Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Házfelújitás közben vagyunk....

Házfelújitás közben vagyunk. Szigetelés témában lenne 2 kérdésem hozzáértő emberektől?

Figyelt kérdés

Van egy házunk és egy melléképületünk egymás mellett. 1 szinűre akarjuk csinálni. Mindkét épület le van nikecellel szigetelve és be van vakolva. A melléképület be is van nemesvakolattal szinezve. Erre másik szin kerül. Az első kédésem ide az lenne, hogy elegendő ha a régi nemesvakolatra felhúzzuk az új szemcsés nemesvakolatot persze tisztitás után, vagy azt le kell kaparni előtte, esetleg levakolni.. Mi ennek a módja?

A másik kérdésem a házhoz tartozik. vagy 15 éve mikor be lett nikecellel vonva csak 3 centis ment rá. Ez azóta is jó állapotban van, le van simitva csemperagasztóval de szinzve semmivel sem lett. Erre tennénk még egy 10 centis réteget.

Tartós és jó megoldás az ha erre ragasytjuk és dűbelezzük az új réteget vagy inkább le kell kaparni a régit.?



2021. máj. 3. 20:02
 1/5 A kérdező kommentje:
Aki azzal fog jönni hogy fogajunk szakembert azt megelőzöm. Jön majd 2 srác aki ezzel foglalkozik 2 éve de eddig mindig uj házakon dolgoztak és második szin flvitelben valamint második réteg nikecellben nincs tapasztalatuk. Ezért kéek itt tanácsot. több felöl több infó csak jobb
2021. máj. 3. 20:05
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

1-kérdésre, meg kell kopogtatni,ha kongó hangot ad akkor azt a részt le kell verni újra vakolni .

Az egész felületet érdemes átkeni,tapadásemulzióval és mehet rá a nemes-vakolat . Elég drága az emulzió .

Van át hidaló megoldás,víz és cement keveréke és avval befröcskölni és utána,mehet rá a vakolat .

2-es kérdésedre van egy szemléltető videó,abból kiderül minden .

https://www.youtube.com/watch?v=A4kXy8Jwpdo

2021. máj. 3. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én csak azt nem értem, ha van már szakid, akkor miért nem bízol bennük?


Mond el mi az elvárásod, a többit bízd rájuj.

2021. máj. 4. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

3

értem amit mondasz, igy is lenne a legjobb, de sajnos sok olyan szakit láttam már akik maguk sem tudták h szart csinálnak munka helyett és ha elkap egy kis bizonytalanság akkor több irányból is utánanéze-kérdek. igy tartom biztosnak. több szem többet látott alapon

2021. máj. 4. 15:29
 5/5 anonim ***** válasza:
A 3cm szigetelés ha jó állapotban van, nyugodtan a szokványos technológiával rárakhatod az új szigetelést. A dűbelezést ne sajnáld, 12 db/m2, de ha valamelyik furat nem sikerül jól, ne hagyjátok hogy "jó van az" hanem fúrjatok újat finoman, nem úgy mint az ökör az ólajtónak (sok ilyet látni) fémtüskés dűbel!. Ha téglafal, érdemes karát fúrószárat venni, ütve fúrás nélkül gyönyörű furatot csinál, mert vágja a téglát és nem repeszeli. A régi vakolt melléképületet sétáld körbe, kopogtasd meg, ahol hupog, kalapáccsal kocogtasd le, és a teljes felület alapozása után, javícsd ki egy kis ragasztóval is akár, Utánna vagy azt választod hogy lehálózzátok, és másodoljátok a felületet ragasztóval, és alapozás után újra dörzsölitek, vagy megalapozzátok a felületet és rászíneztek. Persze ha a mellék épületre mondjuk dörzsölt 2 mm-est raktok hálózás nélkül, az több egyenletlenséget elfed, és üvegszállal erősített. Pl. a DÜFA TRENDPUTZ.Ha olyan a fekvése a háznak, vagy egyes falainak hogy feketedik, algásodik, használj szilikonos öntisztuló vakolatot ugyan ebben a márkában például 1-2000 Ft. al több a normál vakolatnál. Az emulziós alapozó kicsit sem drága, 4-5000 Ft. 5-L. Ezt 3-4x higítható, de szerintem 2x bőven elég mert elgyengíted. A ragasztós felületre vakolatalapozó színre keverve (vakolat színe), az egy vastagabb anyag. Remélem segíthettem. Egy festő.
2021. máj. 6. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!