Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Van olyan aki olyan vályogházb...

Van olyan aki olyan vályogházban él, aminek nincs (döngöltföld az) alapja? Ha egy ilyen házat kinéztem és statikailag úgy tűnik, nem reped, nem mocorognak a falak, hogy jó, akkor megvehetem és lehet jövője? Nagyon jó helyen van és beleszerettem.

Figyelt kérdés
Persze felkell teljesen újítani, de nagyon komoly lehetőségeket látok benne és a mostani gipszkartonos Pesti téglaházamnál ( amit már eladtam) sokkal jobb életérzést kínál. Februárban kell innen kimennem, foglalózás megtörtént, de ugye az ünnepek jönnek... könyveket tudtok ajánlani esetleg? A ház Bp-től 60 km-re van, még maradf annyi pénzem hogy egy kicsi 35 m2-es lakást is tudok venni XV, XVII vagy IV. kerületben kiadásra.
2019. dec. 17. 23:32
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:

Ma szabadnapom volt... egesz éjszaka hallgattam, ahogy kaparasznak a hálószoba falában, ez a nap patkany és egércsapdak csali cserejével, dögök eltakarításával indult a padláson.

Utana ugyan ezt a konyhában, fürdőszobában... állandó a harc, imádnak a valyogban lakni...

Most jött egy nyest is a padláson talált kaka alapján... élvefogót kitettem, de rohadt ritka, hogy belemenjen...

Ezután tüzifát hordtam be, kb 3napnyit tudunk idebent tárolni... persze ez rengeteg kosszal jár... nameg nemritka, hogy rovarokat hozunk be a házba... volt már olyan is, hogy darázsfészek volt a fahasábon ami mindvégig elkerülte a figyelmemet... egesz addig, míg este el nem kezdtek magukhoz térni a melegtől.. én 4csípéssel megúsztam, a gyerek 6ot kapott. Ő allergiás is rá... úgyhogy nem volt mókás... pókokról meg ne is beszéljünk... pl farkaspókok nagyon szeretnek a tűzifa közt telelni.

Ezutan a padláson patkánycsapdák lerakása közben talált beázást kellett tákolással megszüntetnem.

Ahova a nyest jar üríteni, a mennyezeten egy nagy barna folt jelent meg, mert átázott a strukatúr.

Még szerencse, hogy csak a nappali közepe, nem a gyerekszoba.

Ilyen egy átlagos nap vályogban...

2019. dec. 20. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
49%

Van neki romantikaja, mikor nyáron kiülsz a teraszra... aki nem ebben él, lehet csak ezt látja maga előtt... én is ilyen voltam.. de ez ritka... általában hétről hétre történik valami gebasz, amit villámgyorsan el kell hárítani... és mivel a szakik leszarják a kis munkákat... neked kell mindenhez is értened... a kéménysepréstől, a vakoláson át a kalyha újrasamottozásán, a vízvezetékszerelésig mindenhez...

És minél régebbi a ház, anál több a baj vele... az enyém "csak" 70es évek... szóval meg nincs 50 eves... megir brutalisan romlik az állapota... sokkal gyorsabban, minthogy bírnám vele a tempót... legújabb nagy baj, az istálóm hatsófala gondolt egyet és beomlott... meg szerencse, hogy álat noncs... de gyereknek nem győzöm a lelkére kötni, hogy be ne menjen...

2019. dec. 20. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat. Gyakorlatilag csak kontra érvek jöttek, egy Pro-t is elolvastam volna azért. Nem vitatom el, hogy sok vele a munka, még nem volt dolgom ilyennel, csak olvastam róla, de kedves utolsó! Azért, mert fával fűtessz és behordod a darázsfészket, ezt egy téglaházban is megteheted, ahogy a rossz/elavult vascsöveket is megkaphatod egy téglaházban is. Ha RENDESEN megvan csinálva a vízvezetéke, rézcsövekkel fut falon kívül, vagy műanyaggal akár és kint levan szigetelve ahol bejön, akkor ahhoz a hálózathoz 100 SZÁZ! évig nem kell hozzányúlni... csak úgy írom. Sokan elcseszik ( téglából indulok ki, mert ez nem vályog, sokkal inkább magyar sajátosság, hozzáállás) hogy az elöregedett, eleve rossz vascsöveket foltozgatják össze vissza, mikor olcsóbb és hosszabbtávra jövedelmezőbb befektetés lenne egyszer lecseréltetni a hálózatot rézcsőre. Amúgy aki megrémül egy kis forrasztástól, nem tud megfogni egy ecsetet, illetve egy menetvágót harapófogónak néz, annak semmiféle ház nem való. Én már nem egyszer átgletteltem, gipszeltem a falakat, kijavítottam ami megsérült amikor nekiment egy bútor, stb.


