Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Hajdú bojler vízkőtelenítéséné...

Hajdú bojler vízkőtelenítésénél, hogyan kell a benne lévő vizet kiereszteni?

Figyelt kérdés

Már 4 éves és azt gondolom, hogy itt lenne az ideje.

Azt tudom, hogy a nyomáscsökkentő szelepnél is le lehet engedni, csak az túl sokáig tartana azon a vékony csövön.

Arra gondoltam, hogy ha elzárom a bejövő hidegvizet, akkor a kádba bele tudom ereszteni, ha ott kinyitom a csapot.

Jól gondolom?



2021. jan. 16. 13:53
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Ha megbolygatod a flexi csöveket biztosan folyatni fog. ezek élettartama 4-5 év. Alaplap és fűtőszál tömítés fog kelleni. Az anód is valószínűleg elfogyott, így ez is kell. A fűtőszál vízkőtelenítéséhez citromsav a legjobb, 3-4 PH értékre beállítva. Mivel nincs ph mérőd akkor vegyél kb 20 dkg citromsavat és annyit tegyél bele a vízbe hogy szépen pezsegjen (ha marad ez a legjobb cucc kávé főző vízkővezéséhez is). A nagyját érdemes lepiszkálni róla. én 2 literes műanyag üveget használok általában.

Felénk nagyon kemény a víz, évente szükséges elvégezni a környéken a vízkőtelenítést. Aki kihagy 2-3 évet annál már biztosan kell fűtőszálat is cserélni, mert két feszítővassal lehet csak kiszedni az alaplappal együtt. Ez többnyire magával hozza az alaplap cserét is. Nem hajlik el, csak ha rozsdás a felülete nem rakom vissza mert utána meg mehet vissza fél éven belül gariban cserélni. Ez utóbbi nem azt mondom törvényszerű, de kb 2000 ft-ról van szó, és nekem az időveszteség nagyobb probléma.

HA mindent cserélni kell: alaplap, fűtőszál, tömítések, anód kb 7-9000 ft

2021. jan. 18. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

11+

én a flexi csöveket is cserélném a kora miatt. kb 6-1000 ft/db.

HA kizárod a sarokszelepeket, és a sarokszelep felett leszeded a fexi csövet (ált: 1/2"x1/2"x25 cm), szépen lefolyik a víz egy vödörbe vagy valamibe.

Ha nem zár el a hideg oldal sarokszelep, akkor ki kell zárni az óránál általában, ilyenkor javasolt ennek is a cseréje. Így leközelebb egyszerűbb lesz

2021. jan. 18. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm az újabb tanácsokat.

Számítok rá, hogy cserélni kell majd ezt-azt, viszont a flexi csővel már egyszer megjártam így eleve méretre csináltatott flexibilis acélcső van fent a sima flexibilis helyett.

2021. jan. 18. 13:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!