Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Panelban hogyan lehet igazodni...

Panelban hogyan lehet igazodni a szomszédokhoz?

Figyelt kérdés

Nem rég augusztus végén vettem egy teljesen lelakott, eredeti panel lakást, itt még semmi nem volt felújítva.

Augusztus végén a fürdőszobával kezdtem, itt mosdó kagylót, fali tartó vasakat, csapot, lefolyó csöveket cseréltem, 1 napos történet volt.

Még augusztus végén gyakorlásának leburkoltam a kamrát, fél nap.

Szeptember 3 egy Salgó polc rendszert építettem a kamrában, fél nap

Szeptember 4 egy szekrényt raktam össze a szobában, a hátulját szögeltem, kB 5 perc hangoskodás

Utána csak festettem illetve nem volt hangoskodás

Szeptember 19 összes nyílás zárót kicseréltettem + redőnyök felszerelése - 1 napos meló

23-24 előszobás, konyhát burkoltam, régi eredeti konyha butort kibontottam, új konyha bútor alsó szekrényeket be építettem, víz elzáró illetve sarok szelepeket kicseréltem, illetve flexeltem a WC mögötti szerelő panelen nyilást a fő víz elzáróknak, illetve a WC öblítő szelepet cseréltem, mert az sem működött.

27 pénteken 1 lukat fúrtam próbaként az új konyha bútor felső szekrények miatt, kB 15 perc fúrás

30 hétfő délelőtt fúrtam további 3 lukat, és a 3/2 felső szekrényt a helyére rögzítettem

Mindig ha hangos munkát kellett végeznem, 8.30-12 között csináltam, hétköznap. Csak akkor kezdtem hozzá, ha más is elkezdett fúrni már :)

Tegnap jött fel az alattunk lakó szomszéd, hogy mikor lesz kész miért furok mindig, holott eddig fúrni csak pénteken fúrtam először... Ő éjszaka dolgozik és nem tud tőlem aludni, hát mondtam neki, hogy ha éjszaka fúrnék, többen jönnének érdeklődni. Még 1 konyha szekrény felső elem vissza van, az még 2 luk, direkt miatta ki írtam, hogy ma furom fel, de ma 14-22 helyett 6-22 dolgozok, igy holnap délelőttre csúszott, akkor csak 14-22 megyek elvileg. Ilyen esetek miatt nem írtam ki, hogy pontosan mikor fogok hangosabb munkákat végezni, ha le betegszik vagy kiesik valamelyik kollégám, be szoktam menni helyettük,igy akkor dolgozok a lakáson, mikor rá érek, de hangos dolgot maximum 8.30-12 között, ha más is csinál ilyesmit. Tegnap mikor fel jött épp akkor is fúrt valaki a szomszédban.



2019. okt. 1. 07:40
 1/7 anonim ***** válasza:
59%

Sehogy nem lehet igazodni, mindig utálni fognak, szólj hozzá.

10 éve ezt csinálom...

2019. okt. 1. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Inkább örülne, hogy rendes szomszéd van felette, aki felújítja a lelakott lakást és nem csótányokat nevel benne.
2019. okt. 1. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Általánosságban azért szokás kiírni, hogy pl a 2. Em. 26-ban felújítási munkákat végzel augusztus 25-től elöre láthatóan kb 3 hónapig, a munka 9-18-ig zajlik napközben, előre is türelmet és megértést kérsz.


A morgolódást nem lehet kivédeni. Bevallom, én is agybajt tudok kapni, egy éve költöztünk panelba, MINDIG van valamelyik lakásban felújítás, pedig ez kicsi ház, 16 lakás. Mire az egyik befejezi, kezdi a másik. Mire kész lettek, kitalálták, hogy lépcsőházat kell felújítani.

Meg pl én elfogadom, hogy a felújítás fúrással jár, ez van. De azt nem tudom megérteni, hogy miért 8.01-kor kell fúrni, hogyha utána délután négyig csöndben van és egyéb tevékenységeket végez. Simán lehetne másképp időzíteni a munkafolyamatokat, hogy ne ez legyen reggel az első. (Ha épp ott tartanak, hogy egész nap furkászolni kell, az nyilván megint más.)


Ettől függetlenül tény, nem tudsz mindenkinek megfelelni. Reggel az éjszakásokat zavarod, délben a kisgyerekeseket, délután azokat, akik akkor érnek haza melóból. Furkászolásra én a késő délelőttöt mondanám ideális időpontnak, de nyilván az se mindig jön össze.

A lényeg, hogy írd ki, hogy felújítasz (és nézd meg a társasházi szabályzatot, mi vonatkozik a munkavégzésre, annak megfelelően járj el), a tajtékzó szomszédokkal meg próbálj türelmesen beszélni. Nem feltétlenül neked szól a dolog, hanem hogy ahogy írtad, más is furkászol. Egy idő után felőrli az idegeket mindenkinél, most épp rajtad csattant a dolog.

2019. okt. 1. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
94%

#1

Ha tíz éve csinálod, akkor nem csodálom, hogy nem vagy népszerű!:)

2019. okt. 1. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
49%
Én fél évig újítottam fel fel a panelt, telibe szartam a morgókat, sőt mondtam ha tovább morognak akkor vasárnap fogom a hornyot vésni a vasbetonba.
2019. okt. 1. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
35%

4-es!

Nem a népszerűségre törekszem, pont letojom.

Mondjuk ez az ötödik lakás a 10 év alatt...

2019. okt. 1. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 zsoca38 válasza:
Röviden? Sehogy! Azt tudni kell ha egy nagyobb felújítás miatt a lakókat időben értesíteni kell. Pl a lépcsőházba ragaszd ki hogy felújítás miatt lessz egy kis zaj. de egyébként 6-22oraig csinálhatod amennyiben egy bizonyos zajszintet nem lépsz túl. Ami hangosabb munka azt érdemes 8-16 óra között végezni.
2019. okt. 4. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!