Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Kötelezhető vagyok arra hogyj...

Kötelezhető vagyok arra hogyj obb utburkolatot rakasak egy szorgalmi utra ugyhogy nem is az én tulajdonom és engem meg amugy sem zavar az ut állapota mert abszolult nem vészes?

Figyelt kérdés

az otthonom egy föld ut végén van ami a melletem lévő szomszéd tulajdonában áll. Már mint az egész ut. Rendesen karban van tartva de esőzéskor sártenger lesz egy része, ahogy minden föld út de egyáltalán nem nevezném borzasztónak. Az utcában 7 ház van és az egyik ház tulajdonosa (aki nem az ut tulaja), aki felettéb el van szálva magátol kitaláltahogy egy ismeröse megtudná csinálni rendes utburkolattal, mert őt idegesiti hogy föld utja van. ez az egész huzavona több százezer ftba kerülne lakásonként.

Kérdésem az lenne, hogy ha sikerül rá vennie a lakok egyrészét hogy fizessenek , kötelezheti azokat is hogy fizessenek aki nem akarják megcsináltatni az utat????

(elöször is elég türhető az ut, másodszor lakáshitel van auto hitel van stb majdnem minden házon.. nem ez lenne a legfontosabb inkább a hiteltörlesztés.


2010. máj. 25. 21:48
 1/2 anonim ***** válasza:
Kizárt dolog hogy kötelezzen rá.Szerintem még a tulajdonosa a földnek sem,nem hogy ő.Csináltassa meg ha akarja ,ha neked így is megfelel,jó lesz úgy is.
2010. máj. 25. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nem kötelezhet. De az szo_L_galmi út!


Ha nem 7 házról beszélnénk, hanem mondjuk egy 7 lakásos társasházról, ÉS a társasház úgy döntene, hogy csinál utat, akkor fizetned kellene, még akkor is, ha te ellenzed az egész projektet. Tipikus társasház felújításos problémakör. De itt nem erről van szó.

2010. máj. 25. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!