Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » OSB lapot mivel lehet festeni,...

OSB lapot mivel lehet festeni, mázolni, vakolni, hogy tartósan ellenálljon kültérben az időjárásnak (csapadék, fagy, hőség, UV sugárzás)?

Figyelt kérdés

Kerítésépítéshez használnék OSB lapokat. Zártszelvényből készült fogadószerkezetre csavaroznám. Felszerelés előtt vagy után tennék rá védőbevonatot. Festéket, vakolatot. Olyat, ami tartósan megvédi az időjárási körülményektől.

A táblák felső élét valamilyen U profillal zárnám le, hogy védjem a felülről érkező nedvességtől.


Az nem lenne gond, ha néhány évente (4-5) újra le kellene kezelni a felületeket. A lényeg, hogy ne erodálódjon el a szerkezete.



#OSB lap festése #OSB lap mázolása #OSB lap vakolása #OSB lap kerítés #OSB lap kerítés vízzáró bevonatolása
2021. okt. 12. 11:13
 1/7 anonim ***** válasza:
Vegyél kültérit, az nem jön szét.
2021. okt. 12. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Emulziós faviasz kell, de a vastaglazúr is működik.
2021. okt. 12. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nem látok olyat, hogy "kültéri OSB". A keresők többnyire vagy OSB-ként vagy OSB3 ként dobják fel a találatokat.
2021. okt. 12. 12:31
 4/7 anonim ***** válasza:

Egyébként az OSB nem annyira kényes, mint azt sokan hiszik. Egy kisebb darab 10 mm-es lapot beraktam egy hétre vízbe és száradás után ugyanolyan kemény volt, mint előtte. Fel sem dagadt, mint a bútorlap. Próbáld ki.

Én Sadolin extrával kentem le 2 rétegben, mert az építmény többi része is azzal van kezelve.

2021. okt. 12. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Több olyan kerítést láttam már, ahol a mezőket OSB lapból készítették. Nem tudom, hogy milyenből (beltéri, kültéri), és azt sem, hogy mikor készítették őket, valamint azt sem, hogy mivel kezelték a felületüket, élüket. Nekem úgy tűnt, hogy mindegyik esetben valamennyire bejutott a nedvesség a lapok rostszerkezetébe és elkezdte azt roncsolni.

Egy épület (garázs, fészer, egyéb) OSB-ből épített fala biztosan kevésbé van kitéve az időjárás viszontagságainak, mint egy kerítés. Hiszen -jó esetben- csak az egyik (külső) oldala kerül közvetlen kapcsolatba a külvilággal és felülről többnyire mindig védettek a falai. A kerítés esetében a lap mindkét oldala kap(hat) nedvességet.

Ami biztosan bejuthat a szerkezetébe, ha nem sikerül nagyon korrekten lezárni az éleit és a lapjait.


Nekem is van olyan kültéri építményem (pl. egy kosár palánk), aminek ugyan szilikonnal igyekeztem lezárni az éleit és vagy 3-4-szer mindkét lapját a teljes felületen lekentem minőségi vastag lazúrral ... mégis úgy látom, hogy kb. 4 év alatt bejut a rostokba a nedvesség.

Esetleg valamilyen műgyantás bevonattal vakolattal hatékonyabban le lehetne zárni a pólusait. Ha van ilyen. (???)

2021. okt. 12. 13:37
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Az osb nem kültéri használatra való. Talán megoldható lenne a vízállósága, egy speciális direkt osb re való tapadóhíddal és folyékony fóliával amire mér mehet csemperagasztó,nemes vakolat......

De ez így már elég drága történet.

2021. okt. 12. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Egy kis anyag az osb típusokról

[link]

2021. okt. 12. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!