Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Üdv. 9kw-os elektromos kazán...

Cashis kérdése:

Üdv. 9kw-os elektromos kazán 1 fázisra 32A mégis hogyan?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Egy teljesen logikátlan kérdésem lesz. Most vettem/veszek házat gáz nincs bevezetve nem is lesz ilyen árak mellett ezt nem akarom firtatni hogy jobban megérné stb.

Fűtés szempontjából az elektromos kazán mellett raktuk le a voksunkat. 1 fázis van bent 32Amperral. Kövi lépcső a 3 fázis lenne ha jól tudom. A méretek miatt 9kw-os kazán kellene. (Bosch tronik 3500) Nos a hülye kérdés amiben szerintem a válasz is benne lesz de lehet én nem értek hozzá az hogy ezt a készüléket gyárilag lehet 1 fázisra kötni. A 32 amper 1 fázis 7.4 kw tehát esély sincs arra hogy bekapcsoljon működjön a készülék de még a 6kw-os is sok lenne neki? Akkor minek árulják így vagy esetlegesen hülye vagyok hozzá?.. plusz menne még egyéb elektromos dolgok bojler stb

Válaszokat előre is köszi


2019. okt. 23. 17:16
 1/9 anonim ***** válasza:

9 kW teljesítményt nem tudsz kihozni 230 V / 32 A-ből.

230*32=7360W Ennyi a maximum. Itt valami elírás, félreértés lesz.


De ez csak a kisebbik baj: mi lesz a többi fogyasztóval a házban? Télen nem fogsz mosni, porszívózni, vasalni stb... ? 20 A minimum kell egy modern háztartásba a fűtésen felül.


Mondok jobbat: elektromos kazánt gyorsan elfejelt (kíváncsi lennék mi alapján jutottál erre)

Lakóhelyiségekbe 1-1 inverteres klíma felpattint



1,5 kW elektromos teljesítményű klímák már 3,5 kw hőteljesítményt tudnak produkálni. A hideg miatt ne aggódj, -15 fokig jól működnek. Hacsak nem valami nógrádi völgyzugban laksz, nagy átlagban a 365 napból legfeljebb 3-4 ilyen hideg éjszaka van.


Igen, drágább lesz megvenni azt a 3-4-5 klímát, mint az egy kazánt, de mivel sokkal hatékonyabban használod velük a villanyt, 3-4 év után már olcsóbb lesz, mint egy elektromos kazán.

2019. okt. 23. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Elektromos kazán zsákutca, én is azt javaslom, amit az előző írt.
2019. okt. 23. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Igen gondoltam hogy valami ilyesmi lehet.

Őszintén nem szeretem a "légfűtést" sem zaj sem levegőjárás miatt de azért még utánna nézek.

Ez egy régi vályog ház 5 helyiség egymás után plusz egy fürdő és egy hosszú folyosót (beépített veranda) kellene fűteni.

2019. okt. 23. 19:06
 4/9 anonim ***** válasza:

"a 3-4-5 klímát"


+ a többi háztartási gépedet nem fogod tudni üzemeltetni, hálózatbővítés nélkül.

A 3 fázist kellene bevezetni ha ragaszkodsz az elektromos kazánhoz, mert ennyi fogyasztót én biztosan nem kötnék egyetlen fázisra már csak élet- és vagyonbiztonsági okokból sem.



"gáz nincs bevezetve nem is lesz ilyen árak mellett "

Ha drágállod a gázbevezetést, mit fogsz szólni majd a havi több százezres villanyszámlákhoz??!

2019. okt. 23. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

32A...nézd meg még 1x!

A bemenő(tehát az áramszolgáltató automatája(a plombázott)ha az 32-s,attól a többi kisebb szokott lenni,tehát azokat nézd meg,...hisz lehet,hogy csak 25 van ám!

2019. okt. 23. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A klímát ha olyan, tudod H tarifáról működtetni, ami olcsóbb. A vályog rossz hőszigetelő. Energetikai besorolása a házaknál? 9kw az nem sok
2019. okt. 23. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
51%

Vályoghoz tuti kevés lesz a 9 kw. Ha van gáz az utcában akkor elég nagy pazarlás nem használni.

20-30 kw gázkazánnal talán meleg is lesz a mínuszokban.

2019. okt. 24. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Egy fűtési szezon alatt megtérülne a gáz bevezetése.

