Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Külső homlokzati szigetelést...

Külső homlokzati szigetelést meg lehet vastagítani? Érdemes?

Figyelt kérdés

30 éves ház, b30 tégla fallal, mindössze 8 cmes homlokzati szigetelést kapott.

Ahogy olvasom, 24 cmes szigetelést javasolnak ma már.

Rá lehet rakatni +16 cmt? Nem gond a falnak, hogy úgy szét lesz fúrva így már, mint egy szita?


Illetve, érdemes egyáltalan, tényleg sokat számít?



2020. dec. 15. 22:59
1 2
 1/15 mindentudó99 ***** válasza:
100%
Biztos meg lehet de megtérül egyâltalán? Ùj ablakpárkànyok megint. Szétverni berakni.
2020. dec. 15. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Na az ablakpárkányokra még nem is gondoltam.
2020. dec. 15. 23:18
 3/15 anonim ***** válasza:
50%
ne tedd, nem lesz észrevehető a vastagításból eredő előny.
2020. dec. 15. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 mindentudó99 ***** válasza:
100%
Én nem bántanám. Meg se térül szerintem. A palásra guríts gyapotot ha még nincs leszigetelve
2020. dec. 16. 03:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
87%
Meg lehet csinálni, de baromi nagy munka,és kivitelezőt sem találsz rá valószínű. Én 30-as UNIFORM + 7 cm polisztirol szerkezetre ráraktam 25 cm gyapotot. Azért választottam a gyapotot,mert annak nincs páratechnikai ellenállása, és nem akartam még jobban bedunsztolni a házat.. Az ilyen vastagságnál már kihívás a szigetelés rögzítése, talán csak az Ejot csinál ilyen hosszút, de horror áron adják (kb 800 Ft/db). Ezért inkább saját magam oldottam meg 6-os rozsdamentes menetes szárakkal, tányéros leszorítókkal. A rozsdamentes acél azon kívül hogy nem korrodál, sokkal rosszabbul vezeti a hőt, mint a sima beütős rögzítéseknél alkalmazott acél tüske. Amit még megtehettem volna, hogy a fejet besüllyesztem 3 cm-re hogy teljesen hőhídmente legyen a rögzítés. Ezt a módszert azóta találták ki, magamtól meg nem jöttem rá. A spaletták kész szívás volt, minden ablak köré saválló "L" profilokból kellett keretet építenem hogy legyen mi megtartsa a kő párkányt. Az ablakokat kiraktam a szigetelés síkjáig, hogy a spalettáknál minimalizáljam a hőhidat. Ugyanis hiába a 30 cm hőszig a falakon, ha a spalettáknál csak 3-5 cm enged a tok. Így utólag belegondolva hatalmas munka volt, legalább 2 évet elvett az életemből, mestereket csak a színezésre tudtam szerezni, cserébe viszont van egy passzív-ház szigetelésem.
2020. dec. 16. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Még annyit, hogy megérte gazdaságilag? A belefeccolt pénz-idő paritásban van-e az előnyökkel? Érezhetően jobb lett a hőszigetelés, gyakorlatilag nem csak a napi, de a heti külső hőmérséklettől függő hőingadozás is megszűnt, sokkal jobb lett a komfort érzet. Minden bizonnyal a fűtésköltségek is jelentősen csökkentek, de nem annyira hogy ezért megérte volna. Tehát vegyes volt a kép egy ideig a gazdaságosságot illetően. Aztán eljött az a magasztos pillanat hogy fűtéskorszerűsítésre került a sor. Mivel a fűtésrendszerem radiátoros volt eredetileg, és a hőszigetelés javításával relatíve jelentősen túlméretezetté vált, lehetőség nyílt rá, hogy alacsony hőmérsékletű hőszivattyús fűtésre váltsak. Ilyen hőszigeteléssel, a radiátorok 30-40 C előremenő vízhőmérsékletnél is leadják a megfelelő teljesítményt, vagyis úgy tudtam beszerelni egy levegő-víz hőszivattyút, hogy nem kellett hozzányúlni a fűtésrendszerhez. Ezt beleszámítva, meg hogy mennyivel olcsóbb hőszivattyúval fűteni mint gázzal, már rentábilis visszatekintve az extra vastag hőszigetelés készítése.
2020. dec. 16. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Olvass utána, keress olyan grafikont, ami megmutatja, hogy a hőszigetelés vastagságának növelésével hogyan van összefüggésben a fűtési költség csökkenéséből adódó megtakarítás.

Egy bizonyos érték fölött nem hoz annyit, mint amennyit belefeccölsz az elején, azaz túlságosan sokára térülne meg.

2020. dec. 16. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Egyetemen is azt oktatták, hogy az első 4 centi számít igazán.

Átlagos házra a 8-10 cm bőven megfelelő.


Nyilván ahogy az előttem szóló írta, hosszú távon megéri, ha "rendszerben" kezeled a házat.

2020. dec. 16. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek, nagyon hasznos volt.
2020. dec. 16. 12:17
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Ablakok? Födém szigetelés?

Ezek rendben vannak? Mindkettő fontosabb, mint a homlokzati.

8 cm nem korszerű, de azért a semminél jóval több.

2020. dec. 16. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!