Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Hogyan lehet megakadályozni a...

Hogyan lehet megakadályozni a zuhanypanel használhatatlanná vízkövesedését?

Figyelt kérdés

Mindenhol azt olvasom, hogy általában eltanácsolják az embereket a zuhanypanel vásárlásától, mert hogy annyira elvízkövesednek a fúvókát, hogy nem tud vele mit kezdeni.

Én még teljesen a fürdőszoba-felújítás tervezés szakaszánál tartok. Van bármilyen módszer, amivel segíteni lehet ezen?

Vagy van, akár drágább kategóriájú zuhanypanel, ahol már gyárilag előre gondoltak erre, és tettek ellene valamit?

Egyáltalán lehet-e ellen tenni valamit?



2020. dec. 9. 09:47
 1/4 anonim ***** válasza:
Nekem csak zuhanykabinnal van dolgom, de az is vízkövesedik bizonyos helyeken, hacsak a napi zuhanyozás után valaki fel nem itatja a maradék csapvizet. Én megteszem, csak pár perc az egész.
2020. dec. 9. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Valakitől hallottam hogy vízlágyító berendezés kell ehhez hogy ne vízkövesedjen, de az is csak fél megoldás mert 100%os vízlágyító nincs maximum kevesebb vízkő lesz és nem 1 év alatt megy tönkre hanem 2 év alatt csak példát írtam. Ahol drasztikusan kemény a víz ott pár hónap és mehet a szemétbe. Persze ha minden használat után vízcsepp mentesíted azzal is meglehet hosszabbítani az élettartamát, de 100% osan nem lehet vizcseppmentesíteni.
2020. dec. 9. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nekünk rommá vízkövesedett a fúvóka...


Másfél éve vettük ezt a zuhanypanel szettet (100.000 forint körül, ha jól emlékszem), mert kicsi a fürdő, ez meg egy ilyen komplett dolog volt ajtókkal, magas falú zuhanyzó tálcával és van zárt teteje is. Nagyon rossz üzlet volt, szívem szerint kihajítanám az egészet.


Én eleve sarokkádat szerettem volna, de a párom és az apukája lebeszéltek róla...


Durván vízköves, nem lehet elégszer takarítani. A kerekei rozsdásodnak és nehéz kinyitni a zuhanykabin ajtót.


Most vagy magasabb árkategóriában kellett volna nézelődnünk vagy elfelejteni ezeket zuhany kabinokat.

2020. dec. 9. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A vízkő nem érkategória függő.
2020. dec. 9. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!