Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Szerintetek jogos döntés az...

Szerintetek jogos döntés az üzlettől kártérítést kérni, ha a csempék nem egy méretűek?

Figyelt kérdés
A megadott érték alapján a csempék 60cm-esek, de a valódi méretük változó, az egyik 59,7cm a másik 60,1-2cm. Ez a méret különbség igaz nem tűnik soknak, de felrakásnál és kinézetben ez nagyon sokat számít, főleg úgy, hogy nem olcsó csempéről van szó.

2013. júl. 13. 15:41
 1/8 anonim ***** válasza:

Ha nem első osztályú csempét vettetek akkor megengedett az eltérés!

Ha első osztályúnak adták el, akkor irány a bolt!

2013. júl. 13. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Első osztályú, négyzetmétere ~6000ft.
2013. júl. 13. 16:00
 3/8 A kérdező kommentje:
Aki olvassa ezt a kérdést annak mondom: Ne vegyél lengyel csempét! Náluk eléggé eltérőek a mértékegységek. Spanyolok tudnak mérni őket ajánlom! ;)
2013. júl. 13. 16:10
 4/8 anonim ***** válasza:
Én visszavinném és árbeszámitással vennék pontos méretüt
2013. júl. 13. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A Lengyel csempék és mettlachik az 1 -ik legjobbak. Te bevetted !!!

A bolt sosem fog neked kártérítést adni,max a gyártó. Az első osztályúnál is vannak minimális tűrés határok,ezek még lehet,hogy bele is férnek. A burkolónak látni kellet volna felrakás előtt ,hogy milyenek,ellenőrizni kellet volna! És az ilyen lapokat nem keresztel kell felrakni,hanem szemre,és akkor tökéletesen el lehet csalni azt a minimális eltérést. A boltost akkor csiklandozhatod,ha a másod osztályt adta neked első osztálynak. Egyébként ő csak 1 viszont eladó,mi köze a minőségi eltéréshez. Max segít a gyártóval felvenni a kár igényedet. De ezért nem fogsz kapni kártérítést az tuti.

2013. júl. 14. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 T-ohm ***** válasza:
a zalakerámiánál az első osztályú csempében is lehet0,3 mm eltérés, amikor én a hatodik csempét próbáltam meg elvágni átlósan és persze mind a 6 ferdén törött kihívtam a zalakerámia szakemberét hogy akkor tessék megmagyarázni mit is jelent az első osztályú csempe, azt mondta hogy nem egy olyan szar 150.000 ft-os csempevágóval kellene vágni, hanem asztali vizesvágóval, és méretbeli eltérés is lehet, ami náluk megszokott...
2013. júl. 14. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Lengyel csempésekkel nehezen tudnám felvenni a kapcsolatot, de lemértem őket és egyik sem éri el a megadott értéket. 40x40-es metlaki-nak sem sok köze van a 40-hez. A burkoló pedig mondta, hogy első osztályban ilyennel még nem igen találkozott.
2013. júl. 15. 08:36
 8/8 A kérdező kommentje:
és itt nem az a fő baj, hogy a más méretűt nem tudja szépen berakni, mert be tudja rakni csak többet szop vele, itt a fő baj az, hogy a spanyol dekorcsík amelyik tényleg 60cm-es nem jön össze a csempével...
2013. júl. 15. 10:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!