Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Miért tartják a rokonok...

Miért tartják a rokonok hatalmas luxusnak azt, hogy az emeletes házunkban 2 klíma is van?

Figyelt kérdés

Egyik a földszinten van a konyhában, nyáron főzés/sütés alatt nagyon jó ha megy, amíg nem volt előfordult 45-50°C is bent.

A másik pedig az emeleten, mivel lapos tetőnk van, melegebb napokon bizony van 30-34°C fönt, amiben aludni ugye lehetetlen.


Már második rokon mondja, hogy ez mekkora luxus, meg hogy ő biztos nem használna klímát, mert kinyírjuk vele a környezetet...



2020. nov. 17. 14:04
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Sokakban még úgy él a klíma, mint egy energiavámpír berendezés. Pedig egy mai jó minőségű klíma esetén nem fizeti rá az ember a gatyáját, ha használja. Nagyságrendileg olyan különbség van egy régi klíma és egy új közt, mint egy 50 éves fagyasztóláda és egy modern A++ energiakategóriás között.

Mi is sokáig dögledeztünk nyáron, majd pár éve lett beszerezve két klíma is, és nem mondom, hogy nem kerül pénzbe a használata, de azért nem is kétszerezi meg a villanyszámlát.

2020. nov. 17. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Tudatlan proletárok azért. Havi párszáz forint fogyasztás, vagy annyi villany, amit ők egy égve felejtett égővel fogyasztanak, majd nyilván kinyirjátok a környezetet. :D
2020. nov. 17. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 mindentudó99 ***** válasza:
100%
Mert nekik nem telik rá és irigyek hogy neked van ilyen egyszerű. Egész nyáron max 10 ezer a többlet villanyom. 3-4 hónaprol beszélünk. Nem hinném hogy akkora luxus.
2020. nov. 17. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

lapostetős lakásom volt, meleg volt, mi tagadás. A mennyezetze szerelt ventillátorok sem értek sokat. Kénytelen voltam sátortetőtéíteni a házra úgy,hogy a lapostetőre vastag szigetelést

raktam. Azóta süthet bátran a lizi, a lakás nem melegszik fel.(annyira)


A klíma ma már elengedhetetlen, akár lakásban, akár autóban. Én is lefitymálam, aztán tessék...ma már nehezen bírnám ki nélkülük...

2020. nov. 17. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 gabesz147 ***** válasza:
100%

Ne törődj velük és ne próbáld meggyőzni őket.

Én kétszobás emeleti lakásban élek, tavasszal fogom a második szobára is felszereltetni a klímát, ha nem jön közbe semmi. Pusztán anyagiak miatt nem egyszerre történt.

A környezet kinyírása már nem ezen múlik..., okos rokon:-).

2020. nov. 18. 04:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Irigy rokonod van.

A klima nem fogyaszt olyan sokat es szerintem megeri mert nyaron konnyebben tudsz aludni.

Szuleimnek nincs klima es minden nyar egy szenvedes. Olyan meleg van hogy nyitott ablaknal is nehez aludni mert kint sem hul le a levego este.

Klimat nem tudnak beszerelni mert regi tipusu a haz es az elektromos rendszert kellene fejleszteni ami onmagaban eleg sokba kerul.


USAban elek mar es itt alap dolog hogy van klima. Azt nem tudom mennyi konkretan a villanyszamlank de viz, villany, csatorna egyben kerul adokkal egyutt 100 dollarba havonta ami kb 30.000 forint. Ez Magyarorszagon sem lenne sok egy haz rezsijere, ugy hogy megy a klima.


Ha Magyarorszagon lenne hazunk akkor biztosan szereltetnek be klimat.


Kerdezd meg legkozelebb a rokonodat hogy miert luxus az hogy nem 30 fokban alszol este.

2020. nov. 29. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Szerintem légkondícionálóra akkor van szükség, ha a ház rosszul van tájolva/tervezve/építve és nincs elég nyílászáró a levegőmozgás természetes biztosítására.


Igazából tényleg luxus lehet olyan helyen, úgy építtetni és olyan házat építtetni-építeni, hogy klíma nélkül kényelmes legyen.


A 2.lehetőség a klíma a lelkiismereti problémáival. A legkevesebb kifizetni a fogyasztást.

2020. dec. 15. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 mindentudó99 ***** válasza:
100%
Van elég nyílászáró de ha kinyitom 35 fokos levegő jön be.
2020. dec. 15. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
7; Van elég nyilaszáró szerencsére, csak télen szoktam kicsit fázni, ezért klímával fűtök. Igaz van kis hangja, meg fújja a levegőt, de olcsóbb, mint fával és kényelmesebb is.
2020. dec. 15. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!