Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Van olyan aki olyan vályogházb...

Van olyan aki olyan vályogházban él, aminek nincs (döngöltföld az) alapja? Ha egy ilyen házat kinéztem és statikailag úgy tűnik, nem reped, nem mocorognak a falak, hogy jó, akkor megvehetem és lehet jövője? Nagyon jó helyen van és beleszerettem.

Figyelt kérdés
Persze felkell teljesen újítani, de nagyon komoly lehetőségeket látok benne és a mostani gipszkartonos Pesti téglaházamnál ( amit már eladtam) sokkal jobb életérzést kínál. Februárban kell innen kimennem, foglalózás megtörtént, de ugye az ünnepek jönnek... könyveket tudtok ajánlani esetleg? A ház Bp-től 60 km-re van, még maradf annyi pénzem hogy egy kicsi 35 m2-es lakást is tudok venni XV, XVII vagy IV. kerületben kiadásra.
2019. dec. 17. 23:32
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
100%
Ha jó állaotban van nem lehet gond. Mármint statikailag. Nekünk is ilyen volt az égvilágon semmi gond nem volt vele.
2019. dec. 18. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
65%
Valaha éltem ilyen házban.Vizes volt,a ruhák meg minden bevette a dohos szagot.Felújítást bent kezdtük.Lebetonoztuk a helyiségek aljzatát.Tömör téglából vékony falat építettünk belül,(élére állított téglafal,szigeteléssel és nagy szegekkel rögzítve a vályogfalhoz)Remekül sikerült, száraz lakás lett.Télen meleg,nyáron hideg volt ez a parasztház.Jó volt benn lakni.Kívül nem tataroztattuk be.Végül elbontottuk és új házat építettünk.Azóta is hiányzik az a jó vastag falú,kellemesebb hőérzetű ház.
2019. dec. 18. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
7%
Sokan jönnek ezzel hogy dohos szagú! Ugyan már! Az a baj hogy sokan azt se tudják honnan jöttek. Már bocs hogy bunkónak tűnők de így van. Abban nőttek fel, minimum 15 évet sokan lenyomtak vályogházban. Ez már az urizálás. Egy lakott vályogház ami normális annak semilyen szaga nincs. Szelőztetni meg mindenhol kell. És az hogy bemész egy vályogházba ahol lakik egy idősebb családtag ott nyílván más szag van, de egy idősebb családtagnál panelban is más szag van.
2019. dec. 18. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 mindentudó99 ***** válasza:
27%
Pedig tízből nyolc dohos szagú. Nem is lehet más ha nincs vízszigeteles. Magasabban fekvö vajogházak lehetnek jobbak szárazabbak. Nekem volt az egész telek egy gödör volt. Ablakszintig vizes volt. Dohos.
2019. dec. 18. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
A felújításhoz javaslom, hogy keress rá a Facebook a vályog házas csoportra. Szakembereket is tudnak ajánlani, van sok kép és tapasztalat a felújításokról, sok tanácsot is adnak.
2019. dec. 18. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
2019. dec. 18. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:

Nagyon nézd meg, hogy hol van.

Hogy mi történik a környéken ha jön egy hatalmas nyári eső, merre megy a víz... van e bármi ami megáradhat a környéken, talajvíz...

+ erdemes venni egy nedvességmérőt, esetleg sok kisgépkölcsönző is tart, es ha 5-6%felett van a fal nedvességtartalma, akoor ne vedd meg.

Felújításnál is rohadtul kell vigyázni mit csinállsz... a vályog nem haver a modern anyagokkal... ha lezárod, nem tudja kipárologni a talajpárát, attól fog vízesedni...

Én összeségében mégegyszer nem vennék vályogot.

A tököm kivan vele...

Van az a tévhit, hogy jól szigetel... ez kamu... hőtartó tömege van... ehhez viszont ki kell fűteni rendesen...ha most vennék házat, inkább keresnék téglát, azt jobban le lehet szigetelni... de akár könnyűszerkezetesben is benne lennék... 2kandallóval fűtünk 80négyzetmétert, napi 40kg fa lazán elmegy, este 22-23fok, reggelre 10-12a szobákban... és ez egy enyhe tél...

2019. dec. 18. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:

A vályogház halála, ha elkezdenek "kihasasodni" a falak, vagyis nem egyenesek, középen mintha pocakja lenne. Ha ez nem látszik, és nem vizes, nyugodtan megveheted. Kibetonozni nem szabad (vagy kell alá szellőzés) és ahogy írták, speciális anyagokat igényel felújításkor. Én vályogházban nőttem fel, nagyon szerettem.

Kályhával fűteni pedig tudni kell, nem égetni a fát nagy lángon, mert akkor a kéményen kimegy a meleg. Parazsat kell képezni, lefojtani, hogy csak izzon - egész éjjel meleg marad.

2019. dec. 18. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 A kérdező kommentje:
Ezt a dohosságot én is körbejártam már és azt tudtam meg , hogy ezt a falak lezárása okozza . Pl valamit rákentek belül, ami nem oda való vagy ajzat beton a falak tövébe amitől nem tud kiparologni és berohad és emiatt lesz szagos.... itt is van aljzat beton ha megveszem az ajzat felújítása előtt az lesz az első hogy nagyflexel a fal tövében körbe vágom és eltávolítod cm ig a faltól amit apró kaviccsal töltök fel majd erre a párnafa és osb majd parketta . Ez lenne a terv .ez belül . Kívül meg kikell húzni a tetőt habár szerencsére nem pereg a vakolat , de azért nem árt megcsinalni és egy csepegő járdát is önteni .
2019. dec. 18. 09:51
 10/30 anonim ***** válasza:

Nem vennék vályogházat mert:


Nem lehet a mai elvárások szerint se hőszigetelni, se víz szigetelni.

Ahhogy előttem nagyon jól leírta valaki, nem kompatibilis a modern építő anyagokkal.

Mivel régi módszereket kell használni, sokkal időigényesebb bármilyen munka, sokkal több karbantartani való van.

Nincs két egyforma vályogház, márpedig eléggé elgondolkodtató kifizetni XX millót egy "ahogy sikerült" minőségű épületért.

Egy tégla háznál jóval kisebb kockázatot vállalsz.

2019. dec. 18. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!