Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » A "fűtés szerelő" felcserélte...

A "fűtés szerelő" felcserélte az előremenőt és a visszatérőt. Okoz e ez bármi károsodást a kazánban? Felteszem a hatásfokot nagyban befolyásolja. Mert csak a fűtési szezon végén bontanám meg, mert akkor kötök le +radiátort.

Figyelt kérdés
Ariston típusú kondenzációs, kombi kazán. Szén acél fűtéscső, lapradiátorok.

2019. jan. 10. 13:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Sürgősen cseréld vissza .Nem mindegy hány fokos viz megy a keringető szivattyúra .De az egész rendszer forditva működik .Biztos van víz szűrő is beépitbe a rendszerbe.Nem fogja a vizet szűrni,még dugulást is okozhat .
2019. jan. 10. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

#1: A keringető szivattyú nem játszik a dologban, mert azt arra tervezték, hogy forró vizet keringessen. Sokszor a visszamenő víz is olyan forró, hogy nem is kapcsol be a kazán. A legtöbb helyen nincs is szűrő. Ezért nem is tudom értelmezni azt a mondatot, hogy az egész rendszer fordítva működik.

Egyedül a levegősödés jöhet szóba, mert a csövek a légtelenítő szelep felé emelkednek egy kicsit, és az áramlás elviszi a buborékokat.

2019. jan. 10. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Bocs kettes,minden fütési rendszerbe, a keringtető a visszatérő vizét nyomja a kazánra .Pontosan azért hogy a nagy hőtől védje a szivattyút .A szürőt a kazán előtti részbe szerelik be,ez védi a ker szivattyút,hogy bármi fém hulladék a szivattyúba kerüljön ,ez által megszoruljon .A munkájukra igényes szerelők olyan szűrürőket iktatnak be,hogy 2 szelep elzárása után ez kivehető legyen tisztítás céljából,minden féle szakértelem nélkül .

A nagy ipai kazánoknál is a visszatérő vize megy ker,.szivattyúra .

2019. jan. 10. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
A szivattyúknak van max üzemi hőfoka ès tudnak 130 fokot vagy többet is. Ès bősègesen èpítik előre menőbe is mert lehet.(ipari szinten nálunk csak ott van). Minden a szivattyú maz üzemi hőfokán múlik, hogy tudja e az adott hőfokot.
2019. jan. 10. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Nem is azt írtam, hogy jó így ahogy van, hanem arra akartam reagálni, hogy nincs olyan súlyos helyzet, ahogy az előttem szóló lefestette. Amúgy nálunk sincsen szűrő és a régi rendszerekben gyanítom nem sok van.
2019. jan. 10. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Nem tudom, h jól írtam e, úgy gondoltam, h az előremenő a radiátor aljába van bekötve a visszatérő meg értelem szerűen a felső részben.
2019. jan. 10. 16:56
 7/11 anonim ***** válasza:

Egy radiátornál történt "csak" a felcserélés?

Mit takar a "szerelő"? Te voltál,vagy valamelyik mek mester spanod?...mert vizsgázott szerelő ilyet NEM vét(het)!

2019. jan. 10. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
az összes radiátorban fordítva van így, h az indításnál fel lett cserélve a készülék felől. szakmája van róla, de a főállása nem ez.
2019. jan. 10. 18:36
 9/11 mindentudó99 ***** válasza:
Már többször olvastam itt azt hogy nem bírja a keringető a hőt. Ezeket erre gyártják . Na mindegy. Pláne a kondenzációs 55-60 fokos vizét. A kazánnak baja nem lesz. Gazdaságosdág szempontjából biztos nem jó. Alig alul bemegy a meleg már távozik is felül. Sokkal később fűt be több gázzal.
2019. jan. 10. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Osztó van?

Ott igen egyszerű lenne megfordítani

2019. jan. 10. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!