Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Milyen gyakran kell az elekrom...

Milyen gyakran kell az elekromos vezetékeket a falban cserélni? Honnan tudom, hogy mikot volt és kell-e?

Figyelt kérdés
2020. aug. 20. 09:21
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Alapesetben soha nem kell, ha a terhelés se nő. Akkor kell cserélni, ha olyan nagy a terhelés rajta, hogy mindig leveri a kismegszakítót, de a keresztmetszete miatt nem lehet nagyobbat feltenni.
2020. aug. 20. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon ritkán, illetve sosem.

Cserélni az alut szokták, mert annak több rossz tulajdonsága van a rézzel szemben(régen az volt elérhető). Valamint ma az egyre több elektromos berendezés jobban terheli a hálózatot, mint 30 éve.

Hogy mikor volt, azt kb sehonnan se tudod, ha nincs róla infód. Ha alumínium, azt érdemes viszont cserélni, és az elég régi is.

Sokszor nem csak a csere a lényeg, hanem több dugalj kell, nagyobb teljesítményű berendezések lettek, valamint korszerűbb biztonságtechnikai berendezések vannak, amit érdemes beszereltetni.

2020. aug. 20. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Csak azért, mert régi - nem kell. Ha mégis kell, akkor már előttem megválaszolták.
2020. aug. 20. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
62%
Ahogy mondják ha réz, akkor nem kell cserélni, ha aluminium akkor erősen ajánlott.
2020. aug. 20. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ha alumínium is a vezeték és a kapcsolók, aljzatok rézből vannak, még akkor sem okvetlenül kell vezetéket cserélni. Elég, ha évenként 1x utánhúzod a csavarokat, ahol a drót érintkezik a rézzel (beleértve a fali elosztó dobozokat is. Ezt azért kell, mert az alumínium és a réz nem szereti egymást és az érintkezésnél kirágja egyik a másikat és tökéletlen lesz az érintkezés.
2020. aug. 20. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Hát fogalmam sincs, hogy mi lehet. Ez egy nagyon régi épület, viszont tégla, hatalmas lakások vannak benne. Ez pl. 86 nm. Szóval remenykedem, hogy jobb anyagokat használtak. Amúgy sok kapcsoló és konnektor ki van cserélve, de van pár, ami még az eredeti.
2020. aug. 20. 21:05
 7/10 A kérdező kommentje:
Nézegettem a neten, valószínűleg a 60as években épült a ház.
2020. aug. 20. 21:53
 8/10 A kérdező kommentje:
5: Amúgy azt olvastam, hogy ezeket tilos együtt használni. Tüzet okozhat.
2020. aug. 20. 21:55
 9/10 anonim ***** válasza:

Nem tilos őket együtt használni, hiszen valamikor ez volt az elfogadott, engedélyt is kapott az építkezés. Tehát akkor nem volt tilos, csak most már így nem is tervezik. Tedd azt, amit fentebb ajánlottam, vagy cseréld ki.

Azt is írtam, hogy kirágja egymást a két fajta drót. Ha a tökéletlen érintkezés miatt elkezd szikrázni, kigyulladhat a vezeték és kész a tűz.

2020. aug. 20. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Rezet(vörös) és alut mindig is tilos volt összekötni. Elektrokémiai korrózió jön létre, és egyszerűen elfogy a vezeték.
2020. aug. 21. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!