Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Központi fűtés bővítés?

Központi fűtés bővítés?

Figyelt kérdés

Sziasztok

Tetőtér beépítés miatt bővíteni kell a fűtést./3db radiátor/ jelenleg van vegyes tüzelésű kazán és cirkó. Adnátok erre tippeket hogy mit hogyan érdemes? Elképzelés hogy 2db 26- os cső menne fel a földszintröl az emeletre, ott pedig 20as hecnco elő van készítve osztó gyűjtő megoldással lenne az emelet. Hol érdemes rá csatlakozni a földszinten? Mi a fürdőben gondoltuk ott van a cirkó is,egy keringető is beépitésre kerülne ami csőtermosztátról működne.Azert kellene hogy az emleti radiátorok is rendesen melegedjenek. Viszont nem tudom hogy gondot jelentene ha a cirkó közelében van a szivattyú amikor vegyes tüzelésűvel fűtünk /ami a pincében van/ bármi féle tanácsot elfogadnék ötleteket. Elnézést ha nem pontos a fogalmazásom, u.i tervezési fázisban vagyunk csak szeretnék érdeklődni és valamelyest tiszta képet látni, mi előtt jön a szakember. Köszönöm előre is.



2020. nov. 23. 08:38
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
Nem teljesen világos, rajzold le a rendszert hogy egyértelmű legyen, szivattyúkkal, kazánokkal, legalább egy egy radiátorral. Utána megmondom mi lehet a baj
2020. dec. 1. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:

[link]


Ezt most gyorsan rajzoltam.

A képen nincs rajta de a két keringető közül az egyik a cirkoban van. A másik mellete.

2020. dec. 2. 00:15
 13/22 anonim ***** válasza:
Gondolom a harmadik meg a vegyes kazánnál. Nos alapból hibás az egész rendszer, mert a 0 pont a kiegyenlítő tartály becsatlakozásánál van, a szivattyútól addig nyomott a rendszer, utána meg szívott. Mivel nyitott a rendszer, a szivattyú (főleg ha nagy az emelőmagassága) kavitálni fog, ami azt eredményezi hogy az oxigén kiválik a vízből. Nem tudom van e légtelenítő szelep az osztón, az segíthet picit, én a szivattyút egyébként az előremenőbe tettem volna ahol lecsatlakoztál. Ezen kívül nem tudom van e visszacsapó szelep hogy a két kazán kör ne tudjon összedolgozni. Nem értem a sok csatlakozót a szivattyú körül, értelmetlen és mind hibalehetőség, ha valami picit is tömítetlen, levegőt szív be a szivattyú, mivel (sajnos) szívott rendszered van hidraulikailag. A szivattyú felső csatlakozó (golyós hollanderes) ki van e nyitva teljesen, vagy egyáltalán ki van e nyitva, mert a képen nem látszik. Eddig ennyit tudtam megállapítani
2020. dec. 2. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ.

Nincs 3. szivattyú, 2 van

Az a sok csap ugy van hogy a cirkonak 1 elore menő 1 vissza tero 1 gáz csap ezek 20 eve ott vannak. Ami új az a piros csap az az emeleti rendszernek az elzárója. Az osztón van automata légtelenítő, sokat nem segít ahogy nézem, visszacsapók ugy tudom nincsennek. Sajnos arra en is rájottem hogy nem túl jók ezek a megoldások de nem értek annyira hozzá. Próbálom megoldani napok óta a a neten olvasgatok kérdezgetek. Ezt az új rendszert szakember csinálta. Közben beszéltem egy masikal is hogy nézzen rá de idei évre tele van nem tudni jön e. A golyós hollander elvileg nyitva van de majd rá nézek. Szóval ha a szivattyú fent lenne az előremenő részen az javítana a helyzeten?

Egyébként ha nem megy egyik szivattyú sem az a jelenség van hogy az emelten a 2000res radiator(leg rövidebb körön van) a felső 1/4 része meleg, a 700as (közepes távolságra az osztotól) 100% meleg az egész, és van a legtavolabbi körön egy 1500as annak pedig a felső 3/4 része meleg. Nagyon szépen köszönöm az eddigieket.

2020. dec. 2. 06:49
 15/22 A kérdező kommentje:
Egyébként a netet bújva én is a kavitáciora tippelnék.
2020. dec. 2. 06:51
 16/22 anonim ***** válasza:
A gázkazánban lévő szivattyú keringeti a vizet a vegyes kazánban is?
2020. dec. 2. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
A kiegyenlítő tartály ugye magasabban van mint az emeleten lévő radiátorok??
2020. dec. 2. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:
Igen keringeti a kazánba is szerintem, mivel nincs külön választva a kettő. A tágulási természetesen magasabban van a legfelső radiátort felső pontjától.
2020. dec. 2. 19:42
 19/22 anonim ***** válasza:
Próbáld ki hogy csak a gázkazán hogy dolgozik a saját szivattyújával, utána mindkettővel egyszerre
2020. dec. 2. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
Ha az müxik, akkor egyértelműen rossz helyen van a szivattyú, plusz hiányzik a visszacsapó szelep
2020. dec. 2. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!