Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Miért égett meg a vezeték...

Miért égett meg a vezeték szigetelése illetve miért így van kialakítva a ház vezetékelése?

Figyelt kérdés

1 hete ment a mosógép, elég erőteljes égett műanyag szag terjengett a lakásban, a konnektor amibe be volt dugva a mosógép, kicsit megégett... vagyis maga a konnektor nem, de a vezeték ami rá volt kötve, annak a végén a műanyag szigetelés megégett...


Vettem másik konnektort és levágtam a vezeték megégett részét, de közben feltűnt, hogy az egyik szál alumínium, a másik réz, a réznek nem volt baja... a mérő óra is érdekesnek tűnik, 2 biztosíték van, egy kismegszakító illetve egy olvadó betét, mindkettő 16 amperes, az esetnél nem oldott ki egyik sem...


Régi vályogház, 2 éve költöztünk be, eddig nem volt baj az árammal...


Kérdés, hogy miért ilyen feles a vezetékelés illetve a biztosító tábla?


Ez jól sejtem, hogy vmi kókány munka? :/



2021. máj. 8. 13:50
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

:D :D :D

Ez nem is kettő, csak 1. Elnézést kérek mégiscsak hasznos volt a kép! Haver.... nem tom mennyiért vettétek, de ez nagyon gáz! Sürgősen, a föld alól is ránts elő pénzt erre!


A kismegszakító az a főbiztosíték, az órához tartozik.

2021. máj. 8. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Addig, amíg nincs meg a zsé, soha ne használjatok 2 gépet egyszerre. Ha mosás van, akkor semmi, max. kis fogyasztók (TV, PC, ilyesmi), akkor nincs porszívózás, kávéfőzés, mikro, ilyesmi... Ez életveszély! Ezt akkor szerelték le így, mikor még volt egy néprádió meg világítás és ennyi!

Ha 16A-ed van, az akár lehet elégséges ha az egyidejűségre odafigyeltek (ez csak szokás kérdése), így mérőóraszekrényt nem feltétlen kell első körben cserélni, de a vezetékezést azt sürgősen.

2021. máj. 8. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

Most kicseréltem a konnektort vatta újra, mostantól csak 40 fokos programmal mosok, amíg megy addig hűtő is kihúzva, de eddig se használtam kettő nagyobb teljesítményű gépet egyszerre, pl. nem akkor nyírtam a füvet ha mostam is... bár kérdés, hogy az 1400 wattos fűnyírót bírja e...


amúgy mikor vettem a házat tudtam, hogy ez bajos, csínyján is bánok az árammal.


Így is úgy is ujra kell vezetékelni, mert építkeztem a házra, az új helyiségekbe is kell vezetékelni.


A falakban nincsen cső, natúr be vannak falazva a vezetékek.


Amúgy úgy tudom, hogy ma már a padláson vezetékelnek.

2021. máj. 8. 21:52
 14/17 anonim ***** válasza:

"Amúgy úgy tudom, hogy ma már a padláson vezetékelnek."

Ez nem kényszer, hanem az egyik lehetőség a több lehetőségből. Jól pallérozott egerek kellenek hozzá, meg ne rágják a vezetéket (műanyag cső nem akadály). És időnként mókás úgy kialakítani, hogy a padláson ne legyen kötés, mert az aztán a korai tűzhalál biztosítéka.

"amíg megy addig hűtő is kihúzva"

A mosógép 2300 W, a hűtő 150 W, gondolod, pont az fog bajt okozni?

2021. máj. 8. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Mielőbb tedd rendbe a hálózatot, mert ebben a formában igencsak tűzveszélyes. Tele lehet a ház ilyen aknákkal. Az, hogy otthon voltál és észrevetted a füstszagot nagy szerencse volt.
2021. máj. 9. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
Mosógép csak akkor megy ha itthon vagyok, a víz bekötés is egy vicc, kb. 1 éve olyan anomália volt, hogy szétnyomta a csövet, ha nem vagyok épp itt, elárosztotta volna a víz a házat. :D
2021. máj. 9. 09:30
 17/17 klimaesvillany pont hu ***** válasza:
Esetleg ideiglenes félmegoldás lehet a villanyórától 3x1,5-es MT kábellel elmenni direktben a fürdőszobáig, ott föltenni egy falonkïvüli dugaljat. Így ki lehet hagyni a történetből a biztosíték és a mosógép kötötti bizonytalan állapotú kábeleket, kötéseket.
2021. máj. 11. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!