1: a 9 kW nagyon karcsú egy házba, de tételezzük fel, hogy elhatároztátok, megelégedtek 15-17 fok hőmérséklettel. Hidegebb időben így legyünk jóindulatúak, a kazán csak az idő 3/4-ében fog működni. Így az átlagos teljesítménye csak 6,75 kW, 41 foritnos áramárral számolva 276 Ft óránként. Kétszázezer forint havonta... de te tudod, biztos kiszámoltad.

2019. okt. 24. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

5-ös, attól, hogy a lakáselosztóban a biztosítékok hány A-esek, attól még annyi ampere van, amennyi az óra melletti biztosítékon szerepel, (igazad van, hogy a lakáselosztóban lehetnek annál kisebb biztosítékok, de attól még amit írsz, az hülyeség!) A lakáselosztóba belép a mért vezeték, ha új berendezést alakítasz ki, aminek ezesetben ráadásul fix bekötés szükséges, akkor azt a lakáselosztótól a fogyasztóig egy új betápkábellel oldod meg majd az kap egy különálló biztosítást, ami lehet a maximális 32A is (ettől még a valóságban nyilván nem lesz annyid, ha más fogyasztó is belép, szó se róla).

Kérdező, az, hogy megmondod hány helyiség van a kiszemelt ingatlanban azzal sehová nem megyünk, légköbmétert fogsz fűteni, nem pedig helyiséget darabszámra...

Egyébként abszolút egyetértek veled, most van ez a split klíma őrület, majd lecseng, szerintem is agyf...t kell attól kapni, hogy zúg. Hiába extra halk, akkor is zúg, nem zajtalan. Annak van értelme, ha van egy kültéri egység és egy hőátadó közeg, bármit meglehet vele fűteni, nem muszáj közvetlen a levegőt légkeveréssel, falat, mennyezetet, padlót, sőt akár radiátort is, de az ár ekkor már horror.

Fűtsél fával, eddig mivel fűtöttek?

A harmadik dolog meg az, hogy te 1 fázisra ne 32A-t számolj mindösszesen, annyi jár "ingyen" s ez erősen idézőjeles csak, 32A-nél többet is lehet kérni 1 fázisra (akár, az már hálózatfüggő, de lehet), szóval nem az a plafon. Na ezért gyártanak 1 fázisú/1 fázisra is köthető 9kW-os készülékeket is.

Ahogy más is írta, mindenképpen kell kérjél 3 fázist, ha ez a kazán lesz, ha split lesz, tökmindegy, nem vagyonvédelmi okokból, há' mi indokolná(?), azért van a biztosíték, le fog oldani, nem fog működni a történet (azért!).

Így számolj! Számolj úgy, hogy (üss már fel egy kalkulátort, biztos van a villanykazánokhoz is) és légköbméterre számold ki, hány kW-os kazán kell, annak mi az ára, ahhoz hány amperre van szükséged, ehhez add hozzá a nagy fogyasztókat amik mennének még mellette, főzőlap pl. jellemzően konyhai eszközök, majd így kalkulálj fogyasztást ehhez igazítsd az amper igényed 32-t nyilván túlléped, számold ki mennyivel és azt is az mennyibe fog kerülni, számolj úgy, hogy egy 3F kialakítása (új mérőóraszekrény stb.) plusz nyilván kell egy éjszakaihoz is baráti áron kb. 170-190 ezer forint. Ezt is add hozzá, majd a legminimálisabb villanyszerelés mért után az egy új biztosíték a kazánhoz, plusz egy betápkábel vajmi módon, falban, padláson stb... (falat javaslom!) Ennyi a költsége. Ezt összehasonlítod azzal, hogy hőszivattyú és azzal hogy gáz bekötés (ennél is nyilván játszanak a szerelvényárak, a fűtéskiépítés, de hát az gázkazánnál is játszik!)

Majd számolj mindhárom esetben egy körülbelüli fogyasztást téli hónapra, melyik mikor hozza vissza az árát, megéri-e stb. H tarifánál számolj még egy mérőóraszekrénnyel nyilvánvalóan! Plusz 40-60 ezer (erős a szórás, villanyszerelő válogatja mennyi az annyi).

9kW-al egy kb. 70m2-es vályogházat lehet kifűteni, ha (vályogháznál átlagos) 2.3m-es belmagassággal számolunk. Erős a gyanúm, hogy (bár fájni fog!) de befogod kötni a gázt.

2019. okt. 26. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!