Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Mi most a szabály telekhatárra...

Mi most a szabály telekhatárra épült ház esetén munkálatoknál? Él a szorgalmi jog a szomszéd telkére? Ha szigetelek, vakolok, ezt utólag visszabontathatja/perelhet a szomszéd?

Figyelt kérdés

2021. márc. 7. 07:24
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
53%
Meg kell egyezned vele, mert a szigeteléssel csökken a telekmérete, ha csak 1-2 m2-ert akkor is. A szorgalmi jog sem olyan hogy egyik reggel megjelensz, betöröd a kapuját és csinálod.
2021. márc. 7. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Elég speciális a helyzet. Ha esetleg van rapasztalatotok mire érdemes figyelni egy esetleges feljelentésnél vagy balhézásnál, esetleg tapasztalat, azt szívesen fogadom.
2021. márc. 7. 07:49
 3/13 anonim ***** válasza:
64%

mostanában elég sok ilyen probléma jön elő...főleg a határon álló házfal szigetelése miatt. Anyósom haragban volt a szomszédjával, de szigetelni szeretett volna. A békülés esélytelen, a szomszéd telkén értékek voltak, ez is bonyolította a helyzetet. Nos három hónapomba telt, mire sikerült megenyhítenem a szomszéd tulajt, és megengedte a szakembereknek, hogy szigeteljenek. Az összetaposott kertsávot természetesen nekünk kellett helyreállítani a munka után..anyósom természetesen ezen is összeveszett mindenkivel.

Anyósom elfelejtette, hogy a szomszéd ha akar, nagy kárt tud okozni bosszúból..(okozott is)



A másik a sógorom, aki egy faluban lakik, ő sem engedte meg a szomszédjának, hogy szigetelje a határon lévő ház falát..na ott is hosszas békítére volt szükség..


A hatóságokat felesleges, és értelmetlen bevonni a jogok érvényesítésébe. Csakis valamilyen kedvező ajánlattal lehet dűlőre jutni.


Mert meg kell oldani.

2021. márc. 7. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Pont ezért szeretnék mindent jogszerűen csinálni, hogy meg tudjam neki mutatni, be kell nyelnie. Nem jó a voszony, veszekedni nem vagyok hajlandó, a bejutást meg tudom oldani mert nem zárják kulcsra a kaput vagy ha igen, a sarokpántról le lehet venni. Engem olyasmi érdekel ha mondjuk megharap egy kutya ott egy munkást vagy ránk hívják a rendőröket, szorgalmi jogra hivatkozva én leszek előnyben? (Most a kutyájukat is nekem kell megkötni de agresszív)Tud ő valamit tenni jogilag mindez ellen? Őkrövidre akarják zárni hogy én ne menjek be, én meg meg fogom csinálni a házat, ha kell kerítést lebontom. Megegyezni nem lehet, nemakarják azt a 20centit leválasztani, annó a garázst sem rakták arrébb mikor építkeztünk, most isszák a levét. Ügyvédre én nem akarok költeni
2021. márc. 7. 08:54
 5/13 anonim ***** válasza:
96%

- A szomszédnak a házatok falán végzett minden munkálatra tűrési kötelezettsége van.

- A telkére, ha nyitva, ha csukva, az engedélye nélkül nem léphetsz be, mert az birtokháborítás

- A kerítését nem bonthatod le, a kapuját nem emelheted le.

- Ha a saját ingatlanán, a saját kutyája megharap egy idegent, aki az engedélye nélkül lépett be, az ellen nem tehetsz semmit, legfeljebb neki kell bizonyítani, hogy a kutyája oltva volt.


Sokkal többre mész a törvénytelen akciózások helyett, ha a törvényes utat választod, pl. a jegyzőhöz fordulsz.

Vagy a földhivatali nyilvántartást megnézed, mert a telekhatárra épült házak mögötti 60-80 cm-es "szervízút" 99 %-ban még a telekhatárra épült tulajdonosé, pont az ilyen problémák elkerülése végett.

Legegyszerűbb lenne kiméretni, lekeríteni és akkor egyszer és mindenkorra megszűnne a probléma!

2021. márc. 7. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Akkor le kéne bontania a garázsát, amit én egyébként is szeretnék mert emiatt nem tudom ott vakolni szigetelni a falam. Ezen megy a vita. Ha szigetelek, a kerítését is le kell bontani, hogy a +20centi szigetelésemnek legyen helye.

Köszönöm, tehát tűrnie kell, nincs mit tenni, be kell engedni. Nekem mit kell vele közölni?

2021. márc. 7. 10:07
 7/13 anonim ***** válasza:
93%

Előkeresed az ide vonatkozó rendelkezéseket, kimásolod és MÁSOLATOS tértivevényes levélben(!) megírod neki. Egyben közölve és tájékoztatva a munkálatok megkezdésének pontos dátumáról.

Ha addigra nem reflektál - esélyes, hogy nem fog - akkor kezedben a dokumentációkkal felkeresed a jegyzőt!

Komolyan mondom, hogy ne csinálj semmi egyebet, mert nagyobb mértékben fogod megszívni mint ő!

Viszont ha ő hátráltat, akkor kötbértől kezdve a munkások cipőtalpméretéig mindennel perelheted és megnyered!...beleértve a garázsát is.

2021. márc. 7. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
24%
Köteles beengedni de csak bírósági végzéssel. Jegyzőnek semmi köze ennek. De ha van egy kis esze a szomszédodnak akkor nem engedi hőszigetelni a telkén, mert befolyásolja a telekméretét. Azt meg hogy lebontja (vagy engedi hogy lebontsd) a kerítését vagy a garázsát azt felejtsd el.
2021. márc. 7. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
95%

#8

Miért irkálsz hülyeséget?

Hogyhogy a jegyzőnek semmi köze ehhez?

Ez birtokvédelem és az pont hogy jegyzői hatáskör. Aztán ha annak nem sikerül dűlőre jutnia vele, akkor következhet a bíróság.

Ha nem a jegyzővel kezdik, akkor a bíróságon tárgyalás nélkül elhajtják, mert kimaradt egy lépcsőfok, ahol érdekérvényesítés lehetett volna.

2021. márc. 7. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
68%

a jegyző nem fog vele foglalkozni, csak úgy ímmel-ámmal..


Ha nincs kimérve a telek, akkor bizony azt kell először megcsináltatni.


A én két telkem is ki lett méretve, és a nagyarcú szomszédok kénytelenek voltak visszavenni.. Az egyik nyolc métert, a másik egy métert, a harmadik 35 centit. Az utóbbi látszatra nem tétel, de ebben az esetben az volt, mert beton alapú beton kerítést akart építeni. Most telekeladásnál bizony fontos, hogy nem hiányzik az a 35 centi.


Méresd ki, aztán lehet próbálkozni. Nem olcsó, de megéri.

2021. márc. 7. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!