépni.

A csatlakozót a szolgáltató megbízottja szerelné amúgy (de hát lehetnek olyan összefonódások, hogy pár embere regisztrált szerelő is).

2019. szept. 3. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Köszi, akkor ez van.
2019. szept. 3. 12:35
 6/19 anonim ***** válasza:

Ha megrongálódik a vezeték azt megjavítják. Nincs olyan, hogy nem javítják, mert valami nem szabványos. Egyszer elkészült, akkor szabványos volt, most is megfelel, amíg nem kezdesz hozzá egy bővíttetéshez, átszereléshez, mert akkor kérik az átalakítás miatt az új szabványnak való megfeleltetést.

Max jelzik, hogy cserélni kellene, de ez régen alapból a szolgáltató tulajdona lett (ma már talán változhatott- nem tudom).

2019. szept. 3. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Ja, csak ebben tévedsz. Ugyanis a szakadt vezetéknél a javítás egy kötést jelent. Onnantól kedve már nem felel meg annak, hogy azért nincsen az oszlopon a leágazásban védelem, mert kötés nélkül megy be a mérőhelyig. Így aztán ki kéne cserélni. Azt meg ugye fizikailag lehetetlen. Akkor tehát kap egy felhívást, hogy szabványosítson. Ha nem így történik, az csak azért van, mert a viharban elveszett a sok esemény között a lehetőség arra, hogy ezeket a cikis ügyeket nyilvántartsák. Illetve meg lehet próbálni a levél figyelmen kívül hagyását. 60 % eséllyel nincs erejük ezeket az ügyeket piszkálni, meg kényes is a dolog, a sötétbe borult fogyasztó megy a tévéhez, az ostoba riporterek meg melléállnak, hát ez nem kell senkinek.
2019. szept. 3. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Nekem már javították a szakadt bejövőt (E-ON). Méghozzá összefogatták egy bilinccsel, aminek meghúzás után leszakadt a feje. Így nem bontható vissza, kívül szigetelt, nem férsz az érhez. megvan a módja, már több íve megvan így csinálva.
2019. szept. 4. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Én megértek mindent és mindenkit, de azért ha belegondolok ennek a mérőórának eddig is tökéletes volt az előszobában lennie - sőt szerintem jobb is mint kint, de ezen lehetne vitatkozni - nekem teljesen jó lenne, ha ott maradna amíg világ a világ. Ahogy látom az új bekötésekhez is ugyanilyen tetőtartót használnak, a vezeték ára lenne 15ezer forint, így meg lesz 150 és nagyjából ugyanaz a végeredmény.
2019. szept. 4. 15:42
 10/19 anonim ***** válasza:

"Ahogy látom az új bekötésekhez is ugyanilyen tetőtartót használnak"

60 mm külső átmérőjű cső? satöbbi? Szóval mégis értesz hozzá?

2019. szept. 4. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!