Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Hogyan újíthatnám fel a...

Hogyan újíthatnám fel a szobám, hogy úszhatom meg olcsóbban?

Figyelt kérdés

Nagyon csúnya a szobám, nem érzem benne jól magam. A szüleim megígérték körülbelül 3 éve a felújítást, de ez családi okok miatt meghiúsult, leginkább apa halála tett közre. Így viszont nem bízhatok minden anyagi költséget anyára. Idén nyáron már voltam diákmunkázni (bár én mentem volna előtte is, csak még nem töltöttem be a 15.-öt) és jövőre is tervezek. Nem tudom pontosan hány nm a szobám, de körülbelül így fest jelenleg, nem tudom mennyire érthető ábra:

[link]

Az ágyat mindenképpen kiszeretném cserélni, ezt néztem ki magamnak, bár fogalmam sincs milyen minőségű, de nekem nagyon tetszenek a kanapéágyak:

[link]

De ez csak maga a keret, tehát a matracom még mindig nincsen meg, de arra ötletem sincsen, főleg amíg magát az ágyat nem döntöttem még el. A szobám kifestését a bátyám bevállalja, tehát oda a festéket kell csak megvennem amit nem számoltam 15 ezernél többre. Színre ilyen szürkés lilára gondoltam, a ferde falra meg szürkét, és szívesen festenék bele mintákat mondjuk.

Nem létfontosságú, de egy babzsákfotelt és egy puha kör alakú szőnyeget is beleképzeltem már a dolgokba :D

Esetleg valaki tud engem tájékoztatni, hogy azok a ledek, általában így a szoba teteje körül mennyibe kerülnek és hogyan működnek? Ez a három dolog lehet az én hülyeségem, de megveszek értük, hiába kell dolgoznom érte többet :D

A szekrény az, amiről viszont semmi elképzelésem sincs. A mostani közepén van egy kis íróasztal részleg, amit viszont nagyon szeretek hogy van. Hogy lenne érdemes? Kicseréljem, vagy hagyjam? Ha át lehetne festeni a szoba színéhez megfelelőre, szerintem tökéletes lenne, kb 10-14 éves bútor, de nagyon modernnek érzem ahhoz képest, és tetszik is. Ezenkívül még egy hosszú függönyt tervezek, de az majd szerintem úgy is jön valahogy. Sokat tervezek? Hogy tudnám olcsóbbra szedni a költségeket, úgy hogy azért a tervek nagy része megmaradhasson? Mennyit kéne összeszednem augusztusig, ha anya kb. addigra tervezte a felújítást?

Nagyon szépen köszönöm a segítséget!



2020. okt. 23. 01:24
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia! :)


Sajnos a munkálatok terén nem vagyok teljesen kompetens, de bizonyára lesz, aki tud segíteni.

Ám feltétlenül akartam jelezni, hogy nagyon helyesen és szépen tagoltan írsz, gratulálok! :)


Az alábbi linken egyébként megtalálod a kinézett ágyat matraccal:

[link]


A festésre szánt kalkuláció reális.


LED-et Aliexpress-ről rendelj, párezer forint, Te állítod a kívánt színt és fényerőt.

Ugyanezeket forgalmazzák itthon is, csak drágábban.


Sok sikert a felújításhoz!

2020. okt. 23. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%

Szia!

Hogyhogy dolgozhatsz, miközben 14 éves vagy? 16 év alatt tilos a munkaviszony gyerekeknek.

2020. okt. 23. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
53%

Szerintem ezeket használtan is meg tudod venni jó állapotban, a matracot azt újonnan.

Jófogáson, Vaterán, Marketplace-en, FB-csoportokban. Az ikeás ágy fantázianevére keresve.


(1: Aki leírja hogy "kiszeretném cserélni", arról minden eszembe jut, csak az nem, hogy helyesen ír...)

2020. okt. 23. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

LED tekintetében miről van szó pontosan? Mert ezt így még nem értem. Mire gondoltál? Több, kisebb LED lámpára, szóval spotokra? Ezekből van falon kívüli, ill. ha gipszkarton a mennyezet, azaz van álmennyezet avagy ez egy tetőtéri szoba, akkor beépíthető akár több kisebb süllyeszthető LED panel is. Ha LED szalagra gondoltál, s az csak kiegészítő fény (hangulat világítás stb.) akkor azt nagyon a helyzet adja, hogy alakítható ki, és még a festés előtt át kell ezt gondolni, mi az elképzelés és hogy, mert ennek kapcsolását ki kell építeni, ha nem távirányítós, ha igen, akkor a vevőegységet be kell építeni (kvázi el kell dugni egy falba épített dobozba) továbbá a tápegységet is el kell suvasztani valahová, szóval ez némi rombolással jár, ezért kell még a festés előtt megtenni. Ha több lámpa épül be avagy fel, mint ami korábban volt, akkor annak kábelezését is meg kell oldani, mennyezetnél bevésni, álmennyezetnél lámpahelyeket kivágni, majd bekábelezni azt, szintén még a festés előtt.

Szóval miről van szó pontosan?

