Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » A konténeres betörte az...

A konténeres betörte az udvaron a betont, jogosultak vagyunk valamilyen kártérítésre?

Figyelt kérdés
A konténert az udvarra kértük, de amikor szállították volna el a sittel teli konténert és kitámasztott a konténer szállító, azon a ponton ahol kitámasztott betört a betonunk. Nem használtak súlyelosztót, elmondásuk szerint soha nem használnak. Amikor érdeklődtem, hogy jár-e ezért valamilyen kártérítés lehurrogtak, hogy én kértem az udvarra, ők nem vállalnak ezért felelősséget. Kérdezem én, akkor rendben van az hogy egy laikus az udvarra kéri a kontérnert (mert nem ismeri a lehetséges károkat és erre senki nem figyelmezteti!!), majd megtörténik a kár és azt nekem kell kifizetni??
2021. márc. 30. 15:17
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
44%

Senki!

De a konténeres helyében tuti kipakoltattam volna veled.

2021. márc. 30. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
23%

Szerintem meg ki kell fizetnie a károdat.

Nálunk a vallalkozó munkálatok közben elvágta a kaputelefonkábelt a földben. Biztositója fizette.

Nyilván megpróbáltak lerázni, szerintem ne hagyd magad. És ha a kapudat gyalulta volna le, akkor is sunnyognának? Nem kártéritest kell kérni. Felelősségbiztositás keretében lehet rendezni. Ezt ők is jól tudják.

2021. márc. 30. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
29%

Számlát kértél?

Ha ha nem, akkor joggal mondhatja "hisz ott se vótunk"

2021. márc. 30. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
66%

Lerakhatta volna szokás szerint az utcán de te kérted, hogy tegye a saját udvarodra, hogy kevesebbet kelljen cipekednetek. Ráadásul -jó magyar szokás szerint- a konténerbe biztosan belepakoltátok a dupláját, akkor az kizárólag a te felelősséged.

Nem az ő dolga, hogy gagyi beton van az udvarodon.

2021. márc. 30. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
10%
#1,#3 Tőletek se rendelnék soha munkát...
2021. márc. 30. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
69%

4es, már bocs, de simán kérheti hogy az udvarra tegyék le.

Ha belepakolták a dupláját akkor nem lett volna szabad a konténeresnek elszállitani.

Akkor ki is volt most felelőtlen?

2021. márc. 30. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
17%

#6

Mert te megtudod mondani ránézésre a súlyát.

2021. márc. 30. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
35%

"Ha belepakolták a dupláját"

Ezért írtam, hogy kipakoltattam volna.

Mondjuk ha nem tett a talpaló alá teherelosztót akkor tök volt.

2021. márc. 30. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
Nem pakoltuk bele a dupláját nagyokos.. jó magyar szokás szerint jöttél károgni.. Mindig inkább nagyobbat rendelünk, hogy biztosan ne legyen púposra pakolva!
2021. márc. 30. 18:22
 10/22 A kérdező kommentje:
Vagy akkor legközelebb kérdezzem meg hogy dobálhatok bele sittet is vagy csak újságpapír galacsinokat?
2021. márc. 30. 18:24
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!