Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Tégla lakás belső falának...

Tégla lakás belső falának utólagos hangszigetelésére milyen megoldások a legjobbak?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Tehát a szomszéd felőli szoba fal hangszigetelése lenne a cél. A fal glettelt, festett. Utánanéztem hogy vannak isotex (vagy halltex) fali panelek, de hozzájutni körülményes és horror négyzetméter áron vannak. Akkor néztem videókat, hogy uw-cw profilokra tettek hanggátló gipszkartont (pl knauf red piano), közéjük kőzetgyapot. Nem tudom mi lenne a jó megoldás, és a szoba alapterületéből is a lehető legkevesebbet kéne elvenni (5-6cm belefér). Arra is jó lenne egyértelmű választ kapni, hogy zajcsillapítási szempontból melyik az előnyösebb, ha úgymond légrés van a fal és az előtétfal között (tud mozogni ki-be kicsit az előtétfal) vagy ha mondjuk a párnafák közvetlen hozzá vannak dübelezve a falhoz és egy egységet képeznek.

2021. febr. 26. 14:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
73%
Mozgás semmiképpen sem jó, mert az úgy működhet mint a hangszóró membránja. Magát a párnafát, vagy kartonprofilt akusztikus kengyellel tudod a falhoz rögzíteni, ez alá, és mindenhova ahol a fallal találkozik a profil, oda kell tenned öntapadós szivacs csíkot. Nálam így van megcsinálva, légrésben pedig tömörebb hangszigetelő kőzetgyapot.
2021. febr. 26. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod, én is így gondoltam. :)
2021. febr. 26. 14:31
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Azt azért vedd figyelembe, hogy nincs jó megoldás. Az épületszerkezetek, ha eredetileg nem úgy épültek (régen xartak erre, technika se nagyon volt rá elérhető) akkor a testhangokat a födémek, falak viszik világba. A strangok átvezetései is potenciális problémák.
2021. febr. 26. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
0%
Tilos belülről hőszigetelni
2021. febr. 26. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
25%

Nem tilos!

Csak nehéz jól megcsinálni!

A fő problémát a pára okozza, amit nehéz és költséges kordában (szigeteléstől távol) tartani.

2021. febr. 26. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
33%

nem tilos belülről hőszigetelni, ami nem azonos a hangszigeteléssel. Mindkettőt bátran lehet csinálni, csak az igazi hangszigatelás, ami tényleg hangot szigetel, az bizony nagy kihívás..eleve szivacsból kell fabtikálni, erre kapni is szivacslapokat. Aztán hangszigetelésnél nagyon nem mindegy a hanghíd(nem hőhíd).


Javaslom a jutubon keresni, abból megtudod mire vállalkoznál.(házi stúdiók ezen szoktak megbukni)

2021. febr. 26. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
93%
Ha előtétfalat készítesz, 10-es profilból, Airrock XD, és dupla normál kartonnal nagyjából le lehet szigetelni. A fal és a profil között hagyj 1-2cm rést és fújd ki purhabbal így nem fog "rezegni" a szerkezet. Profil Szigetelő szivacsot csíkot ne felejtsd ki! De nincs tökéletes megoldás ha átvezetik a szerkezeti elemek a hangokat.
2021. febr. 26. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
91%
7-es vagyok. 5-6 cm nagyon kevés. Persze jobb mint a semmi, de lehet hogy nem éri meg az egész.
2021. febr. 26. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Ha az 5-6 cm kevés, akkor ezek a "csoda" isotex meg halltex lapok a közvetlen felragasztásukkal meg a 12mm-es vastagságukkal mire jók? :D
2021. febr. 26. 19:09
 10/11 anonim ***** válasza:
Semmire.
2021. febr. 26. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!