Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Mikor lenne érdemes betonozni...

Mikor lenne érdemes betonozni hőmérséklet szempontjából?

Figyelt kérdés
Egy kisebb fa szerkezetű hazikot építenénk a tavaszra. Kb 2.5*5m lesz, 6 gerendanak kell beton alap, mert 25cmagasan lesz a szerkezet. Ugye a föld meg fagyos, hány foktól érdemes neki állni? Tudom h némileg javítható a helyzet meleg vízzel, takarassal több cementel de mégis véleményeket tapasztalatokat megköszönném.
2017. jan. 12. 13:45
 1/5 anonim ***** válasza:
Semmiféle képen nem mínuszban! Várj február vége fele, március, lehet akkor is mínusz 1-2 fok de lehet kapni fagy állót a betonba-nevét nem tudom.
2017. jan. 12. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
(némileg javítható a helyzet meleg vízzel, takarassal több cementel ) Ezek miért védenének a fagytól? A takarás talán igen minusz egy két foknál nem 15-20-nál ami van most.
2017. jan. 12. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Fagyba ne betonozz, majd nyáron.
2017. jan. 12. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

hivatalosan 5 fok alatt nem szabad betonozni (a rákövetkező 24 órában ne legyen hidegebb ennél)

gyakorlatilag 0 fokig nincs különösebb baj, csak rettentő lassan köt, 2 hét is lehet mire annyira megszilárdul, hogy biztosan tartson a betonvas.

Én már húztam ki kézzel 12-es betonvasat egy hét után kézzel, pedig gyönge nő vagyok!

2017. jan. 12. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat, neten olvastam a praktikákat hány fokban (-10ig irta) mi kell.

Ment mindenkinek a zöld :)

2017. jan. 13. 09:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!