Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Fürdőszobát újítok fel....

Zsoma06 kérdése:

Fürdőszobát újítok fel. Vízvezeték cserénél öt rétegű vezetéket használtunk. A vízszerelő nem használt hőszigetelést. A másik vizes meglátta és rosszul lett. Tégla építésű bérházról beszélünk. A falak nem külső falak. Kinek van igaza?

Figyelt kérdés

2020. júl. 6. 09:59
 1/10 anonim ***** válasza:
33%
Aki úgy csinálta, ahogy mondtad.
2020. júl. 6. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
64%

Az elsőnek, mert az belső falak esetén elég.

Megjegyzés:

Ahhoz szokj hozzá, hogy bármilyen szakembert hívsz, az az esetek 90%-ban fikázni fogja az előző szaki munkáját! Ez tapasztalat.

2020. júl. 6. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
50%
NEM fűtés,hanem "sima" vízvezeték...oda minek is szigetelés//csőhéj?
2020. júl. 6. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
89%

1.annyira olcsó, hogy én minden csőre rakok.

2. Megvédi a csövet a vakolattól.

3. Tud mozogni a cső a hőtágulás miatt.

4. A meleg víznek nem árt a hőszigetelés, de a hidegnek sem.


Szerintem kontár az a szerelő aki nem használ védőcsövet.

2020. júl. 6. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
64%

Szerintem is, de el nem hiszem, hogy nem 100%-os a válaszod.

Az 5. oka, hogy igenis lehet így számottevő hőveszteség belső falnál is. A 6. oka pedig az, hogy az egy horonyban futó szigeteletlen vezetékek átadják egymásnak a hőt, azaz a melegvizes cső fűti a hidegvizes csőben lévő vizet. Így fogadhat az a jelenség, hogyha előtte melegvizet vételeztek, akkor a hidegvizes csapot megnyitva melegvizet kapsz egy pár másodpercig, ami épp elég arra, hogy összezavarjon, hogy most akkor f...m, merre is forgassam a csapot a melegvízhez? Ezt tovább fokozza, ha egy körön több csap van, pl. apartmannban, ahol egy strangot is képesek szigeteletlenül beépíteni és láttam már ilyet és tapasztaltam mit okoz, na az vicces. Én jót röhögtem, a tulajdonos, Ő már kevésbé nevetett. Nem vagyok szakmabéli, csak érdeklődtem, hogy ugyan minek okán folyhat melegvíz a hidegvizes csapból.

2020. júl. 6. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm, aki szánt rám egy kis időt. Azt látom, hogy nem egységes a vélemény. Egyébként azt elfelejtettem írni, hogy nem egy horonyban futnak a vezetékek.
2020. júl. 6. 20:54
 7/10 anonim ***** válasza:
76%
Vízvezetékszerelőként én is sokkot kapnék ha valaki új csővezetéknél szigeteletlen csövet tenne be... Nem véletlenül vannak kitalálva, ráadásul nem árt azzal sem tisztában lenni, hogy egy csővezetéket jobb esetben 20 évre csináltatsz, nem 2-re... Páralecsapódás, elmozdulás, mechanikai sérülésektől való védelem. A hideg víznél ugyanolyan lényeges a szigetelés, hiszen megakadályozza, hogy felmelegedjen a csővezeték, a melegvíznél hogy kihűljön. Én biztosan nem tennék be szigeteletlen csövet sem a falba, sem az aljzatba. Nyilván ez egy privát ház, de mondjuk egy építkezésen ahol van műszaki ellenőr, meglátná hogy szigeteletlen vezeték van a falba, abban a pillanatban kiszedetné a szerelővel, hozzáteszem teljesen jogosan...
2020. júl. 7. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
80%

A melegvízre azért kell, hogy ne fűtsön a fal, ill. padló, különösen nyáron nem kívánatos. Valamint ne hűljön ki a csőben a víz 1 perc alatt, elég, ha fél óra alatt hűl ki.

A hideg vízre azért kell hőszigetelő, mert a hideg csövön és a lehűlt falon kicsapódik a pára, a tartósan nedves felületen megtelepedhet a penész, és lepotyoghat a csempe a falról.


Másik szempont a hőtágulás. A hőszigetelésben a cső szabadon tud mozogni, azaz alig keletkezik mechanikai feszültség a felmelegedés ill. lehűlés során, így minimálisra csökkenthető a csőtörés veszélye. Fontos, hogy a kanyarok, könyökök is be legyenek bandázsolva. Kivételek a fali csatlakozások, ahová a csapot felszereled, mert annak ugye fixen kell állnia, hogy a csap ne lötyögjön.

2020. júl. 7. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
68%
Az, hogy külső fal, vagy belső, semmi jelentősége. A fagyástól úgysem tudná megvédeni a hőszigetelő csőhéj.
2020. júl. 7. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
73%
Meleg ágat hőszigetelés miatt, a hideget a páralecsapódás miatt szigeteljük, valamint a mechanikai sérüléstől is véd. Aki csinálta nem szakmabeli volt
2020. júl. 22. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!