Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Hány amper teljesitményű...

Hány amper teljesitményű villanyóra szükséges egy lakásba, ha elektromos tűzhelyet szeretnék használni?

Figyelt kérdés

2021. aug. 10. 18:26
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%
Egy lelkiismeretes villanyszerelő sem köt be úgy sütőt, hogy 2-es fokozaton "még elmegy".
2021. aug. 21. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
5%
Egy lelkiismeretes hozzászóló sem ír ilyen hülyeséget.
2021. aug. 21. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Továbbra is villanytűzhelyet akarok! Van gáz is, de azt nem akarom használni. Következó kérdésem az lenne, a villanyóra teljesitményét hogyan lehetne növelni? Gondolom, már kiderült, hogy teljesen laikus vagyok, de szerintem mindenre kell, hogy legyen megoldás. Egyébként 40 éves panellakás és 20 amperes óra van jelenleg.
2021. aug. 22. 06:02
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

3 fázisú mérőhelyet kell előkészíteni: kérdés, hogy elfér-e nálatok. Valahol igen, valahol nem. Ezt villanyszerelő tudja a helyszínen megmondani.

Ha elő tudja készíteni a mérőhelyet, akkor legegyszerűbb megbízni őt az egésszel: írtok egy meghatalmazást és ő eljár a nevedben a szolgáltatónál. Kérvényezi a teljesítmény bővítést.

32A ingyenes, ez után amperenként 3600 Ft fizetendő:


Pl. 3x16A = 46A, de ebből 32-t nem kell fizetni tehát: 57.600 Ft + Áfa + mérőhely kialakítása + lakáson belüli vezetékezés költsége.


Megjegyzem, a mérőhelyet sajnos nem lehet karbantartó Józsi bácsival átalakíttatni, regisztrált villanyszerelő kell hozzá.


[link]

2021. aug. 22. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a szuper választ! Pontosan ezt és igy szerettem volna hallani illetve olvasni. Nagyon sokkal előrébb vagyok. Holnap keresek egy regisztrált villanyszerelőt és reménykedek, hogy sikerüljön. Szép estét!
2021. aug. 22. 19:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!