Ahol olcsón tudsz ilyet beszerezni, pl. az anrodiszlec.hu és a lampak.hu

Kisebb LED panelek, falon kívüli 1900 forinttól indul. Ebből nyilván többet kell tegyél a szobába, ha ilyen kicsiből raksz egyet kevés lesz a fény. Több kisebbet akkor célszerű rakni, ha nagyobb a szoba, mert 1 nagyobb LED panellel lehet foltos a megvilágítás, értsd a szoba nem minden pontjára jut ugyanannyi fény. Süllyeszthető 850 forinttól van.

Hogy eltudj igazodni ezek között: A melegfehér fény az a hagyományos izzó színéhez közelítő fény (a sárgához közelítő fény). Ezt Kelvinben határozzák meg, ált. 2700-3000K közé esik ez az érték. Ami efelett/ezalatt van, az már érezhetően eltér a hagyományos égő színétől. Természetes fehér fény az elméleti síkon a nappali fényhez közelít érzésben, amikor besüt a nap, ahhoz hasonlít. Ez 4000-4500K között van. A hideg fehér fény pedig az ami nem javasolt egy szobába, ez kékes színhez közelít. 5000K felett.

A másik a fényerősség, amit még megadnak a LED-es fényforrásoknál. Úgy számolj, hogy egy hagyományos 100W-os égő fényereje kb. 1500 lumen! Így már tudsz nagyjából viszonyítani mire számíthatsz. A 3W-os 850 forintos LED panelek fényereje 200 lumen. Ebből egy 15-20m2-es szobába 5-öt elosztva nem árt betenni. Ha egy nagyobb lámpát teszel be, akkor én javasolnék egy 18W-ost legalább (de mondom, ez függ a helyiség méretétől!)

Ha LED szalagot szeretnél, és kiegészítő fényként, akkor akár elégséges egy dekor világításra szánt LED szalag is, aminek méter ára 250 forint. A profil, amibe beragasztod, az a drágább, a lényegesen drágább.

2020. okt. 23. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha az asztalt megakarod tartani, ajánlani tudom az öntapadós bútorfóliákat. (azt hiszem öntapadós tapétának is hívják) Nem olyan drága, de így könnyen megoldhatod, hogy az íróasztal egyezzen a szoba új színével.


Egyébként az ilyen kanapéágyak nekem is mindig tetszettek, szerintem irtó aranyosan néznek ki. Sajnos személyes tapasztalatom nincs vele, de úgy láttam, elég jó vélemények vannak róla, mondjuk azért többször láttam olyan véleményt, hogy az ágyrács könnyen törik. Illetve valószínűleg akkor járnál anyagilag a legjobban, ha úgy vennéd meg, ahogy a kedves első válaszoló említette, szóval egybe a matracával együtt. Most pont ráérek, szóval rákerestem külön a matracára, és csak 10 cm-es a matrac. Az elég vékony, de ettől függetlenül azért van elég sok pozitív vélemény a matracról. Nem tudom, hogy állandó, napi szinten való használatra nem-e lesz neked kényelmetlen ez az ágy egy vékonyabb matraccal. Őszintén, szerintem igen. Vagyis attól függ, hogy az ágyat kihúzva, vagy pedig csak szimplán "egyszemélyes" módban használod, mert akkor a másik matracot is rátudod rakni a matracra, és úgy az már elég vastag. Az én matracom pl. azt hiszem 18 centi. Tökéletes. Meg amúgy valahol olvastam is anno, hogy legalább 18 centis matrac az ideális. Csak az a baj, hogy a vastagabb matracok nem annyira olcsók, szerintem 40 ezer/db alatt nem fogsz találni.


Amúgy Diegoban tök jó függönyöket lehet kifogni, még akciósan is, nem olyan drágák. Majd ajánlom, hogy ott nézz körbe.


Amúgy árilag ugye az ágy a matracával 120 ezer, de ha jobb matracot akarsz, akkor az ágy+matrac simán megüti a 200 ezret összesen. A fólia a bútorodra pedig nagyon attól függ, hogy mekkora a bútor, de szerintem ez nem annyira vészes. Babzsákfotel 10-20 ezer, szerintem a szőnyeg szintén 20, de nagyon attól függ, hogy mekkorát akarsz. A festékre pedig jól számoltál, de ez szintén szobanagyságtól függ, mi is nemrég festettünk, az a szoba is szürke lett, 18 m2, 2.90 m belmagasság, a festék 11 ezer volt. Függöny pedig szintén attól függ, hogy mekkora méretű ablak, de 5-6 ezertől terjedhet a csillagos égig.


A LED-es cuccokról pedig fogalmam sincs. Szóval de amint látod, az ágy visz sokat. Személyszerint én ilyen árért már vennék egy rendes ágyat, ami nem kanapéágy, hanem szimpla franciaágy. De ki mit preferál. Szóval szerintem a (LED-es cuccok nélkül) költség minimum lenne kb. 190 ezer. De ha jobb matrac mellett döntesz, akkor +70-80 ezer.


Amúgy azon spórolhatsz, ha esetleg találsz pont olyan ágykeretet használtan, esetleg szőnyeget használtan. De pl. matracot nem vennék használtan.

2020. okt. 23. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!