Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Zárt cellás purhab szigetelés...

Zárt cellás purhab szigetelés megérí?

Figyelt kérdés
2020. dec. 18. 09:09
 1/7 anonim ***** válasza:
Hova, mi célból, milyen vastagságban?
2020. dec. 18. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Padlásra

szigetelés céljától.Van más célja is?

Az az ár függvénye mennyire lenne drága de úgy 10 cm min kellene.

2020. dec. 18. 09:26
 3/7 anonim ***** válasza:
Vízszigetelésre pl lapos tetőre. Padlásra csak akkor kell zárt cellás ha járhatóra szeretnéd. 1 milla alatt nem úszod meg
2020. dec. 18. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Fele annyiból megvan a kőzetgyapot. És azt három haveroddal kényelmesen feldobod 1 nap alatt mindenféle gép és brigád nélkül.
2020. dec. 18. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A szórt PUR-hab nagyon megéri-annak,aki eladja!

Nálunk az utcában építkezik két kőgazdag,még azokat sem győzték meg,-pedig ott nem nagyon számít 3~4 milla.

Voltak kint a bemutatóban lefújtak egy 1m2-s sarkot.

Utána pár nappal kérdeztem(volna)az embert,-csak legyintett,és azt mondta:Áhhh hagyjuk...

2020. dec. 18. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
37%
Ja persze majd a szomszéd kedvéért 1 órát b@xakodtak a géppel, melegítették az anyagot, 1 m2 fújás miatt... Hagyjuk már, én dolgoztam purhab fújóként, 20-30 m2 munkára fel se vonul egy 3-4 fős csapat, nemhogy bemutatózni mindezt ingyen😂
2020. dec. 18. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
56%

Nekem megérte.

Egy olyan házat vettem meg kedvező áron, amelynek a födém szigetelését elbaltázták. A különböző pára áteresztő és párazáró fóliák a fa födémen nem voltak jól összedolgozva és az egész lambériás födém átszellőzött a tetőtérben. Több árajánlat alapján kalkuláltam, és amire a fóliákat, a szigetelőanyagot mind megvettem volna, és hozzáadom a munkadíjat, alig került többe a zárt cellás szórt hab. Ez a bolondbiztos verzió. Nem akartam, hogy a kivitelező trehánysága miatt valami megint ne legyen tökéletes. 7 centit kértem, de hol 10, hol 12 centire sikerült. Végül a felhasznált anyag alapján számoltunk el. Talán ha 8 centit kellett kifizetnem.

Összességében nagyon elégedett vagyok vele, már 8 éve. Lépésálló és vízálló. És kiválóan hőszigetel. Nyilván az átszellőzés is megszűnt. Mondjuk egy alkalommal jött be egy kis porhó valahol a kémény mellett, így a vízállóság nem létszükséglet. De nem csak a megszökő hő csökkent le majdnem nullára, hanem a födém belső felületi hőmérséklete is akkora mint a benti levegő. Szóval nem olcsó mulatság, de nagyon jó megoldás. De lehet, hogy a legjobb...

Nem vagyok kőgazdag. De tudok számolni. Nekem megérte!



[link]

2020. dec. 20. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!