Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Glettelt falra mindenképpen...

Glettelt falra mindenképpen szükséges alapozó?

Figyelt kérdés
A lakásunkat most gletteltek ki, ügyes tapasztalt mesterek. Azt mondták, ha kiszáradt, akkor egy hígabb fehér festékkel kenjük át, utána jönnek megnézni és ahol van hiba ott flekkelik, javítják. Majd ezután mehet a végleges festés. A kérdésem az lenne, hogy ebben az esetben nem kellene lekenni alapozoval a híg festés előtt? Vagy utána a javításkor ez csak nehézséget okozna? Eléggé megkoti a port a hig festés, megtaoadd rendesen majd a végleges festék a falon? Köszönöm szépen a válaszokat előre is
2019. okt. 1. 09:01
 1/4 anonim ***** válasza:

Én leszoktam glettelni, javitani és arra hordom fel a festéket, semmi alapozó meg flikk flakk.

A glettelésen már mit kellene javítani?

Az már tökéletes ha jól van megcsinálva.

2019. okt. 1. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
48%

Ha megszáradt a glett,akkor le kell csiszolni.

Aztán át kell kenni mély alapozóval.Ahogy megszárad,mehet rá az első festék Réteg .

Kérdezd meg a mestereket hol tanulták a szakmát ?

2019. okt. 1. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Mélyalapozó régi vakolatra kell, friss vakolásra nem feltétlen szükséges. Okosak a glett előtt viszik fel, ha nagyon porlik a vakolat már a glett sem köt hozzá.

Régebben bevett dolog volt, hogy glettelés, csiszolás után felvittek egy híg réteget. Tulajdonképpen helyettesítette a mélyalapozást és a hibákat is kiadta.

2019. okt. 1. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, azóta több oldalon is olvastam, hogy csiszolás után elég a hígított fehér festékkel lefesteni, mert azt a kevés port megkoti. Ezt fogom kirprobalni.
2019. okt. 1. 20:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!