Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Penesz ellen bevalt modszer?

Penesz ellen bevalt modszer?

Figyelt kérdés
A lenyeg az hogy van ket macskank, es a fiu nem szereti ha a lany az o almaban vegzi a dolgat, en nem is hagyom neki, tehat van nekik kulo ,de a parom anyja folyamatosan megengedi neki. Mar sokszor beszeltem vele, de nem hallgat ram. A fiu cicus ezert agy agy ala meg vegezni a dolgat. Multkor megoldottam ugy, hogy eltorlaszoltam az agy aljat, eddig jo is volt, de par napja az anyja megint hagyta hogy oda menjen, es ismet ott vegezte el, megint eltorlaszoltam. Ezzel csak az a gond, hogy igy nem szellozik a fal, es multkor tiszta peneszes lett, ki is kellett dobnom amit oda raktam. Hogyan oldhatnam meg hogy a kettot egyutt? Tahat hogy eltorlaszolva hagyom, de ne peneszedjen a fal? Vettunk bolti peneszolot, de kb 2het mulva megint peneszdett mev igy is hogy egy kicsit szellozott, de igy hogy most megint elvan, 1-2 es megint tiszta penesz lesz. Megoldas? Valakinek bevalt valami?

2015. nov. 30. 19:12
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Rács? Perforált lemez ?
2015. nov. 30. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
A perforalt lemez jo otletnek tunik, lehet megprobalom! Ment a zold kez!:) Azert meg maga a peneszre is megkoszonnem a megoldasokat!:)
2015. nov. 30. 19:53
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

A penész oka a magas páratartalom, a napfény hiánya, és a hideg fal, amin a pára kicsapódik (esetedben a macska pisi). Valamelyiket meg kell szüntetni.

Én kivágnám a macskát az udvarra, de te ezt úgysem fogod megtenni, ezért valami olyan akadályt kell építened, amin a macska nem jut át, csak a levegő, hogy szellőzhessen. Marad a drótháló.

2015. dec. 1. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nem a macska pisi a gond, mert nem pisil, hanem a nagy dolgat vegzi el. Barmi miatt is legyen ennyire paras a levego es hideg a fal, sajnos az ellen most nem tudunk tenni, csak maga a penrsz eltuntetese a cel, illetve a macska leszoktatas.. mint irtam sajnos a bolti peneszolo kinyirta bar, de 1 het mulva elkezdett peneszedni(nem ilyan mertekben mint amikor elvan zarva) tehat a problema akkor is fenn all csak nem olyan nagy mertekben. :/
2015. dec. 2. 08:18
 5/6 anonim ***** válasza:

A penészölő csak tűzoltás, attól még ugyanúgy fogtok penészedni a későbbiekben, ha elillan a hatóanyag a falról! Mondottam, hogy valamelyik okot kell megszüntetni és nincs több gond. Ágyat húzd el egy kicsit a faltól, hogy jobban tudjon szellőzni, és emeld meg egy kicsit a szobád hőmérsékletét, hogy melegebb legyen a fal, ne tudjon a pára rajta kicsapódni. Érdekességképpen mondom, saját tapasztalat, hogy nálunk 20C-nál még megjelent a penész (most novemberben), 21C-ra emelt hőmérsékletnél már nincs, így ennyire állítottam a termosztátot.

Szellőztess naponta 10-10 percet (reggel és este) tökig nyitott ablakokkal, így a levegő cserélődik csak ki (a falak, berendezési tárgyak nem hűlnek vissza), ami nagyon hamar visszamelegszik.

2015. dec. 3. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 puritan ***** válasza:

A penész ellen a legjobb módszer a fűtés.


A macskának meg az udvaron a helye.

2015. dec. 4. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!