Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Nagyon tanacstalan vagyok...

Nagyon tanacstalan vagyok ablakugyben. Segitseg? 2 vagy 3 retegu legyen?

Figyelt kérdés

A tajolast szakszeruen nem tudom, de a delotti nap egeszen kora delutanig a nappali oldalat suti, ahol hatalmas ablakfelulet van. Delutan pedig a nappali hatuljat suti, ahol szinten marha sok az uveg, ablak+teraszajto.

Delelott elso feleben es reggel a konyhaablakokon sut be a nap.

A konyha eleg nagy, kicsi a radiator, a nappaliban joval tobb.

A haz nincsen szigetelve, 30-as betontegla a fal.

Minden lenti ablak cserelve lesz. Dontenunk kellene az ablakok retegeit illetoen (muanyag ablakok lesznek.)

Nyaron nagyon jo huvos marad a haz, most amugy fa ablakok vannak, 2 retegu uveggel.

Telen erzem, hogy huz be a hideg, merhetoen sokkal rosszabb az ablakoknal, foleg a kereteknel, zarodasnal.

A cel az, hogy minel jobb legyen a haz hotartasa, a teli napokon, de el akarom kerulni azt, hogy a napfeny az atmeneti evszakokban ne tudjon melegiteni valamennyit, mert nem akarok mar szeptember elejetol futeni.



2019. szept. 25. 13:25
 1/10 anonim ***** válasza:
Nekünk két rétegű van, és nagyon jól szigetel. Az ablakosunk anno azt mondta, hogy sok szempontot figyelembe kell venni, pl. a sokat nyitva lévő ablaknál az ablakszárny súlya is fontos, az pedig a 3 rétegűnél jóval több. Jó minőségű kétrétegűvel nem lőhettek mellé. De pl a nappali csupa üveg, nem nyitható része lehet 3 rétegű is, ha ahhoz ragaszkodsz. A mi házunk nappalija szintén csupa ablak, rendesen éri a napfény nyáron, ennek ellenére 24-25 foknál még sosem volt több a házban 40 foknál sem. A műanyag ablakok szellőzése állítható, de télen sosem húz be nálunk a hideg. Első sorban a minőségre koncentráljatok. Kicsit drágább, de szerintem hosszú távon megéri.
2019. szept. 25. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Alig drágább a 3 rétegű.

Most rendeltem két ablakot, és csak 10 ezer Ft volt a különbség, hogy 2 vagy 3 rétegű az üveg benne.

2019. szept. 25. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

tudom, bar nem ez a lenyeg, hanem hogy hatranya nincs-e a 3 retegunek.

Meg az ablak sulya is nagyobb a 3 retegunel, ez nem lehet gaz?

2019. szept. 25. 14:33
 4/10 anonim ***** válasza:

Sok ablak a kétrétegű súlyától is el tud vetemedni ill. megsüllyedni, ha sokat van nyitva.

Javasolnám, hogy hosszú távon inkább bukó állásban használjad majd.

2019. szept. 25. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
* A 3 rétegű, még nehezebb.
2019. szept. 25. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

1- 30-s falhoz fölösleges a 3 réteg.

2- Az üvegnek sem 100% a fényáteresztő képessége,a 3 réteggel a kinti fény 3/4-e jut csak be.

3- Csak ha nagyon fontos a hangszigetelés,akkor válassz 3 réteget.


Inkább törekedj a normális vasalatra.

2019. szept. 25. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

3 réteg és nem obis minőségű vasalat. Nem feltétlen kell itt a legdrágább 300e/ablakra gondolni.

Egy normális cég, aki maga gyártja az ablakokat nem csak viszonteladó minden igényednek megfelelően fogja elkészíteni és vannak korrekt árak is.

Nekünk 4 150x180 ablak, 2 kisebb és egy 2,1mes bejárati ajtó lesz 1.2m Ft, 3 réteggel jó vasalatokkal, redönnyel, felhúzható szunyoghálókkal.

2019. szept. 26. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Tavaly cseréltettünk ablakokat és kétrétegűt vettünk. Nem bántuk meg. Valóban pici az árkülönbség, viszont az ablakos lebeszélt róla, mert:

- A 2 rétegű beengedi a fény 80-85%-át, a 3 rétegű csak valami 70% körülit mert igen, az üveg is nyel el fényt. Ergo sötétebb lesz a szoba ami mondjuk egy olyan nappalinál ahol a két külső fal ami a kertre néz fel se tűnik, de ha egy panel lakásban, vagy akár csak egy normál 90-es években épült kertesházban cseréled ki 3 rétegűre, akkor fel fog tűnni.

- A gyártok tökéletesen ugyanazt a vasalatot használják a 3 rétegű ablakhoz, mint a 2 rétegűhöz. Előbbi viszont közel 30%-kal nehezebb, emiatt hamarabb vetemedik el.


Az én tapasztalatom, hogy jobban megéri egy korrekt céget keresni akik tényleg egyedi méretre gyártatják az ablakokat és nem berendeltek egy fix méretben 20-30 garnitúrát, aztán 5-10 centiket toktoldóznak. Sajnos a legtöbb kis cég (meg a nagyobb, profit éhes cégek is) ezt csinálja. A beépítés igényessége pedig kulcskérdés, mert ha azt látod, hogy még aznap fújják ki purhabbal amikor felrakják a takaróléceket, akkor ott kapkodás van. A szomszédunknak egy elég népszerű cég (két mássalhangzó a neve) építette be az ablakokat és nagyobb esőnél konkrétan a párkány alatt ázik a fala. Nálunk ugyanezekben a viharokban természetesen semmi nem történt, illetve panel lakás lévén az erkélyes részre kerülő műanyag elem helyett kérhettem ytongozást is, igényesen megcsinálták.

2019. szept. 26. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Géb 1 válasza:
Mindegy hogy 2 vagy három rétegűt veszel mivel nem a réteg számít hanem a hőáteresztő képesség. Az ablakok megvásárlása előtt ezt kell megnézni a minőségi tanúsítványában. Argon vagy kripton gázzal töltik őket. Utóbbi a drágább de azzal a két rétegű is tudja azt amit a három rétegű. A különbség akkor számít ha esetleg a tokban nem fér el a három réteg csak a kettő, de a te esetedben ez nem érdekes mivel az egész ablak cserélve lesz.
2020. máj. 1. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Cserélve lett.
2020. máj. 2. 03:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!