Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Vasbeton fúrásnál van értelme...

Vasbeton fúrásnál van értelme "előfúrni"? Úgy értem, hogy egy kisebb átmérővel első körben aztán fokozatosan a nagyobbal.

Figyelt kérdés

Fémeknél, meg esetenéknt fánál is sokat segít tapasztalatom szerint kisebb fúróval kezdeni és fokozatosan növelni.

Vasbeton + SDS Plus fúrókalapács kombinációban lehet ennek értelme? Egy födém átfúrásról van szó.

Az volt a gondolatom, hogy talán kevésbé "rombol" ha kisebb átmérővel indítok, aztán csak kitágítom.

De lehet, hogy "rosszabbul járok" mert így sokkal több ütést kap mintha csak egyszer fúrnám át?



2020. márc. 3. 09:05
 1/8 anonim ***** válasza:
Mekkora lesz a végleges furat?
2020. márc. 3. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
20mm
2020. márc. 3. 09:52
 3/8 anonim ***** válasza:
Én előfúrnám.
2020. márc. 3. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Csak "pontozd" elő mundjuk 10-essel, hogy a nagy fúró ne tudjon kitáncolni. tényleg csak egy centi mély furatott csinálj.

Az elején csak pöcögtesd ha "ravaszt", ne pörögjön fel a motor. A nagy fúróval os, majd mikor már 2-3 centire bent van, mehet ami a csövön kifér.

A bemeneti oldalon így gyakorlatilag max kis lepattogással meg lehet oldani.

a túloldalon viszont amikor átér a fúró, ott kagylósan bontani fog, akárhogy fúrnál elő.

a beton előfúrással az a baj, hogy szétszedi a "nagyobb" fúrót, meg meg is szorulhat.

2020. márc. 3. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm, ez nagyon hasznos volt!


A megszorulás jelenségével már én is találkoztam ilyen helyzetben, de nem gondoltam rá, hogy azért lehetett mert elő volt fúrva a lyuk. Akkor sajnos kényszerű helyzet volt, nem szándékos - utólag derült ki, hogy mégis nagyobb átmérő kell.

Megfogadom a tanácsokat.

2020. márc. 3. 11:09
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
4# nek igaza van, szorulhat elég jól.
2020. márc. 3. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Alulról alátámasztod a furást egy vastag deszkával, jól felékeled. Nem fog széttörni a kimenetnél...
2020. márc. 4. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ez is jó ötlet!
2020. márc. 4. 15:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!