Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Két szobában folytatólagosan...

Két szobában folytatólagosan a padlószőnyeget hogyan lehet lerakni?

Figyelt kérdés

Egybe akarok nyitni két szobát, kivetetem az ajtót és megszüntetem a küszöböt. Ezért azt gondolom, hogy úgy nézne jól ki, ha ugyanaz a padlószőnyeg lenne mindkét szobában. viszont a szobák egymáshoz képest "L" alakban helyezkednek el.(a fal nem lesz a két szoba között megszüntetve) Csak azt nem tudom, hogy akkor hogyan lehet a padlószőnyeget lerakni, hisz nyilván (vagyis én nem tudom máshogy elképzelni) két külön darabot kell venni a két szoba méretében. De akkor a küszöbnél a két darab találkozna, és azt gondolom, hogy csak burkolatváltóval lehetne esztétikusan "találkoztatni" őket. Viszont ajtó hiányában meg rosszul néz ki szerintem a burkolatváltó, annál is inkább, mert nincs mit váltania, hisz mindkét oldalán ugyanaz a padlószőnyeg lenne.

Mi lenne erre a jó megoldás?



2020. jún. 17. 11:16
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha jól összepászítod észre sem veszi, aki nem nézi direkt. Értelemszerűen ha mintás akkor arra figyelni kell.
2020. jún. 17. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Le kell ragasztani és jól kell illeszteni. Nem fog látszani!

Egyszerű pontosan elvágni, csak egyszerre kell vágni a két darabot az illesztésnél. Azaz az egyik darab szőnyeget a másikra fekteted, fedje egymást pár centin (3-5) majd fogsz valamit ami egyenes, ami mentén egyenest tudsz vágni és egyúttal ezzel jól letudod szorítani az egyik szőnyegdarabot a másikra hogy el ne csússzon az egyik a másikon. Fogsz egy szikét és elvágod egyszerre mindkettőt a vonalzónak használt eszköz mentén. Milliméter pontosan illeszkedni fog a kettő, leragasztod, nem fog látszani az illesztés a legkevésbé sem!

2020. jún. 17. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

De a járkálástól sem fog az illesztésnél elkezdeni kifoszlani vagy megbomolni?

Ettől tartok, mert nekem is eszembe jutott, csakhogy pont a legnagyobb igénybevételnek kitett résznél lenne az illesztés. Mert ha egy félreeső helyen kellene beletoldani, nem aggasztana annyira, mert én is azt gondolom, hogy összeilleszteni szépen össze lehet, hogy szinte nem is látszik. Csakhogy itt állandóan járkálnánk rajta.

2020. jún. 17. 12:45
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha jól le van ragasztva, akkor nem fog szétfoszlani.
2020. jún. 17. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!