Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Panel lakásban el lehet...

Kovacsildiko62 kérdése:

Panel lakásban el lehet vezetni a mosogató lefolyóját a vizes blokkba, ha közbe van egy folyosó? Meg lehet cserélni a konyhát és a szobát?

Figyelt kérdés

2021. aug. 22. 06:56
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen, kétféle módszer létezik. Egyik amikor hagyományos módon, elvezetjük a lefolyócsöveket, ilyenkor meg kell emelni a padlószintet 8-10 cm-rel, amiben elférnek a csövek. A másik megoldás a szennyvíz átemelő szivattyú.
2021. aug. 22. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
1-es csináltál már ilyet?
2021. aug. 22. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

1-es vagyok.

Dolgoztam több ilyen lakásban.(mindkét változatnál)

Bútorokat épitettünk be.

2021. aug. 22. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

amit az 1-es ír, az nagyonis lehetséges..annyira, hogy kényszerből sok kis panellakásban így van megoldva(az emelés párnafák közt futó cső+szigetelés, ezen laminált parketta.)

Sok-sok kényszermegoldás születik, ha pénz nincs nagyobb lakásra(sem)...általában ötletesek.

2021. aug. 22. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Az viszont biztos hogy annak hogy egy lefolyó csövet milyen messzire szeretnénk elvinni annak korlátai vannak.

8-10cm?Hát az attól függ milyen messzire kell elvinni.

Gyakorlatilag pedig vagy lehet hallgatni a szivattyú ki be kapcsolgatását vagy pedig emelni kell a padló szinten.

Ha betonozva van az statikailag nagy terhelés ezért statikus kell hozzá.

Ha pedig párnafák és szint emelés az pedig egy dobogó ami igénytelen.

Arról nem is beszélve hogy a kisebb konyhából lesz a szoba a nagyobb szobából pedig a konyha.

Uraim meg lehet csinálni de én habár több mint 20 éve foglalkozom gépészettel én ebbe nem vennék részt. Így első hallásra.

2021. aug. 22. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm az 1-es válaszát, sokat segített. Nem csak a pénz hiánya miatt ragaszkodik valaki a kis lakáshoz. 60 év felett, egy kis hálószoba és egy amerikai konyhás nappali tökéletesen elegendő két embernek. Erre majd mindenki rájön, ahogy közeledik a 6. X-hez.
2021. aug. 22. 10:31
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

"Erre majd mindenki rájön"...


Azért erre ne vegyél mérget!

2021. aug. 22. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Imre_75!

Ezekben a panellakások kicsik, kb 3-4 m-re kell elvinni a csövet. Ilyenkor az egész lakás padlószintjét meg kell emelni, párnafával, lépésálló hungarocellel és nem lesz igénytelen. Természetesen ezt teljes felújítás esetén érdemes csinálni, mert pl ajtókat is cserélni kell.

A másik esetben pedig a szívattyú hangja miért zavar téged annyira, hogy nem vállalnál ilyen munkát? Csak a mosogatónál lenne ez a szivattyú, nem hiszem, hogy akkora problémát okoz a tulajdonosnak.

Én eddig olyan átalakított lakásokat láttam, ahol volt

egy nagy szoba, egy kisebb szoba és egy konyha, így meg lett belőle egy nappali-konyha, plusz két szoba. Szerintem jó ötlet.

2021. aug. 22. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
82%

Ez nem hülyeség.

Ez inkább marhaság.

2021. aug. 22. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!