Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Vevő késedelembe esik a...

Vevő késedelembe esik a fizetéssel. Hogy tudnám fizetésre birni, mi az eljárás menrte? Illetve ilyenkor mint eladót milyen kártérítés illet? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Sajnos a szerződés csak a határidőket tartalmazza.
2020. jún. 30. 20:58
 1/6 anonim ***** válasza:
Foglaló nem volt???
2020. jún. 30. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem írtad, hogy mit adtál el és milyen értékben, de jogos követelés behajtásának az első lépése részedről az írásbeli fizetési felszólítás, amiben szerepel egy határidő is, mondjuk 8 nap.

Ha ez nem teljesül, akkor közjegyzői fizetési meghagyás (a tartozásról, kamatairól, eljárási díjról), amit ha 15 napon belül nem kifogásol meg, akkor azzal mehetsz a végrehajtóhoz és 30 napon belül végrehajtják.

2020. jún. 30. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
#2 Nézd már meg milyen kategóriában vagyunk!
2020. jún. 30. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Sziasztok

Köszönöm hogy probaltok segíteni.

Volt foglaló,ám ha jól értem a szerződés ettől még nem szűnik meg

2020. jún. 30. 21:32
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

#3

Igazad van, mire elküldtem magam is rájöttem.

De a lényegen mit sem változtat, ez az eljárás amit leírtam.

2020. jún. 30. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Miért késlekedik?

Esetleg hitelt intéz és az csúszik? Valamit csak mondott!

Ettől még az ügyvéded aki a szerződést írta felszólíthatja és ha arra sem reagál, akkor megtartod a foglalót és ismét hirdeted az eladóvá vált ingatlanodat.

2020. jún. 30. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!