Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Mi bajom lehet ebből?

Mi bajom lehet ebből?

Figyelt kérdés

Szereltettünk be új gázkazánt annyi módosítással, hogy máshova került, tehát nem a régi helyére.

Már üzemel hónapok óta, de a gázszerelő eltűnt, majd kiderült, hogy meghalt.

Valamit emlegetett, hogy valami tervezőnek neki kell jönni átvenni meg papírozni.


Na most mi a teendő?


Lehet belőle baj, ha nem foglalkozom vele?


2020. febr. 26. 10:20
 1/7 anonim ***** válasza:
0%

Úgy tudom, most már a katasztrófavédelemhez tartoznak ezek a dolgok … Tehát kéményellenőrzésnél kaphatsz büntit.


Amúgy meg a garanciát is bukod.


[link]

2020. febr. 26. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

3 éve átrakattam a gázórát (mélygarázsban) mert útban volt, aztán egy kalap alatt új gázkazánt is rakattam fel 3 méterrel arrébb.

A helyi gépész csinálta, semmilyen tervet nem csináltattam az átépítésekhez.

Tudom hogy ez egyáltalán nem legális, de azóta eltelt 3 év és a kutya nem foglakozott vele. Plusz egy szaros új gáztervért egy 25 éves meglévő rendszerre nem voltam hajlandó 250 ezret fizetni.

Pedig rendszeresen jönnek leolvasni az órát, és a kéményesek is bejárnak, senki nem foglalkozik vele.


A készülék garanciát akkor bukod, ha nem szerződött szakember szerelte fel. Minden más tényező nincs hatással a garanciára.

2020. febr. 26. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 mindentudó99 ***** válasza:
51%
Valaki át akart verni nem 250 ezer egy gázterv. 60-70-80 ezer. A kérdésre válaszolva ha terv meg átvételezés lett volna hogyhogy üzememel? Ha minden papirod megvan ami kell akkor jön a hivatalos beüzemelő és indítja a kazánt. De rendben ezt még ki lehet hagyni csak a garancia ugrik. Most hogy a kéményellenőrzés megszünt senki nem nézi. A kéményes kérhet tervet ha nem tetszik neki valami ott már lehet is bukta. De nincs kéményseprés már magán kertesházakban. (Most. De később lehet)
2020. febr. 26. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

A szervizes már volt:D

Mondom, minden oké.

Egyébként a 250 ezer tényleg sok.

Nekem valami 59 ezer.

2020. febr. 26. 12:07
 5/7 mindentudó99 ***** válasza:
M8nden oké? A kerdésből ítélve nincs átvéve nem územelhetne mert nincs engedélyed.
2020. febr. 26. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Bemész a gázművekbe, elmeséled a történeted, és utánna néznek hogy rendben vannak-e a papírok.

Ez nem kerül semmibe.

Ha hiányzik valami, akkor pótolod.

2020. febr. 26. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Használd,ne foglalkozz vele!

Felejtsd el,amit a gázszerelő mondott,és kész. Megcsinálta,kifizetted,nem a Te dolgod,nem Neked kell tudni,mit miért mikor,hogyan...azért van egy szerelő.

(Ill.már sajna nincs)

Hidd el,semelyik cégnek nincs arra embere(i),hogy az országban bárhol járják a házakat,hogy mi hogy,hol van.

A társasházak azok más tészta...


Nekem "papiron" még kéményes konvektoraim,hévíz vízmelegítőm van...közben 2008 óta cirkó,(Baxi kombikazán)fűt,és adja a meleg vizet,és senki meg se nézte,kérdezte.

2020. febr. 26. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!