De a lényegre. A darázsfészek és az ősrégi vascső nem a vályog hibája, a többit elvitatni nemtudom, de megőrsíteni sem.


Ui: Téglaházban is fűtenek kályhával, minden évben karban kell tartatni! Amúgy nem árt egy másik fűtési alternatíva sem, mint nálam a -23 fokig hitelesített Daikin klímák a jelenlegi házamban. Teljesen klimatizáltam, egész évben tavaly ezzel fűtöttem. Hátrány: Nagyon kiszárítja a levegőt és ez nem túl bőrbarát, így most a cirkó megy, de ha mondjuk a vályogban meghalna a kályha, vagy nem volnék otthon, akkor addig a klíma temperálna, tartana melegen. 27 fokig tudtak felmenni 16db-el -20 fokban :D


További szép estét.

2019. dec. 20. 16:44
 24/30 anonim ***** válasza:
2eves vízvezetek pattant el a falban telen a haz mozgasa miatt... nem nem a falban fut, pusztan át volt vezetve a falon. Mire hazaertem, legalább 1 köbmeter elfolyott bele a vályogba, 1.5 evig száradt.
2019. dec. 20. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 mindentudó99 ***** válasza:
Ezért írtam hogy alá kell falazni alapozni ész vízszigetelni. Úgy semmi baja. A darazsaknak rágcsálóknak mi köze a vaj9ghoz nem tudom. M8ndenhol vannak.
2019. dec. 20. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 A kérdező kommentje:

"2eves vízvezetek pattant el a falban telen a haz mozgasa miatt... nem nem a falban fut, pusztan át volt vezetve a falon. Mire hazaertem, legalább 1 köbmeter elfolyott bele a vályogba, 1.5 evig száradt."


Sajnálom, rosszúl hangzik, habár biztos meglehetett volna oldalni, hogy ne pattanjon el. Bejöhet a ház alatt, aljzatban is a víz, ház alatt nyugodtan belehetett volna mondjuk hozni a fő csövet és akkor mondjuk ahol feljőn, a fürdőben, vagy a konyhapult alatt, vagy ahova teszed, ott rákapcsolódni és onnantól mehet falon kívül. azért meglehet oldani, csak egy kis kreativitás kell hozzá.


Nálam példáúl ( téglaház ) az aljzatban futnak a víz/fűtés csövek, bár vályogban nem tenném a hajópadló alá. :D

2019. dec. 20. 18:13
 27/30 A kérdező kommentje:
Am jó, hogy ezeket leírod, mert rákészülök, hogy mennyire erős csövet , illetve azt hogyan hozzam be, ha végülis megveszem, vagy egy másik ilyen házat veszek. :D
2019. dec. 20. 18:16
 28/30 A kérdező kommentje:
Na várj, énis átgondoltam egy kicsit és nem konkrét, hogy ott tört el a cső, ahol bejön a házba, vagy ott ahol átvezeted mondjuk a fürdőből a konyhába? Mert ha ilyen helyen, belül azt meglehet ám oldani, hogy hagysz neki hézagot, hogy tudjon mozogni a fal, nagyobb lyukat vágsz mondjuk.
2019. dec. 20. 18:19
 29/30 anonim ***** válasza:
Akiknek mindenféle kisállatok költöznek a házába (egér, patkány, nyest), tartson macskát. Nem véletlen sertepertél minden portán néhány macska. Tisztán tartja a körletét :-)
2019. dec. 20. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
Szia! Nagymamám vályogházban lakik, sőt, ez még nem is vályogtégla ház, hanem döngöltfalú épület, elég nagy, 3 szobás parasztház. Tény, hogy 80 éves házról beszélünk, és ahhoz képest, hogy nem volt sok ráköltve az évek alatt, nem vizesedik nagyon. Viszont az előző hozzászólóknak igaza van, nem mindegy ki építette, mikor, milyen anyagok felhasználásval. Más volt akkor a történelem, amikor ezek a házak épültek, minden felhasználható anyag belekerült az épületekbe. Az utcában egynek kidőlt a fala, pedig nem tűnt romosnak. Egy másiknak a hátulján van komoly repedés. A vizesedést esőcsatornával, és utólagos lemezszigeteléssel szerintem ki lehet küszöbölni, de ez szakember dolga. Szerintem a vályogház jobban vizesedhet alulról, viszont a téglaháznál előbb előjön a penész a hőhidaknál. Természetesebb anyagokból épült, ugye. És, még arra figyelj, hogy nem csak a falak vannak, hanem mivel régi házak, minden régi, a tető, a vezetékek....
2020. jan. 5. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!