Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mennyiböl hozhatnám rendbe,...

Mennyiböl hozhatnám rendbe, újíthatnám fel?

Figyelt kérdés

Van egy kis kertem, rajta egy régi,már félig összedölt házikó,egy szoba-konyha. de életveszélyes,évek óta nem mentünk be oda.

Mivel panelban lakok,és itt a jó idö,szeretném rendbehozni,és sokat kint lenni,rendbehozni az egész kertet.

A kérdésem: a lehetö legkevesebb pénzböl hogyan lehetne ugy rendbehozni,hogy esetleg kerti bulikat tartsak ott, hogyan lehetne rendbetenni a házat,hogy élhetö legyen, wc-t csináltatni,stb,stb?

nagyon el van hanyagolva,csak kaszálni jártunk ki,szeretném befüvesíteni is,ne ez a gaz legyen,rengeteg bogárral....

Örülnék a segítö válasznak.


2012. máj. 1. 14:42
 1/3 anonim ***** válasza:
Lehet nem árt egy szakemberrel megnézetni. De szerintem annak a házikónak már annyi. Ha már félig össze van dőlve akkor már jobban kijössz ha építesz helyére egy könnyű szerkezetes kunyhót wc-vel konyhával zuhanyzóval meg egy kisebb szobával. Szerintem így járnál jobban. De én hívnék egy szakembert hogy nézzen rá hogy szerinte lehet-e kezdeni vele még valamit, de 80% esélyt adok rá hogy azt fogja mondani hogy dózer, és húzzál fel egy újat.
2012. máj. 1. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
és mennyibe kerülne az a könnyü szerkezetes dolog?
2012. máj. 1. 15:26
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha lehet, mindenképpen próbáld meg megmenteni a házikót. A mi házunkat is anno életveszélyesnek nyilvánították, le akarták dózerolni. Ezért is kaptuk meg potom pénzért :)

Mi viszont megerősítettük a pilléreket, újraraktunk néhány falat, és egy részen kicseréltük a födémet, így most a ház teljesen biztonságos. A költség pedig a töredéke annak, mintha egy új házat felhúztunk volna.

A könnyűszerkezetes házakkal is az a gond, hogy alig olcsóbbak egy normális téglaháznál. Kb. 5% az eltérés. Neked viszont jóval drágább lenne: le kell bontani a kis házat, elszállíttatni a sittet (ez irgalmatlan drága..), és utána felhúzni a könnyűszerkezetes házat.

Akkor már érdemesebb a kis házzal valamit operálni: nézd meg, hogy a födém milyen állapotban van. Ha nincs szétkorhadva, akkor alá kell dúcoltatni és újrarakni a meglazult falakat. Ha szétkorhadt, akkor nehezebb dolgod van, oda mindenképp szakember kell.

Aztán kérdéses a tető: ha jó állapotban vannak a gerendák, akkor nem ügy, kicseréled a léceket, aztán mehet rá a cserép. Ha a gerendák is cserére érettek, akkor már azért inkább egy ács csinálja :)

Összességében tuti olcsóbb a meglévő ház megtartása, mint egy új. Szóval ha egy mód van rá, próbáld meg megmenteni :)

2012. máj. 2. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!