Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Nem olyan régen vásároltunk...

Marshall28 kérdése:

Nem olyan régen vásároltunk egy 120nm családi házat. Gázkonvektor van jelenleg az ingatlanban. Mi a párommal korszerűsíteni szeretnénk központi ra.. Szerintetek melyik jobb? Gázkonvektornál vagy központinál lenne olcsóbb a rezsi?

Figyelt kérdés
2021. nov. 17. 19:05
1 2
 1/11 mindentudó99 ***** válasza:
87%
A központinál. Viszont egyszeri nagy beruházás. Több milliós tétel
2021. nov. 17. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Ezzel számoltunk, de engem a rezsi érdekelne inkább:)
2021. nov. 17. 19:12
 3/11 anonim ***** válasza:
83%
Először szigetelni, anélkül sok értelme nincs beruházni központira.
2021. nov. 17. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
91%

Biztos írogatnak hőszívattyus,meg napelemes megoldásokat.

Na azok sem költségmentesek egyátalán.

Gáznál maradva a kondenzációs kazán a takarékosabb.Még meleg vízet is szolgáltat.

Ekkora lakásba akár 2 milliós tétel is lehet.

2021. nov. 17. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Fogyasztás érdekelne inkább, volt valaki aki hasonló korszerűsítésen esett át. Mik voltak a tapasztalatok? Drágább olcsóbb a rezsije?
2021. nov. 17. 20:01
 6/11 anonim ***** válasza:
84%
Olcsóbb a központi, viszont tényleg fontos a szigetelés. Nekünk egy kádárkocka jellegű házikónk van, 3 szoba, és a konyha volt fűtve konvektorral, de néha olyan gázszámlák jöttek, hogy a hajam égnek állt. Aztán szigeteltük, és a következő évben központit is csináltattunk. Ég és föld a különbség anyagilag is, illetve azért esztétikailag is sokkal szebb lett a ház.
2021. nov. 17. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 mindentudó99 ***** válasza:
84%
Minden ház más. De az biztos a konvektor a leggazdaságtalanabbak közé tartozik fűtés szempontjából. Egy kondenzációs kazánnal fűteni jobb olcsóbb komfortosabb
2021. nov. 17. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenki hozzászólását.
2021. nov. 17. 20:36
 9/11 anonim ***** válasza:
84%

öt konvektor van a lakásomban. Leszigeteltem a házat kívül-belül, azóta igencsak kis lángon működnek, van amelyik ilyenkor csak őrlángon.

A kérdés az volt hegy melyiknél kisebb a rezsi? Nos szerintem a konvektor a nyerő.

A központi fűtés egy korszerűsítésnél nagyon sokba fáj(padlófűtés, új kémény, a kazán ára, karbantartása,stb)


Én ebben az esetben hagynám a konvektorokat, viszont egy rendesen szigetelnék..kívül-belül, alul-felül. Több milliót spórolnék, amit nem dobnék ki a konvektorok működési módja miatt.


Tudom nem kérdezted.

2021. nov. 17. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
84%

Először ablak-ajtó csere, aztán födém-, majd homlokzati szigetelés.

Csakis ezután érdemes belevágni a fűtés korszerűsítésbe.

Semmi értelme most kiépíteni egy olyan rendszert, aminek a teljesítményéből pár év múlva a felét sem használod ki.


Nekem is van ismerős, 10 éve szigetelt, azóta nem látja értelmét, hogy 2,5 milliót ráköltsön a központi fűtésre, ugyanis a régi FÉG konvektorai még mindig bírják és a szigetelés miatt alig fizet rezsit.

2021. nov. 17. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!