Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Központi fűtés bővítés?

Központi fűtés bővítés?

Figyelt kérdés

Sziasztok

Tetőtér beépítés miatt bővíteni kell a fűtést./3db radiátor/ jelenleg van vegyes tüzelésű kazán és cirkó. Adnátok erre tippeket hogy mit hogyan érdemes? Elképzelés hogy 2db 26- os cső menne fel a földszintröl az emeletre, ott pedig 20as hecnco elő van készítve osztó gyűjtő megoldással lenne az emelet. Hol érdemes rá csatlakozni a földszinten? Mi a fürdőben gondoltuk ott van a cirkó is,egy keringető is beépitésre kerülne ami csőtermosztátról működne.Azert kellene hogy az emleti radiátorok is rendesen melegedjenek. Viszont nem tudom hogy gondot jelentene ha a cirkó közelében van a szivattyú amikor vegyes tüzelésűvel fűtünk /ami a pincében van/ bármi féle tanácsot elfogadnék ötleteket. Elnézést ha nem pontos a fogalmazásom, u.i tervezési fázisban vagyunk csak szeretnék érdeklődni és valamelyest tiszta képet látni, mi előtt jön a szakember. Köszönöm előre is.



2020. nov. 23. 08:38
1 2 3
 1/22 anonim válasza:

Ott kell rácsatlakozni, ahol a legegyszerűbb, nincs túl sok jelentősége, hogy hol csatlakozik rá a rendszerre az emelet.

Javaslom, hogy fent minden radiátor termosztát szeleppel legyen ellátva, ugyanis fent, ha jól van szigetelve, akkor nem is nagyon fog menni a fűtés, sőt sok helyen ki sem alakítják, mert sok esetben felesleges a padlástérben a fűtés.

A szivattyús kérdés nekem elég kusza, nem sikerült rájöjjek mire is tetszett gondolni. Ha az egész rendszerben egy szivattyú van, akkor az nem jó, külön szivattyújának kell lennie a vegyesnek meg a cirkónak, különben nem lehet megoldani, hogy ha az egyik működik, akkor a másik ne legyen radiátor, azért visszacsapószelepeket is be kell építeni a meleg vizes körre a cirkó és a vegyes után közvetlenül

2020. nov. 24. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:

Értem köszönöm.

Szelepek lesznek minden radiátoron. A cirkon van szivattyú és a tervek szerint lessz még 1 ami az emeleti hálózathoz lessz kötve. Egyébként szigetelés az nagyon jó.

2020. nov. 24. 11:51
 3/22 anonim ***** válasza:
Kép a kazánról esetleg?
2020. nov. 29. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
Kép most nincs. A hétvégén kész lett a rendszer és egy keringető lett beépítve a cirkó visszatérő ágra, a keringető a földszinten van és az emeleti rendszerből "szívja" a vizet. Viszont gond van vele mert ha bekapcsolom a szivattyút, levegős lessz az emeleti renszer és csobog a víz az osztó gyűjtőnél. Ha kikapcsolom akkor tudom légteleníteni, de ha vissza kapcsolom újra levegős lessz. Ezt többször meg ismeteltem és nem lett jobb. Esetleg tipp hogy hogyan lehetne kitolni a levegőt?
2020. nov. 30. 18:46
 5/22 anonim ***** válasza:
Ezért nem kell önfejűleg kókányolni. Xar helyre tetted a szivattyút, így mindig is levegős fog maradni
2020. dec. 1. 03:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

Miert is lessz mindíg levegős?

Esetleg tudsz segíteni?

Hol kéne lennie a keringetőnek?

Egyébként nem en raktam oda ahova, hanem a szakember, viszont őt nem hívom vissza ez nem opció. Ha nem kapok itt választ hívok más szerelőt. :)

2020. dec. 1. 05:16
 7/22 anonim ***** válasza:
Kép nélkül nehéz lesz
2020. dec. 1. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

Próbáltam mennél érhetőbben csinálni. Az alábbi képeken a az emeleti rendszer bekötése látszik a földszinten.


[link]


[link]

2020. dec. 1. 17:18
 9/22 anonim ***** válasza:
Melyek kazánt használod?
2020. dec. 1. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
Mind2 használjuk tobb mindentől függ de a vegyestüzelésűt nagyobb arányban
2020. dec. 1. 17:42
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!