Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » A lépcsőházunkban már egy...

A lépcsőházunkban már egy hónapja folyik három lakás felújítása, vésésektől hangos a lépcsőház. Már a harmadik alvállalkozó végzi a elújítási munkálatokat mindegyik lakásban.Meddig harsoghat egy lépcsőház? Az éjszakások nem tudnak pihenni aludni.

Figyelt kérdés

Kik ellenőrizhetik ezt a zajjal történő munkálatokat? A lakásszövetkezet? A katasztrófa védelem? A rendőrség?

Másik ügy: Ha egy közös lakástulajdon lépcsőházában tilos a dohányzás, amely ki is van függesztve, minden emeleten liftekben, ennek ellenére mégis vannak akik ezt nem tartják be és a lépcsőházban dohányoznak.Mit lehet e személyek ellen tenni? Kinél kell ezt jelenteni? a Közös képviselő már többször figyelmeztette ezeket a dohányzó személyeket, de hiába. Valami okos eredményes ötlet?


2021. ápr. 8. 17:08
 1/10 anonim ***** válasza:
76%

Te élsz fordított életet.

A világ nem fog hozzád alkalmazkodni, mert te történetesen nappal alszol.

2021. ápr. 8. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Egy lépcsőházban lakom azzal a 11 lakóval, akikkel egy műszakos vagyok, tehát 11 személy nem tud aludni e lépcsőházban. De több lakót is zavar már ez a hosszú idegfeszítő hangzavar. Egy lakásban egy esetleg két nap alatt fel kell vésni a lakást pl 60 négyzetméteren. Itt egy hónapja folyik. Jó hír, hogy a közös képviselő és a lakás szövetkezet intézkedett, hamarosan a Munkaügyi ellenőrök fognak ellenőrizni a hangoskodó lakásokban, valamit zajmérések is fognak folyni. Lehetséges, hogy a fő vállalkozó ráfog fizetni, mint amiért a felújításokat vállalta. Talán elsők a lakok! Más lakásokat is teljesen felújítottak ebben a lépcsőházban, de egy két napi hangzavar történt csak, ami elviselhető. De egy hónapja? Ez fúra, na meg az is hogy ennyi az alvállalkozó. A NAV is fog ellenőrizni! Ezt kell tenni a sok sok bivaly vállalkozóval szemben.
2021. ápr. 8. 17:32
 3/10 anonim ***** válasza:
62%
Jól téve, megérdemlik.
2021. ápr. 8. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

A jelenleg hatályos jogszabályoknak megfelelően nappal végezhetik ezeket a munkálatokat, még akkor is, ha ez zavarja azokat, akik éjszakás műszakban dolgoznak.

Nem dolgozhatnak éjszaka, mert azzal jó pár rendeletet megszegnének.

2021. ápr. 8. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
81%
Milyen zajmérésre számíthatnak nappal? :-) Kérdező, csak kinevetetted magad.
2021. ápr. 8. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
74%

Még csak 1 hónapja csinálják és már cirkuszolsz ellene??!

Majd ha már egy éve csinálják, majd akkor pampogjál.

2021. ápr. 8. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
86%

Kérdező!

Szerinted a te lakásod építése, felújítása nem járt zajokkal??!

Neked lehetett zajongani, másokét viszont nem viseled el.

Hogy is van ez??!

2021. ápr. 8. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Mint már tisztáztam, nem egyedül vagyok felháborodva, és amennyiben 1-2 napos zajról lenne szó azt eddig is elviselték, a lépcsőház lakói. Itt állandóan cserélődnek a munkások, akik utólag elmondták, hogy nem fizet a vállalkozó munkabért a fizetési napokon, arra hivatkozva, hogy neki sem fizetnek a megrendelői.Ez kitudódott, nem hinném hogy, a lakokra tartozna ez, de minden vállalkozó ezt teszi azokkal, akik neki előteremtik a luxus körülményeket.Az én jelenlegi Csepeli lakásom felújítása pontosan 9 évvel ez előtt történt, és két nap alatt végeztek minden hangoskodással járó munkálatokkal, és maradtak még a békésebb munkálatok, villany, víz, Fürdő, szauna, járólapozás, csempézés elvégzése. Ki lóg a lóláb, a válaszolók mind egytől egyig vállalkozók, akik rettentően félnek az ellenőrzésektől, a NAV tól, mert számlákat nem adnak a vállalkozók. Nekem mindenről Áfás számláim vannak, mert ezt kértem. De azért Csepelt említve, szerintem ott jobban félnek a vállalkozók mint egy másik vidéki várost- vagy kis települést vennénk szemügyre.Ja és miért fogtak e munkálatok ellen az érdekképviseletek? Én kevés lettem volna bármit is elérni, az ügyben. Én maradok továbbra is műszakvezető, a Csepeli Gyárban három műszakban.De szeretek ott dolgozni, szeretnek a munkatársaim, beosztottjaim. Szeretnek a lakó övezetemben az emberek. De ismeretlenül, valakit rosszindulatúnak beállítani, az aljasság. Csupán azért, mert van egy vállalkozó aki nem fizeti ki a munkásait, ezért cserélődnek, és inkább kiadja alvállalkozóknak a vállalásait. Hát ez is egy megoldás. Azt hiszem a NAV ellenőrzés minket a lakók többségét fogja igazolni.
2021. ápr. 8. 20:54
 9/10 anonim ***** válasza:
74%

Te vegyi üzemben vagy gyógyszergyárban vagy éjszakás, és belélegzel valamit? Vagy egyszerűen drogozol?

Olyan képzelgéseid vannak, hogy az már orvosért kiált.

Tudod, ha nem vállalkozók csinálnák, sokkal tovább tartana. Én már csak tudok, kb mindent magamnak csináltam.

Nem mellesleg örülj, hogy munka zaját hallod a lépcsőházban, nem a kisgrofót meg folyamatos átkozódást ajvékolást.

2021. ápr. 8. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Most legalább mindenki látja, hogy az ott lakókat pont az ilyenek miatt "panelprolizza" le a köznyelv.
2021. ápr. 9. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!