Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Miért égett meg a vezeték...

Miért égett meg a vezeték szigetelése illetve miért így van kialakítva a ház vezetékelése?

Figyelt kérdés

1 hete ment a mosógép, elég erőteljes égett műanyag szag terjengett a lakásban, a konnektor amibe be volt dugva a mosógép, kicsit megégett... vagyis maga a konnektor nem, de a vezeték ami rá volt kötve, annak a végén a műanyag szigetelés megégett...


Vettem másik konnektort és levágtam a vezeték megégett részét, de közben feltűnt, hogy az egyik szál alumínium, a másik réz, a réznek nem volt baja... a mérő óra is érdekesnek tűnik, 2 biztosíték van, egy kismegszakító illetve egy olvadó betét, mindkettő 16 amperes, az esetnél nem oldott ki egyik sem...


Régi vályogház, 2 éve költöztünk be, eddig nem volt baj az árammal...


Kérdés, hogy miért ilyen feles a vezetékelés illetve a biztosító tábla?


Ez jól sejtem, hogy vmi kókány munka? :/



2021. máj. 8. 13:50
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Régen sokan úgy építkeztek, főleg falun, hogy azt szerelték be, amit kéz alatt ingyen vagy igen olcsón meg tudtak szerezni/guberálni/lenyúlni, szóval ne meglepő ha ilyen nem hivatalos (és nem si szakszerű) megoldásokkal találkozol. Bár a mérőórában nem szoktak iylenek lenni, azt a szolgáltató szereli ott elvileg nincs kókányolás, nem lehet hogy csak mellete van ez a 2 biztosíték?
2021. máj. 8. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Nem, ezek megszakítók, így áramtalanítottam mikor szereltem a konnektort...


De sajnos van egy sanda gyanúm, hogy kisebb áramerősségre van ez a rendszer kitalálva, csak kicserélték nagyobbra a biztosítékokat...


Így gyakorlatilag védtelen a lakás egy esetleges lakástűz esetén... :(

2021. máj. 8. 14:02
 3/17 anonim ***** válasza:
sos hívj villanyszerelőt és nézesd át a teljes rendszert!
2021. máj. 8. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem mindig a vezetékkel van a baj, hanem a dugalj szorítókapocsával, nem szorít megfelelően, rossz az áramátvitel.
2021. máj. 8. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 mindentudó99 ***** válasza:
Nlzesd át az egészet egy villanyszerelővel. Ki tudja mi hogy van gányolva.
2021. máj. 8. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

"2 biztosíték van, egy kismegszakító illetve egy olvadó betét"

"Nem, ezek megszakítók"

Érzed, mi a probléma? :D

2021. máj. 8. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Nem
2021. máj. 8. 20:56
 8/17 anonim ***** válasza:
Tegyél már fel egy képet arról a biztosítékról/megszakítóról, kiváncsi vagyok.
2021. máj. 8. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
2021. máj. 8. 21:11
 10/17 anonim ***** válasza:

Mit akarsz rajta nézni? :) 2 áramköre van az egész házban... úgy sz-r, ahogy van kategória, még csak fel sem merülhet, hogy nem az!


Kérdező, át kell vezetékezni az egész házat! Ahogy előttem írták az volt a probléma, hogy lelazult a dugaljban a vezeték (mármint az okozta a jelenséget!), azért lazult le, mert az alumínium az sajnos ilyen, hajlamos erre, deformálódik, "fogy" stb. Kezdj el gyűjteni, mert ez így nagyon nincs jól!

Volt "baj az árammal", mielőtt beköltöztetek, már akkor is volt, mióta benne laktok azóta is van, és most is van vele baj. Az árammal nem csak akkor lehet baj, ha a vezetékek már égnek, csak sajnos a laikus akkor tudja meg, hogy baj van, pedig hát ennyiből, hogy két biztosíték... ennyiből tudni lehetne. Jó volna, ha ennyit azért tudna mindenki, de ne vedd magadra, a jelentős többségbe tartozol. Ha régi vályogház, esélyes, hogy véséssel is jár a munka, nem lehet áthúzni.

2021. máj. 8. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!