Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Mi van akkor, ha a parapetes...

Mi van akkor, ha a parapetes konvektornak csak a kis csövét vezetjük ki a falon és nem fúrunk hatalmas lyukat? Az okozhat bármiféle gondot a készüléknek?

Figyelt kérdés

[link]


2 részből áll, egy a kisebb cső és a másik a nagyobb cső. Átkerül a konvektor másik falra és nem szeretnénk 30 centis lyukat ütni.


2019. okt. 3. 21:29
 1/9 anonim ***** válasza:
47%
Pedig kell,mert a konvektort is valaminek tartani kell .
2019. okt. 3. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

És hol//hogy "vesz levegőt" a konvektorod?

A külső,vastag csövön kapja a levegőt//oxigént az égéshez,a vékony a "kipufogó".

2019. okt. 3. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
61%
Á, semmi gond, vègülis a füstgázelvezető csak dísz, felesleges kacat. Ne fúrd át a falat, butaság, tedd le mellè az idomot, jó lesz az. Semmi gond.
2019. okt. 3. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
100%
Írták, de még egyszer: a levegőt a nagy csövön veszi. Ha a beltérből veszi, az több szempontból előnytelen, de biztonsági kockázata is van, ÉLETVESZÉLYES! Nem a konvektorra nézve, mert az el ketyegne, de CO, CO2 könnyen bejutna, illetve az O2 szintet csökkentené bent.
2019. okt. 3. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
rendben
2019. okt. 3. 22:21
 6/9 A kérdező kommentje:
az a nagy baj, hogy belső felújítás történt és gipszkarton szerkezetre került gipszkarton a kartonos által, viszont nem tudom azt sem hogy a fenébe fogom felfogatni a konvektort, a gipszkartonra ugyan nehezen.... eleve a merevítőket sem tudom így betenni rendese.... csak emiatt gondolkodtam már mindenen, de már rájöttem én is, hogy a belső levegőt nem kéne használni.
2019. okt. 3. 22:24
 7/9 anonim ***** válasza:
A konvektort a parapet"kèmèny" tartja! Máshogy nincs rögzítve.
2019. okt. 3. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
mivel felújítás volt, vettünk új konvektorokat és ahhoz új parapetet.... namost a leírásban fel kell fúrni a konvektort a falra.... ezt nem tudom megtenni. jobb lesz ha hívok egy szakembert. nem volt ennyi bajom amíg nem volt gipszkartonozva a ház.... inkább vakoltattam volna újra. :(
2019. okt. 3. 22:47
 9/9 anonim ***** válasza:

Sajnos a sorrenddel volt a gond!

Én is gipszkartonoztam a lakást,DE!...


Előtte lett a fűtés megcsinálva. Én kidobáltam a konvektorokat,csak egy parapet maradt,igaz,az is újra lett cserélve,--és Mika6 minikazánnal központi fűtés lett csinálva. mikor kész lett,utána gipszkartonoztam.


Egyébként "ne verd nagy dobra",hogy "Átkerül a konvektor másik falra"...mert az terv,és engedélyköteles lenne ám!

2019. okt. 4. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!