Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Rézcső penész ellen?

Rézcső penész ellen?

Figyelt kérdés
Egyik sarok minimálisan penészedik. Arra gondoltam hogy oda vinnék valamennyi hőt a radiátortól. Kb 2 méter. Működhet? Milyen átmérőjű tömör cső lehet az ideális? Ne törjön. Könnyen lehessen hajlítani. Meg érjen is valamit.

2019. dec. 14. 20:59
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Felesleges fáradozás, akkor már a rézgálicos permetezés többet ér.
2019. dec. 14. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Tömör cső? Esetleg rúd.

Felesleges pénzkidobás lenne.

Vegyél egy flakon Szavo-t, hetente egyszer lefújod mikor szellőztetsz (mert kurvä büdös) és semmi nyoma nem lesz a penésznek.

2019. dec. 14. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Hehe, tudtam hogy valaki szóvá teszi a tömör csövet. Direkt írtam így. Így érthető. Igaziból körprofil. A rúd az más, az merev. Meg lehet üreges is. Szavót ismerem. Rézgálicot meg nem fröcskölnék a kifestett lakásban.
2019. dec. 14. 22:17
 4/9 anonim ***** válasza:

1. Pedig nem érthető, hogy mi az a "tömör cső", kérdező! Mivel azt írod, hogy a radiátortól vinnél oda hőt (mármint gondolom meleg vizet), ezért valószínűleg normális rézcsőről lehet szó.

2. Ha a penészedés hőhíd miatt alakul ki, akkor semmit nem fogsz elérni vele, belül meleg lesz, kívülről ugyanúgy le fog hűlni a fal, kicsapódik a pára és megjelenik/fennmarad a penész.

3. Semmi értelme hetente fújkálni a Szavót. Ezzel nem lehet megszüntetni a problémát, maximum elfedni. A levegő páratartalmát lenne célszerű csökkenteni pl. valamilyen páramentesítő alkalmazásával, a mosott ruha teregetésének másik helyiségbe való áthelyezésével illetve rendszeres szellőztetéssel. Ha ilyen körülmények lennének, akkor elég egyszer lefújni Szavóval a penészt, nem fog visszatérni.

4. Nem olyan egyszerű egy csövet odavinni a radiátortól. Lehet, hogy le kell engedni a művelethez az egész rendszert. Nem írod, hogy milyen ingatlanról van szó, de amennyiben egy társasházi lakásról, amely házközponti fűtéssel vagy távfűtéssel rendelkezik, akkor kizárt, hogy te most télen meg tudod ezt csináltatni, majd esetleg nyáron.

2019. dec. 14. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Tömör cső alatt tömör csövet értek. Illetve ahogy montam, körprofilt. Illetve ahogy más mondta, rúdat.


Miután három módon is leírtuk a dolgot mondod, hogy félreérthető, majd direkt (?) féleéred, majd megmagyarázod, hogy az nem jó.


Nem kötném be a fűtés vízkörbe. A réz igen jó hővezető. Fémek jellemzően jó hővezetők, ezért fázik a kezed télen amikor megfogod a kapaszkodót a buszon. A réz meg különösen kiemelkedő. Heat pipe.

2019. dec. 15. 07:28
 6/9 anonim ***** válasza:

"Tömör cső alatt tömör csövet értek."


Te biztos érted, de rajtad kívül senki más, mert ilyen meghatározás csak a te fejedben létezik.

A réz valóban jó hővezető, hőleadó képességgel rendelkezik. Olyannyira, hogy a radiátornál felvett hőt hamarabb leadja a környezetének, mintsem elérne a 2 méterre lévő kívánt helyre.

Ha már tákolni akarsz, egyszerűbb és hatékonyabb lenne a radiátor hőjét egy apró ventilátorral (PC CPU vagy táp) és egy műanyag csővel odavinni. Így a hő mellett a meleg levegő szárítaná is a falat.

2019. dec. 15. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Erről a tömör cső elnevezésről szerintem lekattanhatunk. Van aki ilyen néven árulja és a google szerint nem én találtam ki. Mindegy. Érthető. Vizuális.


Ha hamarabb leadja a hőt akkor nem nyert.


Ventilátorra én is gondoltam, de az meg hangos.


Thx

2019. dec. 15. 08:15
 8/9 anonim ***** válasza:

Talán venti nélkül is működne a meleg levegő felfelé áramlása alapján, de az úgy eléggé csökkent hatásfokú lenne. PC ventilátorokból léteznek szinte teljesen hangtalanok és éjszakára, vagy amikor zavar kikapcsolhatod.

Lehet, hogy találtál a Google-ban néhány kínai vagy nyelvtanhibás meghatározást, de maradjunk annyiban, hogy valójában a tömör cső nem létező fogalom.

2019. dec. 15. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A penész véglegesen akkor tűnik el, ha a lakás levegőjének a páratartalmát a megfelelő szinten tartjuk.Ehhez nem elég reggel , este, stb, az ablakok nyitásával szellőztetni, mert a lökésszerű szellőztetések után a páratartalom rövid idő eltelte után annyi lesz, mint a az ablakok kinyitása előtt volt. Ezt egy páratartalom mérővel könnyen le tudod ellenőrizni. Folyamatosan kell egy minimális szellőzést biztosítani. A németeknél létezik a nedvesedés, azaz a penész ellen védő szellőzésre előírás. Nem kell megijedni, nem hűl ki a lakás. Épp ellenkezőleg. A szellőzésnek ez a minimális mértéke megfelelő szinten tartja a páratartalmat,az alacsonyabb páratartalmú levegő felfűtéséhez kevesebb energia kell. Ezen túl a falak is kiszáradnak, hővezetésük alacsonyabb, kevesebb a falakon távozó hőveszteség. Ezt a szellőzést ott, rejtett ablak szellőzőkkel oldják meg. Ezek bezárt ablak mellett is huzatmentesen biztosítják az előírt minimális szellőzést, nem kell ablakot nyitni, nincs több hypózás stb. A Klubrádióban volt erről egy riport Utcafront, 2019.10.19. az adás végén.De ha beírod a keresőbe: rejtett ablak szellőző ott is megtalálod magyarul.
2019. dec. 16. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!