Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Hogyan tudom felújítani...

Hogyan tudom felújítani magamnak ezt az omló vakolatot? (Képek a leírásban)

Figyelt kérdés

[link]



Mik kellenek hozzá és van esetleg youtube videó, ami megmutatja, hogy hogyan?



2021. ápr. 22. 16:02
 1/9 anonim ***** válasza:
89%
Ami el van válva, azt a legegyszerűbb véső szerszámmal is le tudod bontani. Rosszabb a felújítás. Ha nem vagy szakembere, vagy nem vagy ezermester, akkor bízd kőművesre.
2021. ápr. 22. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Felújítás alatt azt értettem, hogy igen, leszedni azt ami el van válva, illetve laza és a későbbiek során elválhat. Utána pedig újra csinálni.


Nem vagyok ugyan ezermester, de pl glettelést, festést már magamnak csináltam, mert elegem volt abból, hogy aki "szakmunkás" lejött hozzánk, kivétel nélkül mindegyik kókány munkát végzett.. és méregdrágán.. úgyhogy ezért gondolkodom most is abban, hogy ezt is inkább megtanulom és magamnak megcsinálom, mert rosszabbul biztos nem csinálom meg és legalább nem fizettem érte drága pénzt.

2021. ápr. 22. 20:06
 3/9 anonim ***** válasza:
Légy eredményes, sok sikert!
2021. ápr. 22. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
65%
levered, visszavakolod, dryvit hálózol a hozzá való ragasztóval. Végül színezés
2021. ápr. 23. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

De mitől lesz ilyen "recés" a fal? Ahhoz mit kell csinálni?


+ van-e esetleg erről videó, vagy anyag? (mint ahogy festésről is szokott lenni youtuben, csak itt ebben az esetben nem világos, hogy milyen címszó alatt keressek rá)

2021. ápr. 25. 18:23
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem a vusszajavítás a gond, hanem azt kellene kideríteni hogy miért vált le.

Pedig újnak tűnik, mivel háló is van alatta.

2021. ápr. 25. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Megázott. Azóta az orvosolva van, úgyhogy nekem a visszajavítás a gond, azért is ezt kérdeztem.
2021. ápr. 25. 23:48
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Eleg epitesi probalkozo volt nalunk is,igy eleg gyakorlott lettem... A felhivott szakemberek eddig mind elloptak az alapanyagokbol,elegunk van az osszesbol. Sokazor arra se hivunk szakembert,amit ki tudnank fizetni. Egyszeruen elegunk van a lopasokbol meg atveresekbol . A szakmai alapismereteik is hianyoznak legtobbszor.



1) falfix-ez egy folyekony ragaszto a porlado vakolatra. Melyalapozonak is hivjak. Ecsetfel kened.


2) vastagvakolat -ez 3 cm-nel vastagabb tomitesnel kell. Megfelelo kemenysegure keverd ki. Ha tul kemeny nem marad fenn,ha tul puha,lecsopog,mielott felkened.

3) vekonyvakolat-szepen simitsd ,hogy keveset kelljen csiszolni.

A retegek kozt meg kell varni a szaradast!!!!!!!



4) csiszolas formara,miutan megszaradt.

5) lesoprod

6) festes . Elotte hasznalhatsz alapozot,hogy ne usson at a szin


Ezt en belteren csinalnam. Neked ez kivul van,igy vizallo reteg kell a festes elott .


A boltban meg tudjak mondani,h kulterre mi kell vakolatnak.


Mindenen rajta van a hasznalati utasitas.


Neked az az elonyod,hogy el tudod olvasni,mig az epitesi probalkozok nagy resze nem tud olvasni se.

2021. ápr. 26. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a részletes választ! :)


Igen, én sem azért akarom DIY csinálni, mert sajnálom a pénzt, vagy ilyesmi.. csak tényleg az van, hogy mindegyik átver keményen és a munka is messze nem az a színvonal, amit elvárhatna az ember annyi pénzért (mondjuk ki.. konkrétan szar..) akkor inkább megcsinálom én tapasztalatlanul, és legfeljebb ugyanolyan szar lesz (bár eddig mindent jobban megcsináltam..) de legalább jóval kevesebb pénzért és nem várakoztatnak meg vele, meg érzem átverve magam...

2021. ápr. 28. 22:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!